آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: آموزش تغییر مک آدرس | How to make change Mac address

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
من با این مودم کار نکردم
مودم هایی بوده که مک آدرس در فایل بایوس یافت نمیشده ولی با برنامه زدن مشکل حل میشده به این صورت که نیاز به تغییر مک نبوده اما مشکل حل میشده.
مشکل شما دقیقا کجاست و مودم چه مشکلی داره و پس از ریختن برنامه سالم کانفیگ کردید و آدرس مک رو توسط شرکت اراعه دهنده ریست کردید؟

من پروگرم کردم هیچ مشکلی هم نبود فقط میخواستم مک ادرس خودش روش باشه ولی نشد.اگه راهشو پیدا کردین بگین یا اگه راههای دیگه ای هست بگین.تشکر

eshahnazi

کاربر vip
کاربر
2010-06-03
68
352
اریسمان
نحوه جستجو مک آدرس در نرم افزار جدید
تغییر مک آدرس.jpg

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
درود

در خیلی از وقت ها , برای رفع مشکل نرم افزاری مودم نیاز به پروگرام کردن ای سی فلش (
25Q16) داخل مودم توسط پروگرامر (مثل TNM 5000) دارد.

بنابر این ای سی فلش را توسط فایل سالم و مورد اعتماد که در همین انجمن (
IRANTK) و یا سایر انجمن ها و شبکه های اجتماعی دانلود کرده توسط پروگرامر , پروگرام میکنیم و پس نصب ای سی و ریست دستی مودم و کانفیگ مودم نیاز به ریست کردن مک آدرس است که باید با پشتیبان اپراتور شرکت اراعه دهنده سرویس خودتان مانند مخابرات یا شاتل و یا ... تماس حاصل فرمایید که مک آدرس خط شما را ریست و یا رفع خطا کنند و باید با یک بار خاموش روشن کردن مودم , چراغ دیتا شما روشن شود!
اما این اتفاق نمیافتند !
اینجاست که شما میبایست اقدامات ذیل را انجام داده و برای رفع عیب آن اقدام نمایید.

hidden content may not be quoted

تایپیک مربوطه :
عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودمtplink 8901n

امیدوارم که مفید واقع شده باشد.

سپاس

با سلام خدمت مهندس عزیز: 
بنده یک مودم تندا دارم که وصل میشه اما گاهی یدفعه قطع میشه و با روشن خاموش دوباره وصل میشه. وقتی تماس گرفتم isp بهم گفت مودم شما گاهی با رمز کانفیگ  قبلی داره وصل میشه و مواقعی که با رمز درست وصل میشه اینترنت وصل میمونه. در واقع حافظه ای داره که کانفیگ های قبلی رو اشتیاها بالا میاره؟! ریست فکتوری سخت افزاری ؛ نرم افزاری جوابگو نبود.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام خدمت مهندس عزیز:
بنده یک مودم تندا دارم که وصل میشه اما گاهی یدفعه قطع میشه و با روشن خاموش دوباره وصل میشه. وقتی تماس گرفتم isp بهم گفت مودم شما گاهی با رمز کانفیگ قبلی داره وصل میشه و مواقعی که با رمز درست وصل میشه اینترنت وصل میمونه. در واقع حافظه ای داره که کانفیگ های قبلی رو اشتیاها بالا میاره؟! ریست فکتوری سخت افزاری ؛ نرم افزاری جوابگو نبود.

سلام دوست عزیز سوال شما ربطی به این تاپیک نداره. چرا با عنوان مناسب که آموزشش در امضای بنده هست برای خودتون تاپیک مستقل باز نکردید؟
مشکل شما گاهی به این دلیل اتفاق میفته که مودم ها معمولا امکان تنظیم 7 تا 10 کانکشن دارند و میشه به دلخواه هر یک را فعال یا غیر فعال کرد. این کانکشن ها به این دلیل ایجاد شده که اگر چندجای مختلف از مودم استفاده می کنید یا از چند سرویس مختلف اینترنت دارید به دلخواه بتونید انتخاب کنید. و این کانکشن ها را در یک جدول نمایش داده که می توانید وضعیت enable یا disable بودن هر یک و بعضی تنظیمات اجمالی انها را به صورت لیست وار ببینید.
اگر شما غیر از کانکشن اصلی مورد دیگری را نیز روی enable گذاشته باشید که تنظیمات آن مشابه ولی با یوزر و پسورد دیگری باشه همین مشکلی که بالا به آن اشاره کردید اتفاق میفته.
حتی گاهی شما کلا یوزر و پسورد را برداشتین اما بازم میخواد به قبلی وصل بشه. پس شما ابتدا همه کانکشن ها را غیر فعال کنید و فقط یک کانکشن اصلی شما فعال باشه.
اگر مشکل حل شد که هیچ اگر حل نشه یک بار مودم را ریست فکتوری کنید و مجدد تنظیمات بدید و باز هم فقط یک کانکشن فعال باشه. اگر بازم درست نشد مودم مشکل سخت افزاری داره. قبل از اینکه بخواین به تعمیرکار بدین می تونید یکبار خودتون در صورت وجود فریم ور ورژن بالاتر آپدیت کنید. ولی احتمال درست شدنش در مورد این مشکل و با این روش زیاد نیست.

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سلام دوست عزیز سوال شما ربطی به این تاپیک نداره. چرا با عنوان مناسب که آموزشش در امضای بنده هست برای خودتون تاپیک مستقل باز نکردید؟
مشکل شما گاهی به این دلیل میفته که مودم ها معمولا امکان تنظیم 7 تا 10 کانکشن دارند و میشه به دلخواه هر یک را فعال یا غیر فعال کرد. این کانکشن ها به این دلیل ایجاد شده که اگر چندجای مختلف از مودم استفاده می کنید یا از چند سرویس مختلف اینترنت دارید به دلخواه بتونید انتخاب کنید. و این کانکشن ها را در یک جدول نمایش داده که می توانید وضعیت enable یا disable بودن هر یک و بعضی تنظیمات اجمالی انها را به صورت لیست وار ببینید.
اگر شما غیر از کانکشن اصلی مورد دیگری را نیز روی enable گذاشته باشید که تنظیمات آن مشابه ولی با یوزر و پسورد دیگری باشه همین مشکلی که بالا به آن اشاره کردید اتفاق میفته.
حتی گاهی شما یوزر و پسورد را برداشتین کلا اما بازم میخواد به قبلی وصل بشه. پس شما ابتدا همه کانکشن ها را غیر فعال کنید و فقط یک کانکشن اصلی شما فعال باشه.
اگر مشکل حل شد که هیچ اگر حل نشه یک بار مودم را ریست فکتوری کنید و مجدد تنظیمات بدید و باز هم فقط یک کانکشن فعال باشه. اگر بازم درست نشد مودم مشکل سخت افزاری داره. قبل از اینکه بخواین به تعمیرکار بدین می تونید یکبار خودتون در صورت وجود فریم ور ورژن بالاتر آپدیت کنید. ولی احتمال درست شدنش در مورد این مشکل و با این روش زیاد نیست.

تشکر از راهنمایی خوبتون؛ 
عذر خواهی میکنم چون فکر کردم این مشکل به این تاپیک مربوط میشه اینجا بیان کردم.

eshahnazi

کاربر vip
کاربر
2010-06-03
68
352
اریسمان
تغییر مک آدرس مودم از روی پروگرامر TNM5000
فایل سالم را در پروگرامر باز می کنیم.
در سربرگ عملیات بافر - فعال سازی ویرایش را می زنیم.
به آدرس 00005FF8 می رویم و مک جدید را وارد می کنیم.
فایل را روی آی سی اجرا می کنیم.
اگر خواستیم در کامپیوتر ذخیره کنیم با مک جدید ذخیره می شود.

تغییر مک آدرس TNM.jpg

seefa

کاربر
2020-02-01
1
1
آیا اگر روی شبکه خاص مودم های TD-LTE - ایرانسل امکان باز کردن هیچ سرور VPN وجود نداشته باشد میشه تشخیص داد که آیا مک آدرس این دستگاه مودم توسط شرکت های سرویس دهنده در لیست سیاه قرار گرفته است؟؟؟
نکته جالب اینجاست که با شبکه های ایرانسل غیر این مودم و این شبکه براحتی VPN باز میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

M_GIVEEA

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-01
8
6
کاشان
بعضی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت یکم حساس هستند اگه شماره مک تکراری تو شبکه پیدا بشه بهشون ip نمیدن اون وقت مشتری نمیتونه مثل قبل از اینترنت استفاده کنه.
پس بهتره بعد از تعمیر شماره مک قبلی بمونه. :eek:ok:

بالا