آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: آموزش تغییر مک آدرس | How to make change Mac address

M_GIVEEA

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-01
8
6
کاشان
با سلام و تشکر از راهنمایی شما استاد
ولی برای من مورد بوده که بعد از پروگرام و کانفیگ به شبکه شاتل وصل نمیشده
بعد از تماس با واحد پشتیبانی و اتصال از حالت برودباند متوجه شدیم که از شماره
مک میباشد.
سپاس

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,044
33
همدان
درود

در خیلی از وقت ها , برای رفع مشکل نرم افزاری مودم نیاز به پروگرام کردن ای سی فلش (
25Q16) داخل مودم توسط پروگرامر (مثل TNM 5000) دارد.

بنابر این ای سی فلش را توسط فایل سالم و مورد اعتماد که در همین انجمن (
IRANTK) و یا سایر انجمن ها و شبکه های اجتماعی دانلود کرده توسط پروگرامر , پروگرام میکنیم و پس نصب ای سی و ریست دستی مودم و کانفیگ مودم نیاز به ریست کردن مک آدرس است که باید با پشتیبان اپراتور شرکت اراعه دهنده سرویس خودتان مانند مخابرات یا شاتل و یا ... تماس حاصل فرمایید که مک آدرس خط شما را ریست و یا رفع خطا کنند و باید با یک بار خاموش روشن کردن مودم , چراغ دیتا شما روشن شود!
اما این اتفاق نمیافتند !
اینجاست که شما میبایست اقدامات ذیل را انجام داده و برای رفع عیب آن اقدام نمایید.

hidden content may not be quoted

تایپیک مربوطه :
عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودمtplink 8901n

امیدوارم که مفید واقع شده باشد.

سپاس

سلام دوست عزیز برای پیدا کردن آدرس مک آدرس در فایل رام باید آفست 5ff رو تو برنامه هگز ادیتور جستجو کنید

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,044
33
همدان
سلام
برای منم همچین مشکلی پیش اومده
چطوری می تونم پروگرامر برای فلش مودم tplink بخرم ؟ چه مدلی ؟

ارزانترین پروگرامر آیسی فلش و ایپرام سری 24 و 25 پروگرامر ch341 که قیمتش تو بازار حدود 50 تومن خودم 3 ساله دارم استفاده میکنم

آخرین ویرایش:

mohammad_

کاربر
2007-06-17
6
0
با سلام
من با همین روش مودم tplink رو انجام دادم و جواب گرفتم ولی برای مودم های dlink بعد از تعویض مک دیگه مودم روشن نمیشه چندبار هم با دقت انجام دادم ولی بعد از اینکه حتی یک حرف از مک عوض بشه دیگه مودم نمیاد بالا
آدرس مک هم اینه

6A0

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
با سلام
من با همین روش مودم tplink رو انجام دادم و جواب گرفتم ولی برای مودم های dlink بعد از تعویض مک دیگه مودم روشن نمیشه چندبار هم با دقت انجام دادم ولی بعد از اینکه حتی یک حرف از مک عوض بشه دیگه مودم نمیاد بالا
آدرس مک هم اینه

6A0

درود

دقیقا بنده هم روی مودم tp-link td-w8950n v:1.1 این مشکل رو دارم
با اینکه خیلی از مودم های tp-link رو با این روش درست کردم ولی این یدونه بعد از تغییر مک آدرس دیگه مودم بوت نمیشه مگر اینکه دوباره فایل فلش دانلودی رو پروگرام کنی
اگر دوستان راه حلی دارن لطفا به اشتراک بزارند
سپاس

phreaker

کاربر vip
کاربر
2019-03-26
26
23
23
سلام
90 درصد فایل های ارسالی بدون مک هستند یعنی موقع ارسال ، فرستنده مک مودم رو به همرا فایل در قالب متن اپلود نمیکنه و خوب قاعدتا نمیشه اون رو سرچ کرد
ایا برای این هم راه حلی وجود داره یا خیر
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
سلام
90 درصد فایل های ارسالی بدون مک هستند یعنی موقع ارسال ، فرستنده مک مودم رو به همرا فایل در قالب متن اپلود نمیکنه و خوب قاعدتا نمیشه اون رو سرچ کرد
ایا برای این هم راه حلی وجود داره یا خیر
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
ساده اس.یکبار پروگرم کن ازتنظیمات 192.168.1.1 مکش بردار .مشکل حل شد؟بعدسرچ کن فایلش مجددا

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
سلام بنده هم از روشی که توضیح دادین استفاده کردم اما تو برنامه هگزا ادیتور وقتی مک مورد نظر رو سرچ میکنم نمیاره . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سوال بعدی منظور از چراغ دیتا همون چراغ اینترنته؟ یا چراغ دی اس ال رانژه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali
بالا