آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: آموزش تغییر مک آدرس | How to make change Mac address

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
درود

در خیلی از وقت ها , برای رفع مشکل نرم افزاری مودم نیاز به پروگرام کردن ای سی فلش (
25Q16) داخل مودم توسط پروگرامر (مثل TNM 5000) دارد.

بنابر این ای سی فلش را توسط فایل سالم و مورد اعتماد که در همین انجمن (
IRANTK) و یا سایر انجمن ها و شبکه های اجتماعی دانلود کرده توسط پروگرامر , پروگرام میکنیم و پس نصب ای سی و ریست دستی مودم و کانفیگ مودم نیاز به ریست کردن مک آدرس است که باید با پشتیبان اپراتور شرکت اراعه دهنده سرویس خودتان مانند مخابرات یا شاتل و یا ... تماس حاصل فرمایید که مک آدرس خط شما را ریست و یا رفع خطا کنند و باید با یک بار خاموش روشن کردن مودم , چراغ دیتا شما روشن شود!
اما این اتفاق نمیافتند !
اینجاست که شما میبایست اقدامات ذیل را انجام داده و برای رفع عیب آن اقدام نمایید.

[hide]
این نکته مهم را اینجا عنوان کنم که همیشه از فایل ای سی فلش دستگاهتون قبل از پاک کردن محتوای فلش بک آپ بگیرید.

علت عدم دیتا ندادن مودم پس از کانفیگ و ریست خط شما توسط اپراتور اراعه دهنده سرویس این است که فایل فلشی که دانلود نموده اید مربوط به دستگاه دیگری بوده که آن دستگاه با مک آدرس خودش به مخابرات کانکت است و شما با همان فایل و مک آدرس آن دستگاه , دستگاه خودتان را پروگرام کرده اید درواقع 2 مک آدرس یک سان دارید که یکی در مودمی بوده که شما فایل آن را دانلود کرده اید و دومی مودم شماست.که سیستم مخابرات قادر به قبول کردن 2 مک آدرس فعال در سیستم نیست.
بنابر این شما میبایست مک آدرس مودم خودتان را برداشته و جایگزین مک آدرس فایل دانلودی کنید و سپس ای سی فلش را پروگرام کنید.
برای پیدا کردن مک آدرس مودم میتوانید :

از پشت مودم مشاهده و یادداشت کنید (
طبق عکس ذیل)

screenshot_20190128_153543.png

روش دوم هم باید قبل از پروگرام کردن ای سی فلش در تنظیمات مودم مک آدرس را یاد داشت کنید (
طبق عکس ذیل)

screenshot_20190128_153730.png

با داشتن مک آدرس مودم خودمان باید مک آدرس فایل دانلودی را بدانیم و مک آدرس خودمان را جایگزین آن کنیم.
برای فهمیدن مک ادرس فایل دانلود فقط نیاز است که یک بار آن فایل را در ای سی فلش مودم پروگرام کنیم و سپس در قسمت
status مودم , مک آدرس را کپی میکنیم.

برای تغییر مک آدرس در فایل دانلودی که با پسوند .bin ذخیره کردیم نیاز است که آن را ویرایش کنیم که این عمل توسط برنامه
HEX Editor و یا برنامه ای که من با آن کار میکنم انجام میشود.

screenshot_20190128_104905.png

پس از نصب برنامه فایل فلشی که دانلود کرده اید را از قسمت فایل برنامه باز کنید و سپس توسط کلید ترکیپی ctrl+f مک ادرس فایل فلشی که دانلود کردید را تایپ و سرچ کنید.

screenshot_20190128_104920.png

پس از مشاهده مک آدرس با تایپ مک ادرس مودم خود که در بالا نحوه بدست آوردن آن را اراعه کردم فایل را save کنید.

سپس آن فایل را توسط پروگرامر بر روی ای سی فلش پروگرام کرده و مودم را ریست دستی کنید و سپس به قسمت
status مودم بروید مک آدرس شما باید تغییر کرده و با مک آدرس پشت مودم شما یکی شده باشد .سپس مودم را کانفیگ کرده و به پستبانی سرویس خود تماس گرفته و پس از ریست خط شما چراغ مودم روشن میشود و شما دیتا خواهید داشت.

screenshot_20190128_104839.png

همین مشکل در تایپیک ذیل ایجاد شده و باتوجه به راهنمایی های همکاران مرتفع گردیده است و همچنین فایل ویدیویی آموزشی توسط جناب نکویی عزیز در پست شماره 18 قرار داده شده است که مراحل گفته شده را مو به مو انجام میدهد.

[/hide]

تایپیک مربوطه :
عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودمtplink 8901n

امیدوارم که مفید واقع شده باشد.

سپاس

آخرین ویرایش:

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
در خیلی از وقت ها , برای رفع مشکل نرم افزاری مودم نیاز به پروگرام کردن ای سی فلش (25Q16) داخل مودم توسط پروگرامر (مثل TNM 5000) دارد.

IRANTK) و یا سایر انجمن ها و شبکه های اجتماعی دانلود کرده توسط پروگرامر , پروگرام میکنیم و پس نصب ای سی و ریست دستی مودم و کانفیگ مودم نیاز به ریست کردن مک آدرس است که باید با پشتیبان اپراتور شرکت اراعه دهنده سرویس خودتان مانند مخابرات یا شاتل و یا ... تماس حاصل فرمایید که مک آدرس خط شما را ریست و یا رفع خطا کنند و باید با یک بار خاموش روشن کردن مودم , چراغ دیتا شما روشن شود !
اما
این اتفاق نمیافتند !
اینجاست که شما میبایست اقدامات ذیل را انجام داده و برای رفع عیب آن اقدام نمایید.

hidden content may not be quoted

تایپیک مربوطه :

امید وارم که مفید واقع شده باشد.

سپاس
ممنونم ازپاسخ وآموزشتون. تست میکنم ونتیجه رواعلام میکنم .فقط عکسارومیزنم نمیاره بالا اصلاح بفرمایید

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,796
من روی یک مودم دلینک تست کردم ولی فایده ای نداشت به محض تغییر مک و جایگزینی بایوس کلا مودم به هم می ریخت . دوباره فایل بایوس خودش رو که پروگرم می کردم راه می افتاد

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
درود

در خیلی از وقت ها , برای رفع مشکل نرم افزاری مودم نیاز به پروگرام کردن ای سی فلش (

IRANTK) و یا سایر انجمن ها و شبکه های اجتماعی دانلود کرده توسط پروگرامر , پروگرام میکنیم و پس نصب ای سی و ریست دستی مودم و کانفیگ مودم نیاز به ریست کردن مک آدرس است که باید با پشتیبان اپراتور شرکت اراعه دهنده سرویس خودتان مانند مخابرات یا شاتل و یا ... تماس حاصل فرمایید که مک آدرس خط شما را ریست و یا رفع خطا کنند و باید با یک بار خاموش روشن کردن مودم , چراغ دیتا شما روشن شود!
اما این اتفاق نمیافتند !

تایپیک مربوطه :

سپاس

بسیار عالی بود #$V686

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
من روی یک مودم دلینک تست کردم ولی فایده ای نداشت به محض تغییر مک و جایگزینی بایوس کلا مودم به هم می ریخت . دوباره فایل بایوس خودش رو که پروگرم می کردم راه می افتاد
این روش مشکلی ندارد
احتمال زیاد فایل شما مشکل دارد و یا مراحل انجام کار را اشتباه پیش رفتید.

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
درود

اما این اتفاق نمیافتند !

تایپیک مربوطه :

سپاس

با سلام.مودم اشنای اول ARG-W4 با این روش تغیرر نمیکنه یعنی اصلا مک ادرس رو تو جسنجو نمیاره راه حل این چیه؟؟؟ با تشکر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
با سلام.مودم اشنای اول ARG-W4 با این روش تغیرر نمیکنه یعنی اصلا مک ادرس رو تو جسنجو نمیاره راه حل این چیه؟؟؟ با تشکر
آدرس مک رو در تنظیمات مودم دارید؟

babakmaku

کاربر
2007-09-23
83
308
ماکو
آدرس مک رو در تنظیمات مودم دارید؟

اره دارم.ولی با این روش نمیشه عوضش کرد.اصلا هنگام جستجوی مک ادرس در hex editor میگه یافت نشد.در صورتی که tplink رو راحت عوض میکنم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
اره دارم.ولی با این روش نمیشه عوضش کرد.اصلا هنگام جستجوی مک ادرس در hex editor میگه یافت نشد.در صورتی که tplink رو راحت عوض میکنم
من با این مودم کار نکردم
مودم هایی بوده که مک آدرس در فایل بایوس یافت نمیشده ولی با برنامه زدن مشکل حل میشده به این صورت که نیاز به تغییر مک نبوده اما مشکل حل میشده.
مشکل شما دقیقا کجاست و مودم چه مشکلی داره و پس از ریختن برنامه سالم کانفیگ کردید و آدرس مک رو توسط شرکت اراعه دهنده ریست کردید؟

بالا