آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل حجم هارد 160 گیگ ssd intel

d3v3l0p3r

کاربر
2019-01-25
7
11
33
سلام خدمت اساتید و بزرگواران

دوستان من رو لپ تاپم یک هارد intel ssd 160gb دارم که دیروز درهنگام فرمت کردن جهت نصب لینوکس حجمش به 8 مگابایت تغییر پیدا کرده! هر راهی هم تو نت بوده انجام دادم ولی درست نشد.
کسی قبلا این مشکل رو داشته یا روششو میدونه بگه ممنون میشم خیلی ضروریه.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
شما هارد رو از اول با نرم افزارهای تحت بود دلت پارتیشن و فرمت کردید؟ چه راه هایی رو تا حالا رفتید که جواب نگرفتین؟

d3v3l0p3r

کاربر
2019-01-25
7
11
33
تو مرحله تنظیم پارتیشن نصب لینوکس اینجوری شد،. دوسه بار هارد رو فرمت کردم دوباره پارتیشن براش ساختم ex4, swap
راه حل ها هم توسایت اینتل نرم افزار اپدیت فریم ویر بود که اصلا نتونستم فلش بزنم ارور میداد..
یه راه دیگه هم تغییر سریال هارد و فرمت بود که اونم ارورر داد و نشد.

d3v3l0p3r

کاربر
2019-01-25
7
11
33
این مشکل هم با اسم intel ssd 320 series 8mb bug تو نت درموردش بحث شده. بعنوان یک باگ

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
تو مرحله تنظیم پارتیشن نصب لینوکس اینجوری شد،. دوسه بار هارد رو فرمت کردم دوباره پارتیشن براش ساختم ex4, swap
راه حل ها هم توسایت اینتل نرم افزار اپدیت فریم ویر بود که اصلا نتونستم فلش بزنم ارور میداد..
یه راه دیگه هم تغییر سریال هارد و فرمت بود که اونم ارورر داد و نشد.
اینطور که منم خوندم تنها راه حلش آپدیت فریم ور هست ولی باید حتما تجربه و تخصصش را داشته باشید.
دوست عزیز اگر فریم ور اشتباه بزنید خیلی ریسک داره و ممکنه هاردتونر رو کلا از دست بدید. به نظر من اگر قبلا اینکار رو نکردید هرگز دست به کارهای پر ریسک مثل فریم ور زدن نکنید! ببرید یک جای معتبر. هر جایی هم نبرید چون فریم ور اشتباه میزنن یا خرابش می کنند بد میگن همینجوری بوده و درست هم نمیشه.

d3v3l0p3r

کاربر
2019-01-25
7
11
33
سلام خدمت دوستان و سروران گرامی

بنده این ssd رو که این باگ براش پیش اومده بود رو نزدیک دوهفته دادم به شرکت های تخصصی با دستگاه و تجهیزات خودشون نتونستند این مشکل رو رفع کنید، پس خودم دست به کار شده با چند روز تحقیق و آزمایش بلاخره مشکلشو حل کردم الان هم دارم مثل روز اولش ازش استفاده میکنم!

به همین دلیل در این مورد و روش درست کردنش یک مقاله نوشتم که اگه کسی دیگه این مشکل براش پیش اومد مثل من دست اذیت نشه و در عرض چند دقیقه خودش بتونه این مشکل رو رفع کنه..

دانلود مقاله در سایت آکادمیا : کلیک کنید

pars598

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-02-17
267
265
سلام خدمت دوستان و سروران گرامی

بنده این ssd رو که این باگ براش پیش اومده بود رو نزدیک دوهفته دادم به شرکت های تخصصی با دستگاه و تجهیزات خودشون نتونستند این مشکل رو رفع کنید، پس خودم دست به کار شده با چند روز تحقیق و آزمایش بلاخره مشکلشو حل کردم الان هم دارم مثل روز اولش ازش استفاده میکنم!

به همین دلیل در این مورد و روش درست کردنش یک مقاله نوشتم که اگه کسی دیگه این مشکل براش پیش اومد مثل من دست اذیت نشه و در عرض چند دقیقه خودش بتونه این مشکل رو رفع کنه..

دانلود مقاله در سایت آکادمیا : کلیک کنید

سلام
ارور میده
همینجا مقاله تون رو بارگذاری کنید لطفا"

بالا