آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودم tplink 8901n

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام . دوستان راه حل ها صحیح و مفیده ولی منوی تنظیمات انواع مودم ها با هم متفاوته که خیلی از دوستان مثل شما استاتید حرفه ای نیستند بدون اغراق . وبا رفتن به تنظیمات حتی مشکلاتی بیشتری ایجاد میکنند مثل کوچیکتون. وبسیاری مبتدی هستم بزرگی کنید حدالمقدور راهنمایی هاتون برای همه قابل هضم باشه وسئوالات هی ادامه دار نشه .قصد جسارتی نبوده .صادقانه عرض شد
تا جایی که اطلاع دارم بلحاظ جلوگیری از سوء استفاده و... جدیدا با جایی مودم ارور مک تو مخابرات یا شرکت پشتیبان ایجاد میشه که لزوما باید با ۲۰۲۰ برای رفع ارور مک تماس گرفته بشه ( بعد از ۲۰۲۰ عدد ۴ اپراتور جوابگو هست)
این راه همه فهم تری بنظر میاد

sogolme

کاربر vip
کاربر
2010-01-17
127
256
تنکابن
پاسخ : عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودمtplink 8901n

دوست گرامی در مورد تغییر مک ادرس توی مودم بیشتر توضیح میدین توی کدوم قسمته

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
مک آدرس رو نمی خواد تغییر بدید. با مخابرات تماس بگیرید تا مک آدرس مودم شما رو به سیستمشون تعریف کنن. من با پیشگتمان همچین مشکلی داشتم. مودم جدید گرفته بودم و کانکت نمی شد.وقتی تماس گرفتم باهاشون به من گفتن که برای جلوگیری از سو استفاده مک فیلتر دارن و دلیل اینکه مودم جدید کار نمی کرده این بوده که مک آدرس مودم قبلی برای سیستم خودشون تعریف شده بوده. بعد هم خیلی راحت مک آدرس مودم جدید رو به فیلتر اصافه کردن و مشکل حل شد. احتمالا مخابرات هم همچین سیستمی داره. یک تماس باهاشون بگیرید تا مک آدرس جدید رو به لیست فیلتر مک آدرسشون توی سیستمهای خودشون اصافه کنن.

آخرین ویرایش:

firstcartiba

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2017-02-27
613
1,797
در مورد مودم های نو حرف شما درسته. در مورد مودم هایی که بایوس شون زده شده احتمال تکراری بودن مک وجود داره که در اینصورت باید حتما مک دستگاه عوض بشه

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
پس با این حساب هر مودمی که فلش میشه باید این مشکل رو داشته باشه. مطمئن هم نیستیم که مودمی با این مک آدرس به سیستم های مخابرات قبلا تعریف شده. تصور می کنم دردسر تماس گرفتن با مخابرات کمتر باشه. اگه جواب نداد اونوقت بریم توی کار تغییر مک آدرس

abdollkarim

کاربر vip
کاربر
2014-10-28
13
4
چطور میشه مک ادرس مودم دلینک رو پیدا کرد در فابل و بایوس و ان را به مک ادرس مودم خودم تغییر بدم ؟

4121355

کاربر vip
کاربر
2011-03-05
51
199
پاسخ : عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودمtplink 8901n

سلام
مشکل از مک ادرس مودم هست ، چون مودم فلش میشه پس مک ادرسش تغییر میکنه و وقتی دوتا مودم توی شبکه مخابرات با مک ادرس یکسان وجود داشته باشه اجازه وصل شدن به هیچکدوم رو نمیده
دوتا راه حل داره :
[hide]
۱-تغییر مک ادرس داخل فایل فلش با هگز ادیتور یا از طریق telnet
۲-تغییر مک ادرس با گزینه mac clone داخل تنظیمات مود
[/hide]
[hide]
درود بر استاد گرامی منم این مشکل را دارم الان برای خودم می خوام این کار را انجام دهم
الان یک مودم هووایی دارم که رو اینترنت مخابرات فعاله و یه مودم TPLINK نو دارم می خوام اون را وصل کنم ولی دیتا نمیده الان می خوام مک ادرس مودم tplink را کپی مودم هووایی کنم باید چه کارهایی انجام دهم پروگرامرم TNM2000 هستش . اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم با تشکر . پیروز و پایدار باشید .[/hide]

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
سلام مودمی داشتم سه چراغ ثابت بود بایوس زدم با اینترنت خودم(پیشگامان جنوب) چکش کردم همه چی اکی بودولی مشتری اینترنت مخابرات داشت با اینترنت مخابرات جواب نمیدادومشتری شاکی برگشت...مشکل ازفایله ازچی هست؟
با درودبعد از کانفینگ صحیح زنگ بزنین 2020 بگیم مک ادرس براتون ثبت کنه اگه مک تکراری بود باز جواب نداد بگین فیلتر مک آدرس رو براتون باز کنه مشکل حل میشه

4121355

کاربر vip
کاربر
2011-03-05
51
199
با درودبعد از کانفینگ صحیح زنگ بزنین 2020 بگیم مک ادرس براتون ثبت کنه اگه مک تکراری بود باز جواب نداد بگین فیلتر مک آدرس رو براتون باز کنه مشکل حل میشه
درود بر استاد گرامی من چون مغازه و خونه ام به هم نزدیکه از یک خط تلفن استفاده می کنم و نه انقدر نزدیک که امواج وای فای مغازه به خونه برسه برای همین می خوام از دو تا مودم یکی در خونه و یکی در مغازه استفاده کنم که هر روز مودم را جا به جا نکنم و یه مودم با همان مک ادرس هم در مغازه داشته باشم که فقط مودم خونه را خاموش و مودم مغازه را روشن کنم و بر عکس برای این منظور من بر عکس همه می خوام دو تا مودم با یک مک ادر س داشته باشم . همین

بالا