آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودم tplink 8901n

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام من همین آموزش رو پیدا کردم اما نحوه پیدا کردن مک که مشخص بود با hex editor داخل فایل بک آپی که خودش با پروگرامر گرفت آدرس مک فعلی رو سرچ کرد و پیداش کرد و عوضش کرد. بعد دوباره همون فایل رو پروگرام کرد
با تغییر مک ادرس فایل دانلودی از انجمن به مک ادرسی که پشت مودم ثبت شده دیتا رو گرفتم.
آموزش تغییر مک ادرس رو در انجمن قرار میدهم .

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
با تغییر مک ادرس فایل دانلودی از انجمن به مک ادرسی که پشت مودم ثبت شده دیتا رو گرفتم.

به روشی غیر از آموزشی که در بالا گذاشتم عمل کردید؟

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
قفل کردن مک ادرس با داپلیکیت یا دوتا شدن مک ادرس دوتا مقوله متفاوته ، وقتی مک ادرس رو قفل میکنن (که تا الان ندیدم همچین کاری کنن) فقط با همون مک ادرس که توی سیستم ثبت شده اجازه وصل شدن به نت رو پیدا میکنید ، در خطی که مک ادرس برای اون قفل شده شما ده تا مودم سالم دیگه هم ببری کانفیگ کنی هیچ کدوم وصل نمیشه ، اما وقتی مشکل وصل نشدن از داپلیکیت شدن مک ادرس باشه اگه مودم دیگه ای ببری روی همون خط کانفیگ کنی راحت وصل میشه ، سبستم مخابرات هم به دوتا شدن مک حساسه
اگه پروگرامرت tnm هست تا یه راه ساده برای تغییر مک ادرس tp link و بعضی مودم های مشابه بهت بگم
ببینید توشهرمون من بایوسایی که شماقراردادید روبایوس میزنم هرمشتری میادهمیناروبایوس میزنم ولی برمیگرده میگم ریست کنید میگه مخابرات مشکل ازمودمه.چندتامودم بایک مک وصل میشن دیگه .من حالامیخام مکای خودشونو برگردونم که پشت مودم نوشته میشه کاری کرد؟
بله پروگرمرم tnm 5000هست ومودمای شهرمون اکثرا tplink va dlinkراهنمایی بفرمایید

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
ممنون میشم محبتی کنیدوقراربدید خیلی گیر این مسئله هستم

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
قفل کردن مک ادرس با داپلیکیت یا دوتا شدن مک ادرس دوتا مقوله متفاوته ، وقتی مک ادرس رو قفل میکنن (که تا الان ندیدم همچین کاری کنن) فقط با همون مک ادرس که توی سیستم ثبت شده اجازه وصل شدن به نت رو پیدا میکنید ، در خطی که مک ادرس برای اون قفل شده شما ده تا مودم سالم دیگه هم ببری کانفیگ کنی هیچ کدوم وصل نمیشه ، اما وقتی مشکل وصل نشدن از داپلیکیت شدن مک ادرس باشه اگه مودم دیگه ای ببری روی همون خط کانفیگ کنی راحت وصل میشه ، سبستم مخابرات هم به دوتا شدن مک حساسه
اگه پروگرامرت tnm هست تا یه راه ساده برای تغییر مک ادرس tp link و بعضی مودم های مشابه بهت بگم
منظورتون ازدوتاشدن مک اینه که من مودمی که تعمیرش کردم مکش با فایل بایوس شمافرق داره ومخابرات به این مورد گیرمیده؟البته مخابرات هرمودمی که بهش وصل کنی واکی باشه وصل میشه اینومیدونم.ازکجامتوجه میشن که مودم فعلی تغییرمک داده؟؟؟؟سوال شده برام.دوتاشدن مک ازکجامیشه تشخیص داد

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
به روشی غیر از آموزشی که در بالا گذاشتم عمل کردید؟
خیر , تغریبا به همین روش انجام دادم !
جناب نکویی مشکلی که بهتون گفتم پست هایی که ایجاد میشه در قسمت
آخرین ارسالات قرار نمیگره الان اتفاق افتاده ! به این شکل که من منتظر پیام شما در این تاپیک بودم و به قسمت آخرین ارسالات توجه میکردم که پیامی رو مشاهده نکردم اما اومدم به این صفحه دیدم چند کاربر پیام گذاشته که در آخرین ارسالات نیست!

به روی چشم یکی 2 ساعت دیگر در تایپیک مستقل آموزش کامل میدهم.

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,825
فارس
سلام
بابت تاخیر در پاسخگویی معذرت میخوام ، چند روزی سرم شلوغه
تغییر مک رو اینجا به اختصار توضیح میدم اگه مشکلی بود بگید تا تاپیک مجزا بزنم
روش اول : تغییر مک داخل فایل دامپ یا همون فایل فلش مودم (این روش روی اکثر دلینک ها جواب نمیده) : در این روش شما اول باید بدونید مک ادرس مودمی که فایل فلش از روی اون خوانده شده چی بوده ، برای همین در کنار بعضی فایل ها مشخصات مودمی که ازش فایل رو دامپ کردن ذکر میکنن ، اگه مک رو نمیدونید باید یکبار فایل رو روی مودم فلش کنید و از توی تنظیمات مودم قسمت status مک ادرس رو بردارین و برای دفعات بعد ذخیره کنید
بعد باید از داخل نرم افزار پروگرامر یا توسط یک برنامه hex editor مک ادرس فایل رو در قالب هگز سرچ کنید (دقت کنید بصورت text سرچ نکنید)
و تک تک اعداد و حروف مربوط به مک ادرس رو به اعداد و حروف مربوط به مک ادرس پشت مودم تغییر بدین و فایل رو ذخیره کنید و روی ایسی فلش کنید
خود نرم افزار پروگرامر tnm هم گزینه سرچ و ادیت داره که با اونم میشه مک قبلی رو سرچ کرد و مک جدید رو جایگزین کرد البته باید گزینه edit enable رو فعال کنید
مک بعضی مودم ها با روش فوق قابل تغییر نیست که مک بعضی از اون ها رو با دستورات telnet و اتصال به مودم از طریق telnet داخل cmd ویندوز میشه تغییر داد

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,825
فارس
برای من ماهیانه ۲۰ ۳۰ تا مودم میارن از انواع برندها ، که فلش خیلیاشون رو هم دامپ کردم و توی انجمن قرار دادم ، فایل هایی که قرار میدم مک ادرس رو هم توی یه فایل text کنارش میزارم برای اینکه دوستان بتونن ویرایشش کنن ، این مشکل وصل نشدن به نت مخابرات رو هم حل کردم و اینجا توی صفحه اول گفتم ولی شما بجای اینکه حرف من رو حداقل یکبار امتحان کنید قبول نکردین و ایده های بقیه رو انجام دادین
اینجا اگه کسی چیزی میگه قصدش کمک کردنه ، میتونستم کلا در بحث شرکت نکنم
همینجور که از بقیه خیلی چیزا یاد گرفتم وظیفمه یه چیزی که خودم یاد گرفتم هم به بقیه یاد بدم

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران

دوست عزیز آموزش رو که گذاشتم بالا! همون هست دیگه نگاه کنید و انجام بدید. ایشون هم همینطور که خودشون گفتند از همین روش استفاده کردند.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
خیر , تغریبا به همین روش انجام دادم !
جناب نکویی مشکلی که بهتون گفتم ....

مطمئن باشید مشکل از سیستم شماست. کافیه شما یک لحظه پروکسی بزنید پروکسیتون قطع بشه یا فایروالتون اجازه اتصال نده یا به هر دلیلی ارتباط شما با پورت مربوطه قطع بشه و این مشکل پیش میاد. شما اگر این آدرس رو در مرورگر بتویند بزنید: https://www.irantk.ir:3000 و این پیام رو به شما نشون بده: Cannot GET / یعنی شما وصل هستید. شما همزمان با موبایل هم صفحه رو باز بزارید ببینید اگر روی سیستم شما نشون نداد یعنی سیستم شما ارتباطش با سرور قطع شده. من گاهی چندین ساعت پشت سیستمم نیستم ولی وقتی میام چک می کنم همه پیام ها برام آمده.
چرا شما بزرگترین و ضخیم ترین نوع فونت رو انتخاب می کنید؟ باور کنید این کار شما جز زشت کردن ظاهر انجمن فایده ای نداره و در موبایل هم باعث طولانی شدن ارسال میشه.
شما زمانی باید سایز فونت رو تغییر بدید که مثلا می خواین یک تیتر و عنوان بنویسید اما شما برای همه متن از این سایز و ضخامت استفاده می کنید که خوب نیست.
چون این بحث مربوط به این تاپیک نیست لطفا اگر مشکل یا نظری داشتید در قسمت پیشنهادات به من اعلام کنید.
با تشکر

بالا