آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: شکایت مشتری وکارشناسی دستگاه

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,825
7,757
جنت شهر
سلام
به نظر من پیشگیری بهتر از درمان است .هنگامیکه مشتری میگوید رفته از اداره برق شکایت کرده باید متوجه میشدید که مشتری دردسر سازی است و احتمال شکایتهای بعدی هم در راه است و از قبول کردن دستگاه وی خوداری میکردید.به هر حال اتفاقی است که افتاده و توضیحات خود را به کارشناس بدهید انشا ا... مشکل حل میشود ولی منبعد دقت بفرمائید تا مشکل برایتان پیش نیاد

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
به نظر من پیشگیری بهتر از درمان است .هنگامیکه مشتری میگوید رفته از اداره برق شکایت کرده باید متوجه میشدید که مشتری دردسر سازی است و احتمال شکایتهای بعدی هم در راه است و از قبول کردن دستگاه وی خوداری میکردید.به هر حال اتفاقی است که افتاده و توضیحات خود را به کارشناس بدهید انشا ا... مشکل حل میشود ولی منبعد دقت بفرمائید تا مشکل برایتان پیش نیاد
نوش دارو پس از مرگ سهراب
دقیقا بعد از اینکه این مشکل برخوردم تازه یادم افتاد باید همون روز اول اصلا قبولش نمیکردم حالا دیگه گذشته باید ببینیم چی میشه

سلام مقصر شما هستید که کوتاه امدید!!!!!!
شما میگید کل خازن های مسیر ۵ولت در تغذیه ترکیه بوده و‌مدار تغییر رنگ داده و مشتری صدای انفجار را شنیده
این یعنی بالا رفتن ناگهانی ولتاژ های خروجی پاور
و در مسیر هم هر چی بوده خراب کرده
متاسفانه مشتری اگر براش توضیح بدی و‌راهنماییش کنی فکرای دیگه میکنه
شما باید همون روز اول که پاور را میدیدی میگفتی که احتمال خرابی قطعای دیگه هم زیاده
هر کارشناسی بخاد نظر بده در بحظه اول میفهمه مشکل از شما نبوده
کافیه مشتری بگه صدای انفجار خازن ها را شنیده

اطلاعات در اختیار مشتری نگذارید . مثل اینکه یک پزشک بیاید و نوع روش تاثیر یک آنتی بیوتیک را به طور مفصل به بیمار بگوید .
بیمار برایش علم 14 ساله مهم نیست . بلکه رفع بیماری اش مهم است .
کارشناس تغزیرات هم از هم صنفی خودتان است و بهتر است که بگذارید بیایند و به ایشان توضیح دهید .
همچنین موقعی که می بینید برد و مدار توسط مشتری دستکاری شده باز کرده اند ، تو رسیدتان به طور کلی بنویسید و امضا بگیرید .
در ضمن تعزیرات هم بهتر می داند که بین مشتری و تعمیرکار چه حکمی بدهد و بیشتر مادی است .
در نهایت از شما می خواهند که یک دستگاه سالم حتی دست دوم برایش جور کنید .
نهایتش همین است و بس .

والا دقیقا میدونم در این مورد خودمم مقصرم که زیاد برای مشتری توضیح دادم .
سپاس گذارم از تمام همکاران عزیز
انشالله نتیجه رو براتون میزارم ببینم چی میشه
با سپاس

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
در اخر هم ممنون میشم
نمونه قفیش تعمیرگاهی خودتون رو برام بزارید بتونم بهتر یه دونه دیگه طراحی کنم
با سپاس

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,788
25,723
با درود ///دوست گرامی نمیدونم مشکل حل شده یا نه ولی شما همیشه سعی کنید از این تیپ مشتری ها کار قبول نکنید ولی اگر ناچار شدید قبلش بهش توضیح بدید که چون عیب نامتعارف هستش اصلا امیدی به تعمیرش نداشته باشید اگر هم تعمیر بشه ممکنه چند روز دیگه یک قطعه دیگه که در اثر این ایراد شوک بهش وارد شده و نیمه سوز شده مجدد خراب بشه ولی اگر موردی اینطوری هم به پستت خورد سعی کن کار را یه جوری توی امور صنفی و مغازه حلش کنی حتی اگر شده ضرر هم بدی مشتری را راضی کن چون اگر کار به تعزیرات بکشه 100 در 100 حق را به مشتری میدن حتی اگر 100 در 100 حق با شما باشه ///من یک مورد اینطوری برام پیش اومد حتی کارشناس هم رای به نفع من داد ولی مشتری راضی نشد و وقتی کار به دادگاه کشید اخرش رای به سود مشتری داد /همیشه سعی کنید یکم با نرمش و هندونه زیر بغل مشتری گزاشتن مشتری را نرم کنید همیشه هم اگر مشتری میخواهد قطعه را خودش بخره یه جوری دنبال نخود سیاه بفرستش که نتونه پیدا کنه و کاملا نا امید بشه بعدش خودت طوری باهاش برخورد کن که خودش شرمنده بشه /

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
راستیش این مدت اصلا میومدم تو سایت ولی خیلی کارام فوری بود الان تونستم نتیجه رو براتون بزارم
رفتم کارشناسی گفتن مشکل از ایشون نبوده خود قاضی هم گفت قبلا این موارد رو داشتیم و اینا ولی من رو بخاطر تاخیر جریمه کردن!!!!
تاخیر بابت درست کردن یا درست نشدن خلاصه اعلام نتیجه . من به قاضی توضیحات رو گفتم و مشتری هم کمیش رو تایید کرد مقداری رو هم تایید نکرد. خلاصه من همش رو میزارم نتیجه گیری با شما . الان هم باور کنید کل واقعیت همینه ولی مشتری تو دو سه جا زد زیرش فقط مدرک نداشتم.
وقتی دستگاه رو اوردن سرم خیلی شلوغ بود و بهشون گفتم 5 6 روز دیگه سیستم رو بررسی میکنم . وقتی سیستم رو باز کردم حدود 1 روز یا 2 روز شما حالا یه روز حساب کنید وقت گذاشت منم بهشون گفتم باید پاور و برد فعلا عوض بشه . ایشون بهم گفتن الان پول ندارن یه مدت صبر کنید بعد از یه هفته مقداری رو واریز کردن منم یه برد و پاور در حد اک گیر اورده بودم ولی مسیر فکر کنم یاسوج بود برای اینکه هزینه زیاد نشه سفارشی پست کرد و به مشتری هم توضیح دادم که چرا دیر میاد . خلاصه حدود 3 هفته ای شد بعد اون خودم 3 روز کلا مغازه نبودم فقط میمونه چند روز به ماه که اونم مشتری هی میومد و میگفت خودم نمیدونم باید دخترم بیاد خداشاهده این کل قضیه ست .
حالا به مشتری و قاضی تمام این ها رو گفتم ولی قاضی گفت تاخییررررررر . . هرچی بهش گفتم گوش نکرد دیگه نمیشد کاری کرد فقط به ترازو نگاه میکردم یاد ترازو شکرستان افتادم.
بقران اگر ذره ای تقصیر من بود نمیزاشتم اصلا شکایت کنه قبلا برام پیش اومده که دستگاه توسط خودم خراب شده و برای مشتری درسسش کردم . ولی این مشتری همراه دختری هی بهم میگفتن تو دستگاه رو داغوون کردی کارشناس هم تایید کرد که کار من نبوده ...
خلاصه درس عبرتی شد برامممم.
با سپاس از شما دوستان و همکاران عزیز

mehran_deadl

کاربر vip
کاربر
2012-10-10
277
253
NEY CITY
منم تجربه مشابهی دارم که فعلا خبری نشده ازش ولی از طریق اتحادیه نتونست چیزی رو ثابت کنه فقط یکی 2 هفته واسم تنش فکری ایجاد کرد و کاری کرد که پای پلیس 110 بعد از 8 سال کاسبی به دفترم باز شد.اومده بود دفتر شروع کرد به داد و هوار و تهمت مجبور شدم زنگ بزنم 110 که هنوز پلیس نیومده بود دمشونو گذاشتن رو کولشون و در رفتن

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

بالا