آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی مولتی متر پس از شوک ولتاژ بالا

Poryasoft

کاربر
2019-01-05
4
3
31
سلام و عرض ادب
مولتی متر مدل DT830D پس از اندازه گیری شوک الکتریکی جرقه زن یا همون اسپارکر فندک , خاموش شد و پس از انتخاب سلکتور کسری از ثانیه یه سری اعداد رو نشون میده و محو میشه و بر اساس جستجو هام دلیلش احتمالا بخاطر ولتاژ +3000 ولت جرقه زن فندک بوده , اساتید محترم ایا مشکل دستگاه با تعویض قطعات قابل تعمیر است؟ متشکرم

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
با درود ///دوست گرامی این کار که شما کردید پردازنده مولتی متر را به فنا دادید:68000000:البته این مولتی متر هم فک نکنم چندان ارزش داشته باشه و حتی پردازنده این مدل فک کنم از نمونه های چاپی ویا قیری هست و قابل تعویض نیست

Poryasoft

کاربر
2019-01-05
4
3
31
ممنون , یعنی حتی با تعویض آی سی LM358 smd و خازن 100 نانوفاراد روی برد ممکن نیست احیا بشه؟

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام دوست عزیز با یک مولتی متر دیگه قطعات رو چک کنید شاید ای سی سالم باشه و قطعات دیگه ای سوخته باشن که به احتمال بشه درست کرد که اون هم احتمال داره دقت اولیه رو نداشته باشه ولی اگر ای سی ایراد داشته باشه همانطور که استاد بردیا فرمودند قابل تعمیر نیست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poryasoft

Poryasoft

کاربر
2019-01-05
4
3
31
پس از تعویض قطعات نتیجه رو اعلام میکنم
تشکر از اساتید محترم :thanx:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

Poryasoft

کاربر
2019-01-05
4
3
31
سلام دوست عزیز با یک مولتی متر دیگه قطعات رو چک کنید شاید ای سی سالم باشه و قطعات دیگه ای سوخته باشن که به احتمال بشه درست کرد که اون هم احتمال داره دقت اولیه رو نداشته باشه ولی اگر ای سی ایراد داشته باشه همانطور که استاد بردیا فرمودند قابل تعمیر نیست
سلام به دوستان و اساتید محترم
با تعویض قطعات مولتی متر , مشکل همچنان وجود دارد . همونطور که استاد بردیا فرمودن مشکل از ای سی پردازنده مولتی متر است و قابل تعمیر نیست .
میگن فلفل نبین چه ریزه ....
حکایت از این موضوع دارد :dubbio00:

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
343
883
من موقع خرید یک مولتی متر گران همیشه اولین کاری که میکنم با دقت در مدار دستگاه نقاط حساس اسیب پذیر مولتی متر که محل ارتباط با پردازنده اصلی هست در شاخه های ولت امپر ومقاومت را با فقط استفاده از دیودهای زنر سری معکوس به هم بسته شده نسبت به زمین ایمن میکنم که نتیجه اش شانس پایین خراب شدن دستگاه بر اثر اشتباه زدن پراپ هاست تنها ایراد این روش کمی پایین اوردن دقت خازن سنج هست

بالا