آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: محاسبه و تحلیل منابع تغذیه بدون ترانس و با استفاده از خازن پلی استر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

این نقشه ها برای شما کاربردی نداره و اگه هدف شما توانایی عملی هست باید نقشه های کاربردی را استفاده کنید و اگه آموزش تئوری الکترونیک مورد هدف شماست اولا باید از مقدمات الکترونیک شروع کنید و ثانیا اینجا جای تئوری نیست و از حوصله ۹۹ درصد اعضاء خارجه و علاقمندی نداره ثالثا نسبت به هزینه و زحماتش سودی برای شما نداره مگر برای امتحانات و واحدهای درسی دانشگاه قابل استفاده باشه

رابعا زندگی و مشکلات شخصی من اجازه نمیده بصورت تمام وقت در خدمت باشم و لذا جهت رفع اشکال و حل گیر و گره ها در حد بضاعتم میتونم در خدمت باشم

سپاس

میتونین اینو مونتاژ کنین که ساده و ارزان و کارآمده
مشاهده فایل‌پیوست 153141

آخرین ویرایش:

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
درود

ولتاژ خروجی بدون زینر ، متناسب با بار تغییر میکنه و کاربرد آن تقریبا نزدیک به صفر است.
اما در حالیکه در تاپیک دیمر ، پاسخ تناسب بسیار ساده پس از حدود ۴۰ پست و پس از توضیحاتی که ناگزیر به تایپ حدود یک کتاب شدم و با پیگیری مستمر و قطره چکانی میسر شد بدیهی است که محاسبه دقیق جریان و استدلالات مربوطه در این تغذیه منجر به نابودی من میشه
بویژه که محاسبات علمی و تدریس کلاسیک مباحث علمی خارج از اهداف و حوصله و اشتیاق کاربران است و مخاطب قابل توجهی نداره و خصوصا که حضرتعالی فقط علاقمندی ولی با توجه به اطلاعات ناچیز ، آمادگی لازم را نداری و مطمئنم خودت هم نمیدونی با چه هدف و مقصودی نیاز به روابط ریاضی و علمی مربوطه داری فقط تصور میکنی بد نیست بدونی و فورا یاد میگیری .
عزیزم برای دستیابی به این مقصود ، ابتدا باید با فراگیری مقدمات لازم مدت قابل توجهی را صرف آمادگی لازم کنی.

سپاس
سلام استاد تایپیکی تا حالا قرار دادین که تحلیل مدار را از ابتدا شروع کرده باشین؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام استاد تایپیکی تا حالا قرار دادین که تحلیل مدار را از ابتدا شروع کرده باشین؟
درود

منظور شما از این جمله کوتاه و مبهم که تاپیکی از ابتدای تحلیل شروع شده باشه چیه ؟
غالبا تحلیل هر سیستمی بنحو کامل ارائه میشه ولذا از ابتدا شروع میشه ولی منظور شما که از ابتدا شروع شده باشه مفهومم نشد
در خصوص تحلیل چه دستگاهی مورد نظر شما هست ؟
اگه تحلیل تغذیه میخوای تحلیل انواع تغذیه در انجمن تقدیم شده.

سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 144287928

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
درود

منظور شما از این جمله کوتاه و مبهم که تاپیکی از ابتدای تحلیل شروع شده باشه چیه ؟
غالبا تحلیل هر سیستمی بنحو کامل ارائه میشه ولذا از ابتدا شروع میشه ولی منظور شما که از ابتدا شروع شده باشه مفهومم نشد
در خصوص تحلیل چه دستگاهی مورد نظر شما هست ؟
اگه تحلیل تغذیه میخوای تحلیل انواع تغذیه در انجمن تقدیم شده.

سپاس
سلام استاد تشکر از جوابتون
من نمیتونم جوابتونو کوتاه بدم استاد
ممنون میشم این لینک رو نگاه کنید اونجا یه تایپیک میذارم مخصوص با شما
ممنون
زیر تایپیک دوم خودم اونجا یه متنی مینویسم صداتونم میکنم که راحتر پیاممو ببینید
بازم تشکر
https://www.irantk.ir/threads/108182-اموزش-الکترونیک-را-از-کجا-شروع-کنیم?p=609365#post609365

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام استاد تشکر از جوابتون
من نمیتونم جوابتونو کوتاه بدم استاد
ممنون میشم این لینک رو نگاه کنید اونجا یه تایپیک میذارم مخصوص با شما
ممنون
زیر تایپیک دوم خودم اونجا یه متنی مینویسم صداتونم میکنم که راحتر پیاممو ببینید
بازم تشکر
https://www.irantk.ir/threads/108182-اموزش-الکترونیک-را-از-کجا-شروع-کنیم?p=609365#post609365

درود

بنظرم مقصودتون اینه که تاپیکی کل الکترونیک را از ابتدا شروع کرده باشه و وقتی تموم میکنه شما به تحلیل تمامی دستگاه های دنیا مسلط شده باشی .

اما اگه چنین تاپیکی در دنیا وجود داشته باشه و پیدا کردید مطلع کنید منم در کنار شما ازش استفاده میکنم .

لقمه باید معقول و منطقی باشه و چنین موقعیتی در رویا هم وجود نداره .
اگر چنین امکانی وجود داشت دیگه دانشگاه و کتاب ها و منابع علمی و هر منبع دیگری باید تعطیل میشد چون همه اطلاعات در یک تاپیک در مورد یک رشته علمی وجود داشت و لذا کافی بود به تعداد علوم دنیوی برای هر رشته علمی فقط یک تاپیک داشته باشیم.

سپاس

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
درود

بنظرم مقصودتون اینه که تاپیکی کل الکترونیک را از ابتدا شروع کرده باشه و وقتی تموم میکنه شما به تحلیل تمامی دستگاه های دنیا مسلط شده باشی .

اما اگه چنین تاپیکی در دنیا وجود داشته باشه و پیدا کردید مطلع کنید منم در کنار شما ازش استفاده میکنم .

لقمه باید معقول و منطقی باشه و چنین موقعیتی در رویا هم وجود نداره .
اگر چنین امکانی وجود داشت دیگه دانشگاه و کتاب ها و منابع علمی و هر منبع دیگری باید تعطیل میشد چون همه اطلاعات در یک تاپیک در مورد یک رشته علمی وجود داشت و لذا کافی بود به تعداد علوم دنیوی برای هر رشته علمی فقط یک تاپیک داشته باشیم.

سپاس
سلا استاد
ممنون
بله حق با شماست اون لینکی که گذاشتمو نگاه کردین؟
ممنون میشم نظرتونو بدین

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلا استاد
ممنون
بله حق با شماست اون لینکی که گذاشتمو نگاه کردین؟
ممنون میشم نظرتونو بدین

درود

در شرایط فعلی فرصت زیادی ندارم کل پست های تاپیک مورد نظر را مطالعه کنم ولی پست اول شما رو مطالعه کردم و سپس پاسخ پست قبل را تنظیم و تقدیم کردم.

قدما هم بدرستی گفته اند سنگ بزرگ علامت نزدنه.
من بیش از چهل سال فعالیت رسمی و پژوهشی داشتم و به هدفی که شما دارید هنوز نرسیدم .
البته امکانات اون زمان با امکانات فعلی قایل قیاس نیست ولی ۲۰۰ سال دیگه هم تاپیکی پیدا نمیشه که تحلیل کل دستگاه های الکترونیک را یکجا آموزش بده و دراینصورت اگه تمامی پست های این سایت در ان تاپیک بود بازم کم میاورد .

من به نحوه آموزشم ایمان و تجربه کافی دارم بطوریکه با ساده ترین روش تونستم افراد علاقمند و کاملا مبتدی و ناآشنا به الکترونیک و حتی افراد کم سواد را در زمان کوتاهی به الکترونیک مسلط کنم بنحوی که الکترونیک را درک کنند درواقع در زمینه الکترونیک باسواد میکنم که تحلیل درست و غلط را میفهمن و هر گسی نمیتونه هر ادعا و مطلبی را به خوردشون بده اما به این معنا نیست که قادر به تحلیل هر دستگاهی هستند .

همانطور که در ادبیات فارسی باسواد شدی ، به این معنی است که میتونی هر کتابی را مطالعه کنی ولی به این معنی نیست که بمحض باسواد شدن ، تمام کتاب های شعر و ادبیات در مغز شما باشه و حفظ باشی .

آموزش الکترونیک هم همینه پس از سالها تحصیلات دانشگاهی فقط سواد الکترونیکی بدست میاری و میتونی تعقیب و بررسی کنی و تحلیل ها را میفهمی و تحصیلات شما به این معنی نیست که به تحلیل و عملکرد هر دستگاهی مسلط هستی .
لذا شما میتونی بررسی کنی و مسلط بشی ولی کسی که سواد الکترونیکی نداره اگه تحلیل ها رو مطالعه کنه فقط گیج و کلافه میشه .

بعنوان مثال شما میدونی وظایف خازن و مقاومت و غیره چیه و میتونی بررسی کنی که طراح یکدستگاه با استفاده از وظایف قطعات چه کلکی ساخته و خلق کرده و اگر خودت نتونی تحلیل کنی اگه تحلیل صحیح اونو پیدا کنی ، میفهمی ولی دیگران بدون سواد الکترونیکی قادر به بررسی و درک تحلیل نیستند .

بنابرین کلاس یا کتاب یا تاپیکی که بتونه شما را به تمامی تحلیل ها مسلط کنه وجود خارجی نداره .

سپاس

آخرین ویرایش:

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
درود

در شرایط فعلی فرصت زیادی ندارم کل پست های تاپیک مورد نظر را مطالعه کنم ولی پست اول شما رو مطالعه کردم و سپس پاسخ پست قبل را تنظیم و تقدیم کردم.

قدما هم بدرستی گفته اند سنگ بزرگ علامت نزدنه.
تشکر استاد با مثالتون فهمیدم درخواست غیر واقعی دارم
من بیش از چهل سال فعالیت رسمی و پژوهشی داشتم و به هدفی که شما دارید هنوز نرسیدم .
البته امکانات اون زمان با امکانات فعلی قایل قیاس نیست ولی ۲۰۰ سال دیگه هم تاپیکی پیدا نمیشه که تحلیل کل دستگاه های الکترونیک را یکجا آموزش بده و دراینصورت اگه تمامی پست های این سایت در ان تاپیک بود بازم کم میاورد .

من به نحوه آموزشم ایمان و تجربه کافی دارم بطوریکه با ساده ترین روش تونستم افراد علاقمند و کاملا مبتدی و ناآشنا به الکترونیک و حتی افراد کم سواد را در زمان کوتاهی به الکترونیک مسلط کنم بنحوی که الکترونیک را درک کنند درواقع در زمینه الکترونیک باسواد میکنم که تحلیل درست و غلط را میفهمن و هر گسی نمیتونه هر ادعا و مطلبی را به خوردشون بده اما به این معنا نیست که قادر به تحلیل هر دستگاهی هستند .

همانطور که در ادبیات فارسی باسواد شدی ، به این معنی است که میتونی هر کتابی را مطالعه کنی ولی به این معنی نیست که بمحض باسواد شدن ، تمام کتاب های شعر و ادبیات در مغز شما باشه و حفظ باشی .

آموزش الکترونیک هم همینه پس از سالها تحصیلات دانشگاهی فقط سواد الکترونیکی بدست میاری و میتونی تعقیب و بررسی کنی و تحلیل ها را میفهمی و تحصیلات شما به این معنی نیست که به تحلیل و عملکرد هر دستگاهی مسلط هستی .
لذا شما میتونی بررسی کنی و مسلط بشی ولی کسی که سواد الکترونیکی نداره اگه تحلیل ها رو مطالعه کنه فقط گیج و کلافه میشه .

بعنوان مثال شما میدونی وظایف خازن و مقاومت و غیره چیه و میتونی بررسی کنی که طراح یکدستگاه با استفاده از وظایف قطعات چه کلکی ساخته و خلق کرده و اگر خودت نتونی تحلیل کنی اگه تحلیل صحیح اونو پیدا کنی ، میفهمی ولی دیگران بدون سواد الکترونیکی قادر به بررسی و درک تحلیل نیستند .

بنابرین کلاس یا کتاب یا تاپیکی که بتونه شما را به تمامی تحلیل ها مسلط کنه وجود خارجی نداره .

سپاس
سلام
تشکر بله با مثالتون متوجه شدم درخواست غیر واقعی دارم

بالا