آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: ابداعات و اختراعات الکترونیکی خلق کنید

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

راهنمایی
گزینه بعدی برای رفع مشکل

برای یافتن راه حل بعدی ، توجه شما رو به خازن ۴۷ میکرو معطوف میدارم که در صورت مسئله و مشکل تاکید شد خازن ۴۷ میکرو منشاء جریان نشتی ناچیز است که ناخواسته جریان ضعیفی برای بیزر فراهم میکنه
.

سپاس

سلام
استاد مهربانم میشه یک دیود ما بین خازن و رله قرار دهیم . تا از عبور جریان نشتی بشه
امیر سجاد.jpg
کاتد دیود 24 ولت میشه و طرف اند دیود 22 ولت پس دیود در حالت خاموش است . و جریان نشتی هم قطع است. و وقتی هم که رله عمل میکنه و پایه 13 ای سی را به زمین وصل میکنه . ولتاژ صفر است . و همچنین دیود هم کاملا خاموش میشه.استاد به نظر من اگر دیود D9 را حذف کنیم . مدار به خوبی کار خواهد کرد.
امیر محمد.png
متشکرم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام
استاد مهربانم میشه یک دیود ما بین خازن و رله قرار دهیم . تا از عبور جریان نشتی بشه
مشاهده فایل‌پیوست 175548
کاتد دیود 24 ولت میشه و طرف اند دیود 22 ولت پس دیود در حالت خاموش است . و جریان نشتی هم قطع است. و وقتی هم که رله عمل میکنه و پایه 13 ای سی را به زمین وصل میکنه . ولتاژ صفر است . و همچنین دیود هم کاملا خاموش میشه.استاد به نظر من اگر دیود D9 را حذف کنیم . مدار به خوبی کار خواهد کرد.
مشاهده فایل‌پیوست 175549
متشکرم

درود

با چه استدلالی کاتد دیود ۲۴ ولت و آندش ۲۲ ولته؟
با توجه به اینکه حضور D9 قابل توجیه و تحلیل نشد و خطای طراحی بنظر رسید لذا جهت اطمینان کامل و قطعی ، در تاپیک مربوطه حذف و آزمایش و ثابت شد ناشی از خطا و ضعف طراحی است و لذا حذف موثر D9 قبلا تست و تایید شده .

و باوجودیکه راهکارهای فعلی ، موثر و مفید و کافی بوده اما بدلایل زیر ، جستجوی بیشتر بمنظور ارائه پیشنهادات مختلف ضروری است
زیرا :

اولا همانطورکه در جریان تست روشی که پیشنهاد فرمودی ملاحظه فرمودی باوجودیکه از نظر علمی با مشکلی مواجه نبود ، اما نتیجه آزمایش ثابت کرد پاسخ عملی تعیین کننده و کامل است .
لذا دانش نظری صرفا ارائه پیشنهاداتی را میسر میکنه که ممکنه صحیح نباشه و نکاتی مغفول مانده باشه که با تست عملی مشخص میشه و لذا از این جهت توانایی طرح پیشنهادات مختلف ضروری است تا اگر برخی از روش ها ، قابل استفاده نبود ، بتونیم از روش های دیگه استفاده کنیم.

ثانیا هدف این تاپیک تقویت قوه خلاقه و افزایش فعالیت ذهنی است‌ و به همین دلیل از راهنمایی هایی که توفیق فوری را میسر میکنه و مانع فعالیت ها میشه امتناع میکنم.

درواقع زمانیکه ناامیدی حاصل میشه و فعالیت ها متوقف میشه از راهنمایی ها بمنظور زنده کردن امید استفاده میکنم تا احساس توفیق ، غالب و حاکم بشه و انگیزه لازم را برای فعالیت های ذهنی فراهم کنه
.
بنابرین از این حیث هم استخراج روش های مختلف ، لازم و ضروری است.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا