آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: گرم نکردن ماکروفر الجی

arman1389

کاربر
2016-08-02
272
106
سلام دوستان یه ماکروفر الجی بانه ای از روز اول که از کارتن در آوردم روشن نمیشد و‌من باز کردم سیم سوکت برق مرتب شده کارخانه ای جمع بود و باز کردم پلمپ و به سوکت برق زدم روشن شد ولی الان مثلا لیوان آب میزارم گرم نمی کنه یا بسته یخ زده میزارم یخ زدایی نمی کنه علت چی ممنون میشم راهنمایی کنید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
سلام
لطفا مدل ماکروفر رو در عنوان ذکر کنید. شما فقط برند ماکروفر رو نوشتید
سوکت خودش خراب بود که شما سوکت زدین؟ مگه این ماکروفر ها سیمشون یک تیکه نیست؟ آخرش هم دوشاخ داره سوکت نداره که. معمولا سیم های کامپیوتری یک طرفش سوکت و یک طرفش دوشاخ داره که از پاور میشه جداشون کرد. ولی ماکروفر ندیدم اینجوری باشه.

البته من تعمیرکار ماکروفر نیستم ولی یک مورد داشتیم که این مشکل براش وجود داشت بعد که بردیم تعمیرگاه تست کردند درست بود! برگردوندیم شرکت دوباره گرم نمی کرد. بعد متوجه شدیم ولتاژ ورودی ضعیف هست! یعنی اگر ولتاژ یکم کمتر از استاندارد باشه دیگه درست گرم نمیکنه یا اصلا گرم نمیکنه! شما ولتاژ ورودی رو اندازه بگیرید ببینید درست هست؟

arman1389

کاربر
2016-08-02
272
106
photo_2019-01-03_22-34-12.jpg با درود دوست عزیز منظورم این بود که وقتی ماکروفر آکبند روشن نمیشد باز کردم دیدم سیم برق داخل کف ماکروفر بصورت پلمپ باز کردم و به تغذیه وصل کردم وبه برق زدم روشن شد ولی لیوان آب سرد میزارم گرم نمی کنه و فریزی هم میزارم یخ زدایی نمی کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
799
1,009
درود سوکت برق ورودی مگنترون رو تست کنید لقی یا قلع مردگی نداشته باشه از روی برد.

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,701
(تبرستان) آمل
به نام خدا
با سلام دوست محترم
لطفا قوانین سایت را رعایت کنید
با توجه به اخطار داده شده قبلی هنوز مدل و مشخصات دستگاه را اعلام نکردید
مشخصات را کامل اعلام تا مرحله بعدی با هم پیش بریم
در خدمتم

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
اگر اشتباه نکنم طلق هایی که مخصوص ماکروفر نباشه هنگام بالا رفتن حرارت مواد سرطان زا از خودشان آزاد می کنند حتی اگر ذوب نشوند!

بالا