آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: قطع بکلایت در زمان استفاده از باطری asus x54

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
سلام و ارزوی سلامتی / یه لپ تاپ ایسوس واسم اومده که متاسفانه هنگامی که از باطری استفاده میکنیم نور تصویرمون نیست و شارژر رو که وصل میکنم بکلایت دارم با چند باطری دیگه هم امتحان کردم اما فرقی نکرد ممنون میشم راهنمایی کنین.سپاس

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ایراد از باتری یا بکلایت ها نیست .تنظیمات نور دستکاری شده .موقعی که شارژر به لپ تاپ وصل هست و روشنائی زیاده روی باتری کلیک کنید و روی اپشن Adjust Brightness کلیک کنید .در منوی باز شده پائین صفحه یه اپشن برا کم و زیاد کردن نور دارید .می تونید نشانگر ماوس رو روی حالت ماکزیمم نگه دارید و سپس شارژر رو قطع و ماوس رو کلیک کنید تا میزان نور بیشتر بشه .
احتمال زیاد درایور مربوط به کیبورد نصب نشده برا همین با کلید ها هم نمی تونید نور رو کم و زیاد کنید .
موفق باشید .

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
سلام ممنون از محبت شما متوجه اون حالتی که میگین هستم اما تو این دستگاه مشخصه که کلا نور خاموش میشه و در حدی که فکر میکنیم لپ تاپ خاموش شده و هیچ نوری نداریم من هم چون با منبع تغذیه روشن کردم متوجه روشن موندن دستگاه شدم

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
خب می شه اینطوری تحلیل کرد وقتی با شارژر همه چی اوکی هست و نور دارید یعنی ایرادی در بکلایت ها و پنل وجود نداره .اصولا اگر در مدار مربوط به باتری مشکلی وجود داشت ،باید سیستم خاموش می شد .برای امتحان با ویندوز لایو سیستم رو بوت کنید و ببینید بازم همون حالت رخ می ده یا نه .در ضمن موقعی که شارژر رو قطع کردید ،نور بندازید روی ال سی دی و ببینید اصلا تصویری وجود داره یا خیر.و یخه سوال دیگه اینکه ایا سیستم با باتری روشن می شه یا خیر؟
البته در پست قبل منظور بنده کم و زیاد کردن نور از قسمت Power Option بود نه از روی دسکتاپ و با کلیک روی گزینه صرفه جوئی انرژی ایکون باتری .
موفق باشید .

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
سلام استاد عزیز . حتما با ویندوز لایو چک میکنم و اعلام نتیجه میشه و مورد دیگه که سوال فرموده بودید وقتی که شارژر رو قطع میکنم بله تصویر دارم فقط نور صفحه خاموش میشه و مورد دیگه اینکه با باطری هم لپ تاپ پاور میشه اما با این تفاوت که نور ندارم و یه سوال به نظرتون میشه پایه های سوکت LVDS رو چک کنم ببینم کدوم پایه ولتاژش زمانی که شارژر رو جدا میکنم قطع میشه و به همون نسبت از جای دیگه ایی سیم کشی کنم و بهش ولتاژ وصل کنم اما نگرانم وقتی شارژر وصل بشه اون ولتاژ زیاد بشه و اسیب برسونه؟؟؟

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام و درود بر اساتید و دوستان گرامی.
دوست عزیز ، بهتره که یکبار ویندوز را تعویض نموده و حداقل درایور گرافیک را از سایت سازنده دانلود و نصب نمایید و از استفاده از درایور پک خودداری کنید.
حال اگر ایراد رفع نگردید به دنبال عیب سخت افزاری باشید.
بایوس را آپدیت نمایید و باطری بک آپ را نیز چک نمایید و در صورت نیاز تعویض نمایید.
در یه مورد عیب مشابه داشتم که با ریبال گرافیک مشکل حل شد ، وضعیت خروجی vga را نیز چه در وضعیت باطری و آداپتور چک نمایید و فعلا به چیپ دست نزنید.
موفق باشید.

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
دستکاری و ایجاد تغییر بنوعی ریسک هست و نگرانیتون هم بجا هست .اینطوری احتمال داره ولتاژی که حین استفاده از باتری برقرار هست و با وصل کردن شارژر باید قطع بشه ،همچنان برقرار باشه و باعث بروز مشکل دیگه ای بشه .در مورد چک کردن پایه های LVDS با توجه به شماتیک لپ تاپ مسیر مربوط به ولتاژ بکلایت رو دنبال کنید .احتمال زیاد قطعه سوخته دارید در مسیر ،مخصوصا فیوز .در صورت امکان مدل نوشته شده بر روی برد رو هم بنویسید .
موفق باشید .

ebra.ah

کاربر vip
کاربر
2014-09-03
74
69
سلام
با یه ال ای دی دیگه تست کردین؟
چون من هم همین مشکل را داشتم با ریسولد کردن آی سی بک لایت ال ای دی حل شد .

بالا