آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد ایسوس P5p43td که بعد از نصب درایو گرافیک سیستم با اجرای برنامه ریستارت میشه

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
با سلام
مادربورد مورد نظر که به صورت عادی ویندوز نصب میشه و بعد از نصب درایو گرافیک به صورت عادی کار میکنه ولی برای مثال بعد نصب گوگل کروم و اجرای برنامه صفحه سیاه میشه و چند بار به این صورت میشه و بعد سیستم ریستارت میشه . اول فکر کردم مشکل از گرافیک است با تعویض گرافیک بازم همون مشکل داره . مشکل از مادر برد به نظر میرسه اگه ممکنه راهنمایی کنید . با تشکر

photo_2018-12-25_10-56-17.jpg

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
نظری ندارید ؟

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
اگه ممکنه اگه چیپ گرافیک روی ماربرد باشه مشخص کنید ؟ با تشکر

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام.
اگر درایور کارت گرافیک نصب نباشه چطوره؟بازم بعد از اجرای برنامه ریست میشه؟
سیستم هنگ هم میکنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام.
اگر درایور کارت گرافیک نصب نباشه چطوره؟بازم بعد از اجرای برنامه ریست میشه؟
سیستم هنگ هم میکنه؟

سلام
اول ویندوز 7 نصب کرده بودم . قیل از نصب گرافیک به صورت عادی کار میکرد چون اول از همه کارت گرافیک را نصب کردم مشکلی نداشت ولی وقتی برنامه های ضروری مثل فایر فاکس و kmplayer و ... نصب کردم و اول از همه فایر فاکس رو اجرا کردم شروع کرد به خاموش روشن شدن و بعد ریستارت کرد . انگار برای بعضی برنامه های ساده مشکلی نداشت مثل text ولی برای kmplayer هم به همین صورت ریستارت شد .
بعدش ویندوز 10 نصب کردم که وقتی روشن میشد هنوز کامل روشن نشده ( صفحه دسکتاپ ) نیومده ریست میشه و صفحه آبی میاد . فعلا به همین صورت است .

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
سلام،به نظر من اول از سازگاری و به روز بودن درایورها مطمئن باش،بعد از تمیز بودن اسلات گرافیک و مادربرد مطمئن شو و بعد یه عکس از bluescreen که میاد بزار تا بیشتر راهنمایی بشین.موفق باشین.

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا از پاور سیستم اطمینان حاصل کنید .حرارت پل شمالی رو چک و اعلام بفرمائید ( هیت سینک وسطی که مارک ASUS خورده روش )
اینطوری که مشخصه احتمال وجود مشکل در پل شمالی وجود داره .
موفق باشید .

• Like

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
با سلام
قبل از هرچیز یک سیستم دیگه دارم که سالم است و بدون مشکل کار میکنه و مادربردش مثل همونه ( هردو p5p43td ) است . مادربرد ها برای تست عوض کردم . نتیجه اینکه مشکل از مادربرد است . ( مادربرد سالم رو که روی سیستم مشکل دار وصل کردم بدون مشکل کار کرد )
حرارت پل شمالی زیاد نیست یعنی گرم است و داغ نیست ( البته فن cpu هم بهش میخوره .
ولی پل جنوبی حرارتش بالا و پایین میشه یعنی گرم و بعد داغ میشه ( موقع داغ شدن بیشتر از 3 ثانیه نمیشه گرفت ) بعد دوباره گرم میشه .
بایوسش رو هم با آخرین ورژن ( 0710 ) آپدیتش کردم .
هیتسینک cpu و پل شمالی و پل جنوبی رو تمیز کاری و دوباره کاری کردم .
یک بار هم وقتی صفحه تاریک شد (سیستم روشن بود ) همون طور گذاشتم ببینم چی میشه . بعد از 10 دقیقه خود بخود ریست شد و روشن شد .
با تشکر

بالا