آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل با آسی stk

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام:smilie_help:
من یه آمپلی فایر سونی دارم که اسی stk 4192 ii داره تا بحال 3 یا 4تا آسی از پشت شهرداری خریدم عوض کردم دستگاه رله نمیکنه تا روشن بشه یه آسی قدیمی داشتم روش نصب کردم رله کرده ولی صدا از باندا نمیاد آنقدرم آسی عوض کردم که مجبور شدم مدارو سیم کشی کنم همیشه هم وقتی دستگاه رلش روشن میشد همه چیز ok بود آیا بازم عیب از آسی هست یا جای دیگه مدار دستگاه sony v810 است
با تشکر فراوان

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
من یه آمپلی فایر سونی دارم که اسی stk 4192 ii داره تا بحال 3 یا 4تا آسی از پشت شهرداری خریدم عوض کردم دستگاه رله نمیکنه تا روشن بشه یه آسی قدیمی داشتم روش نصب کردم رله کرده ولی صدا از باندا نمیاد آنقدرم آسی عوض کردم که مجبور شدم مدارو سیم کشی کنم همیشه هم وقتی دستگاه رلش روشن میشد همه چیز ok بود آیا بازم عیب از آسی هست یا جای دیگه مدار دستگاه sony v810 است
با تشکر فراوان
سلام
دوست عزیز اگر رله ها در مسیر خروجی صدا باشد تا زمانی که خروجی صدا نباشد رله وصل نمیکند قطعات اطراف ایسی صوت را چک کنید قسمت پاور ایسی صوت و ترانزیستور انرا تست کنید و مدار را که سیم کشی کردید کنترل کنید که اتصالی و یا قطعی نباشد

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با تشکر فراوان
دوست خوبم سلام
ببینید وقتی آی سی در خروجی صدا یعنی پایه هایی که به رله وصل شده و به بلندگو می رسند ولتاژ داشته باشد به هیچ وجه رله وصل نمی شود که اگر بشود بلندگوها منفجر می شوند
پس شما باید ولتاژ خروجی بلندگوها را قبل از رله بگیرید تا ببینید کدام یک از خروجی ها ولتاژ دارد
یک روش دیگر برای تست مدار رله این است که کلا آی سی را از مدار خارج کنید و آن وقت دستگاه را به برق بزنید .... رله باید بعد از چند ثانیه وصل شود
توصیه می کنم آی سی را از جای دیگری تهیه کنید
خازن های 100 میکرو 50 ولت و مقاومتهای 2.2 کیلو کنار آی سی را حتما چک کنید
من در خدمتم

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام عزیز

همانطور که آقایshamei گفتند این نوع آمپلی بعد از زدن کلید پاور در صورت سالم بودن اسی stkرله عمل میکنه ولی متاسفانه من با تعویض اسی با اسی نو به مشکل میخورم یعنی وقتی اسی نو رو نصب میکنم رله عمل نمیکنه ولی میخوام از هر دو پیشنهاد استفاده کنم شاید یه چیزی دستگیرم بشه دستور شما را هم اجرا میکنم و نتیجه را اعلام میکنم از لطف هر دو شما قبلا کمال تشکر را دارم

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

من قسمتهایی رو که گفته بودید چک کردم یک مقاوت(قهوای.سیاه.قهوای)
ویک خازن 50ولت 100 میکرو را عوض کردم حتی stk را هم عوض کردم دستگاه روشن میشه ولی رله بلندگوها عمل نمیکنه و در خروجی ها ولتاژ ندارم در ضمن اگر داشته باشم باید چند ولت باشه 2تا مقاوت 22/0 راهم تست کردم حالا باید برم سراغ کدوم قسمت؟

mohsen_recor

کاربر
2011-05-22
13
38
قسمت protector روی برد را چک کن. خرابی ای سی ربطی به وصل شدن رله نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: تاج

sonysony

مدیر تعمیرات تخصصی صوتی و تصویری
مدیر تالار
2012-09-20
1,296
6,975
تهران
با درود همکار گرامی مدل کامل دستگاه را دقیق از بشت دستگاه را دیده و اعلام کنید . آیا دستگاه شما آمبلی فایر تک است . یعنی دستگاه دک و آمبلی فایر است . ؟

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
سلام
دوست عزیز این رله ای که می فرمائید در خروجی آمپلی باید باشه . اصلا" فلسفه قرار گیری پروتکتور اینه که سه تا کار انجام بده
1) آنتی پلاپ رو انجام بده یعنی با روشن شدن دستگاه بلندگو ها رو با تاخیر چند ثانیه ای وصل کنه
2) محافظ بلندگو باشه تا اگر آیسی یا ترانزیستور آمپلی سوخت ولتاژ دی سی وارد بلندگو نشه تا اون رو هم بسوزونه
3) محافظ آمپلی فایر باشه تا در صورتی که در خروجی اتصالی وجود داشت با قطع کردن رله مانع سوختن آمپلی فایر بشه

لطفا" یک عکس از مدار پروتکتور قرار بدید و همچنین آمپلی تا دوستان راحتر بتوانند راهنمایی کنند
مدل دستگاه رو هم ذکر کنید.
موفق باشید

ahoora63

کاربر
2011-10-04
56
148
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
اگر آی سی رو از بازار گرفتی صد تای دیگه هم بخری جواب نمیده و حتما باید بری ای سی رو از نمایندگی سونی بخری من همین مشکل رو داشتم با ای سی stk402-120 که قیمتش تو بازار هفتمن بود بعد رفتم سونی و هفتاد هشتمن خریدم و زدم به دستگاه روشن شد

بالا