آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: چگونه یک رگولاتور 5 ولت بعد از خروجی شارژر خورشیدب بگذاریم

mz13601360

کاربر
2015-07-09
71
39
سلام

من یک شارژر خورشیدی مبایل دارم برای اینکه نوسان ولتاژ وجود نداشته باشه چون ولتاژ حداکثری رو زده 7/2 و به گوشی آسیب میزنه , چگونه یک رگولاتور 5 ولت بعد از خروجی شارژر

خورشیدی بگذاریم که بتونه کنترل و ثبات بده و خروجی 5 ولت مناسب بگیرم , آیا دستگاه آماده ای هست بخرم دیگه خودم چیزی درست نکنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,848
10,532
سلام
رگلاتور dc-dc کاهنده میتونید استفاده کنید
ولی بهتره از ماژول رگلاتور اتوماتیک dc-dc کاهنده افزاینده استفاده کنید تا مواقعی که ولتاژ زیر 5 ولت باشه اونو به 5 افزایش بده و مواقعی که بیشتره اونو به 5 کاهش بده

mz13601360

کاربر
2015-07-09
71
39
سلام
رگلاتور dc-dc کاهنده میتونید استفاده کنید
ولی بهتره از ماژول رگلاتور اتوماتیک dc-dc کاهنده افزاینده استفاده کنید تا مواقعی که ولتاژ زیر 5 ولت باشه اونو به 5 افزایش بده و مواقعی که بیشتره اونو به 5 کاهش بده

ممنون

من ماژول رگلاتور اتوماتیک dc-dc کاهنده افزاینده از کجا میتونم در تهران تهیه کنم , بعد شارژر خورشیدی ینچ تا کابل شارژ داره چطوری باید به ماژول وصلش کنم آیا دستگاه آماده ای هست بشه خرید بی دردسر باشه وصلش

منظورم یک چیزی شبیه این باشه که یعنی سیم usb پنل خورشیدی رو وصل کنم به این و خروجی ولتاژ ثابت 5 ولت بگیرم

پیوست‌ها

• 13.1 کیلوبایت بازدیدها: 140
آخرین ویرایش:

mz13601360

کاربر
2015-07-09
71
39
با تشکر

اینو پیدا کردم کارکردن با این سخت :

1 - تنظیم قسمتهایی که فلش خورده را باید بدونم چون خروجی بیشتر از 5 ولت نمیخوام

2 - باید سیم که از پنل آمده بیرون رو جدا کنم و به ورودی این وصل کنم باید مثبت و منفی درست انجام بشه

3- خروجی هم باید کابل usb وصل بشه که خودش باز بحث درست وصل کردن مثبت و منفی

اگه چیری بود که از سمت پورت usb پنل خورشیدی رو وصل میکردم و خروجی ثابت 5 ولت به شکلusb میداد بهتر

پیوست‌ها

بالا