آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل پاور Viera VI-500 WATX --تعویض ترانزیستورها اما سوت خازن عدسی 1 کیلو واتی

rtmreza

کاربر
2010-09-18
8
13
سلام
من فارغ التحصیل یه رشته دیگه هستم ولی علاقه مند به الکترونیک ---شرمنده اگر اطلاعات ام ناقصه )
پاور Viera VI-500 WATX که در اصل 200 واقعی هست ناگهان از کار افتاد ولی سیم بنفش 5 ولتی درست بود بازش کردم

دو تا ترانزیستور هیت سینک اول رو عوض کردم E13007-1 بود پیدا نشد شبیه ش E13007-A جایگزین کردم
بعد 4 عدد خازن 50 ولت 10 میکرو عوض کردم
و خازن 50 ولت 4.7 میکرو

و خازن 50 ولت 2.2 میکرو
و خازن 16 ولت خروجی 1000 میکرو فارادی مربوط به سیم زرد
خوشبختانه روشن شد و همه ولتاژها در حالت اتصال سیم سبز و مشکی نرمال بودن فقط خازن عدسی 222M ; یک کیلو واتی تقریبا وسط بین 2 هیت سینک سوت میکشه و اگر کمی فشارش بدی یا کم میشه صداش یا جیغ تر میشه و اگر به مصرف کننده 12 ولت 2 امپری وصل کنم صداش بیشتر هم میشه
دوبار با قطعه نو عوض ش کردم تاثیری نداشت
در حالت اتصال سیم سبز-مشکی ولتاز دو پایه خازن عدسی 94 ولت بود
همه دیود های 2 پایه روی برد رو هم یه پایشو در اوردم با مولتی متر تست کردم سالم بودن حتی بین دو سینک هم یه دیود زنر رو هم تست کردم سالم بود

یه مقاومت هم زیر سینک اول هست یه رنگ قهوه ای سبز سبز سبز با مولتی متر-اهم متر عدد میداد (نمیدونم مقدارش چقدر میشه و چند واتی اگر خرابه لطفا بگید از بازار بخرم)

======================================================================
2- یه پاور دیگه هم داشتم بعد لود هارد دیسک دوم کیس خاموش میشد دو خازن صافی ورودی قبل هیت سینک اول 200 ولت 4700 فاراد رو عوض کردم درست شد
البته تو بازار 200 ولتی نبود 250 ولتی گرفتم ایا ضرر داره ؟ چون میگن در بعضی دستگاها خازن ها نقش مقاومت ظاهری دارن بدون تلفات

تصاویر
5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

آخرین ویرایش:

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
خازنهای کوچک بین دو تا هیت سینک را تعویض کنید .
در ضمن چند تا تصویر باکیفیت خوب از رو و پشت برد بگذارید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rtmreza

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام
من فارغ التحصیل یه رشته دیگه هستم ولی علاقه مند به الکترونیک ---شرمنده اگر اطلاعات ام ناقصه )
پاور Viera VI-500 WATX که در اصل 200 واقعی هست ناگهان از کار افتاد ولی سیم بنفش 5 ولتی درست بود بازش کردم

دو تا ترانزیستور هیت سینک اول رو عوض کردم E13007-1 بود پیدا نشد شبیه ش E13007-A جایگزین کردم
بعد 4 عدد خازن 50 ولت 10 میکرو عوض کردم
و خازن 50 ولت 4.7 میکرو

و خازن 50 ولت 2.2 میکرو
و خازن 16 ولت خروجی 1000 میکرو فارادی مربوط به سیم زرد
خوشبختانه روشن شد و همه ولتاژها در حالت اتصال سیم سبز و مشکی نرمال بودن فقط خازن عدسی 222M ; یک کیلو واتی سوت میکشه و اگر کمی فشارش بدی یا کم میشه صداش یا جیغ تر میشه و اگر به مصرف کننده 12 ولت 2 امپری وصل کنم صداش بیشتر هم میشه
دوبار با قطعه نو عوض ش کردم تاثیری نداشت
در حالت اتصال سیم سبز-مشکی ولتاز دو پایه خازن عدسی 94 ولت بود
همه دیود های 2 پایه روی برد رو هم یه پایشو در اوردم با مولتی متر تست کردم سالم بودن حتی بین دو سینک هم یه دیود زنر رو هم تست کردم سالم بود

یه مقاومت هم زیر سینک اول هست یه رنگ قهوه ای سبز سبز سبز با مولتی متر-اهم مت عدد میداد (نمیدونم مقدارش چقدر میشه و چند واتی اگر خرابه لطفا بگید از بازار بخرم)

======================================================================
یه پاور دیگه هم داشتم بعد لود هارد دیسک دوم کیس خاموش میشد دو خازن صافی ورودی قبل هیت سینک اول 200 ولت 4700 فاراد رو عوض کردم
البته تو بازار 200 ولتی نبود 250 ولتی گرفتم ایا ضرر داره ؟ چون میگن در بضی دستگاها خازن ها نقش مقاومت ظاهری دارن بدون تلفات

کدام خازن عدسی؟ در کدام قسمت؟
احتمال خرابی خازن های صافی هم هست.

rtmreza

کاربر
2010-09-18
8
13
خازنهای کوچک بین دو تا هیت سینک را تعویض کنید .
در ضمن چند تا تصویر باکیفیت خوب از رو و پشت برد بگذارید .
ممنون برای توجه
تصاویر بارگزاری شد
در ضمن اون خازن ها رو هم 2 بار عوض کردم ولی فایده ای نداره

تو یه عکس روی هر قطعه ای که عوض شده یه نقطه قرمز گذاشتم

کدام خازن عدسی؟ در کدام قسمت؟
احتمال خرابی خازن های صافی هم هست.

بین دو هیت سینک دیگه تو عکس خازن ابی رنگ نزدیک ترانس کاهنده یا نزدیک فیوز شیشه ای با دایره قرمز مشخص کردم

بالا