آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ساخت اداپتور 12 ولت 2 امپر یا 3 امپر

tetra

کاربر
2009-09-03
11
13
سلام من یک اداپتور 12 ولت 3 امپر میخوام بسازم صفر تا 100 لطفا راهنمایی کنید از چه نقشه و قطعاتی استفاده کنم ممنون

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام من یک اداپتور 12 ولت 3 امپر میخوام بسازم صفر تا 100 لطفا راهنمایی کنید از چه نقشه و قطعاتی استفاده کنم ممنون
از چه نوعی :
1: ترانس
2: سوعیچینگ
برای چه کاربردی ؟

لطفا توضیحات تکمیل تری اراعه دهید.

raminhaqiqat

کاربر
2011-08-15
50
104
بوشهر -برازجان
اگه برای مکانی که میخوای استفاده کنی دقت مهمه یعنی قطعه ارزش بالایی داره یا از آداپتور نو یا پاور کامپیوتر استفاده کن ولی اگه مثلا لامپ یا یه چیز معمولیه برد تو اینترنت زیاده.
شما اول مشخص کن چه دستگاهی مورد استفاده است.و روزانه چقدر میخواد مورد استفاده قرار بگیره.تا اول کیفیت و ظرفیت برد مورد نیازتون مشخص بشه تا بماند نقشه کشی ، مونتاژ ، پیاده سازی و آزمایش.

آخرین ویرایش:

tetra

کاربر
2009-09-03
11
13
اگه برای مکانی که میخوای استفاده کنی دقت مهمه یعنی قطعه ارزش بالایی داره یا از آداپتور نو یا پاور کامپیوتر استفاده کن ولی اگه مثلا لامپ یا یه چیز معمولیه برد تو اینترنت زیاده.
شما اول مشخص کن چه دستگاهی مورد استفاده است.و روزانه چقدر میخواد مورد استفاده قرار بگیره.تا اول کیفیت و ظرفیت برد مورد نیازتون مشخص بشه تا بماند نقشه کشی ، مونتاژ ، پیاده سازی و آزمایش.

سلام کاربرد اداپتور برای من واسه مودم - دوربین - مانیتور و led هستش این مدل های اماده الان 12 ولت 3 امپر 30 ت هستش میخواستم ببینم مداری میشه درست کنم که ارزونتر در بیاد یا بهتر از این اماده های چینی کارکنه ممنونم

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام کاربرد اداپتور برای من واسه مودم - دوربین - مانیتور و led هستش این مدل های اماده الان 12 ولت 3 امپر 30 ت هستش میخواستم ببینم مداری میشه درست کنم که ارزونتر در بیاد یا بهتر از این اماده های چینی کارکنه ممنونم
با سلام:
اگر هدف فقط خرید ارزان تر است، با قیمت 30 هزار تومان آماده بخرید. چون الان فقط قیمت یک ترانس 12ولت 3 آمپر بیش تر از30 هزار تومان است.!!! خازن3300 میکرو فاراد 25 ولت و پل دیود 4 آمپر و ... هم به آن اضافه شود .؟؟؟ با این حال اگر تمایل بهساخت دارید اعلام کنید تا یک نقشه برایتان ارسال کنم.

آخرین ویرایش:

blue7077

کاربر
2013-03-03
2
0
با سلام:
اگر هدف فقط خرید ارزان تر است، با قیمت 30 هزار تومان آماده بخرید. چون الان فقط قیمت یک ترانس 12ولت 3 آمپر بیش تر از30 هزار تومان است.!!! خازن3300 میکرو فاراد 25 ولت و پل دیود 4 آمپر و ... هم به آن اضافه شود .؟؟؟ با این حال اگر تمایل بهساخت دارید اعلام کنید تا یک نقشه برایتان ارسال کنم.
سلام
منم این آداپتور رو نیاز دارم
البته من چند تا ترانس دارم چجوری میتونم متوجه بشم چند ولت چند آمپر خروجیشونه؟
ممنون میشم نقشه رو بذارید دوس دارم خودم بسازمش.

kohanmehrdad

کاربر
2007-11-13
50
308
سلام
منم این آداپتور رو نیاز دارم
البته من چند تا ترانس دارم چجوری میتونم متوجه بشم چند ولت چند آمپر خروجیشونه؟
ممنون میشم نقشه رو بذارید دوس دارم خودم بسازمش.

با سلام

خروجی ترانس ولت AC هست و همیشه مقدار موثر RMS ولتاژ AC عنوان میشه.
بطوریکه اگر یک ترانس 12 ولت داشته باشید بعد از پل دیود و خازن صافی، مقدار 2√12 (دوازده رادیکال دو) برابر با 16.92 ولت DC در خروجی به شما خواهد داد (بدون بار)
که با وصل کردن بار این ولتاز کم شده و هرچقدر بار جریان بیشترب بکشه ولتاژ بیشتر افت میکنه.(تابع جریان نامی ترانس)
این مدارات که پایه همون اداپتورهای قدیمی هست بدرد دستگاههایی که 12 ولت فیکس لازم داره نمیخوره و بهشون صدمه میزنه.(لازم هست که بعد از پل دیود و خازن صافی،مدارات رگولاتور و تثبیت کننده اضافه بشه).
لذا منابغ تغذیه سوییچینگ در این موارد ارجحیت دارند.

آخرین ویرایش:

blue7077

کاربر
2013-03-03
2
0
با سلام

خروجی ترانس ولت AC هست و همیشه مقدار موثر RMS ولتاژ AC عنوان میشه.
بطوریکه اگر یک ترانس 12 ولت داشته باشید بعد از پل دیود و خازن صافی، مقدار 2√12 (دوازده رادیکال دو) برابر 16.92 ولت DC در خروجی به شما خواهد داد (بدون بار)
که با وصل کردن بار این ولتاز کم شده و هرچقدر بار جریان بیشترب بکشه ولتاژ بیشتر افت میکنه.(تابع جریان نامی ترانس)
این مدارات که پایه همون اداپتورهای قدیمی هست بدرد دستگاههایی که 12 ولت فیکس لازم داره نمیخوره و بهشون صدمه میزنه.(لازم هست که بعد از پل دیود و خازن صافی،مدارات رگولاتور و تثبیت کننده اضافه بشه).
لذا منابغ تغذیه سوییچینگ در این موارد ارجحیت دارند.
خب ممنون میشم اگه نقشه 12 ولت 3 آمپر منبع سوییچینگ رو بذارید.

kohanmehrdad

کاربر
2007-11-13
50
308

پیوست‌ها

• 137.9 کیلوبایت بازدیدها: 296
  • 675.6 کیلوبایت بازدیدها: 42
آخرین ویرایش:
بالا