آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن G42-410US

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
وقت شماعزیزان بخیر

دستگاه HP G42-410US رو چند رو پیش اوردن برام که به محض استارت زود خاموش میشد مثل شورت بودن مدار عمل میکرد منتهی فرصت این رو میداد فن یه ذره کار کنه و بعد خاموش بشه برای این تمییز کاری و شتسشوی برد همراه با بررسی چشمی انجام شد .
بعدا بایوس اصلی و EC رو که همکاری لطف کردن فرستادن پروگرام کردم دستگاه روشن میشه و لی تصویر ندارم بازم دستگاه از نظر حرارت و .. تست شد ولتاژ گیری طبق شماتیک انجام شد همه ولتاژها درست بودن فقط مونده بایوس دیگه تست کنم که از همین مدل دستگاه فقط این بایوس رو پیدا کردم مابقی شماره پارت نامبر دستگاها فرق میکنه ولی خو.د مدل برد درست هستش . طبق مدل برد و نزدیکترین شماره مدل روی قاب بایوس زدم دستگاه میخواد استارت کنه خاموش میشه و دوباره روشن میشه و بازم همین روال . بایوسی که قبلا دستگاه روشن میشد رو زدم یه 20 دقیقه ای منتظر موندم ببینم تصویر میاره یا نه ولی نشد
با خروجی VGA هم تست شد
خلاصه دوستان شک بنده روی بایوس هست
مدل دقیق
G42-410US
DA0AX1MB6H1
REV: H
نوع بایوس 4 مگابایتی و EC هم 512 کیلوبایتی میباشد
این دستگاه چیپ گرافیک نداره فقط چیپ جنوبیو CPU گرافیک انبرد داره
ممنون میشم راهنمایی کنید
باسپاس

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
g42.png

دوباره سلام
امروز نتونستم بردرو چک کنم یه چیزی مشکوک بود واسه این میخواستم بدونم که این پایه هایی که به IO وصل هستن نباید 3 ولت داشته باشند؟
سه پایه
2
5
6
هر سه 1.5 ولت دارن؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
مشاهده فایل‌پیوست 152488

دوباره سلام
امروز نتونستم بردرو چک کنم یه چیزی مشکوک بود واسه این میخواستم بدونم که این پایه هایی که به IO وصل هستن نباید 3 ولت داشته باشند؟
سه پایه
2
5
6
هر سه 1.5 ولت دارن؟!
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز مشکل شما از بایوس است همونطور که فرمودید

در قسمت درخواست بایوس درخواست بدهید تا بنده اپلود کنم

شماره برد الزامی است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khelane

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام دوست عزیز مشکل شما از بایوس است همونطور که فرمودید

در قسمت درخواست بایوس درخواست بدهید تا بنده اپلود کنم

شماره برد الزامی است

ممنون میشم برام بزاریدش
درخواست رو ثبت کردم

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
بایوس رو با همون فایلی که شما زحمتش رو کشیدید اپدیت کردم روی دوتا ای سی دیگه هم تست کردم روشن میشه ولی تصویر ندارم.
هیچ قطعه ای داغ نمیشه . سی پی یو هم تست شد ولی مدل سی پی یو یه کم بالاتر بود اما همون نسل و همون نسخه میباشد .
ولتاژها درست هستد فقط یه چیزی خیلی خیلی مشکوکه ای سی EC .
روی پایه یک بعضی مواقع 1.5 ولت دارم بعضی مواقع هم از 1.2 تا 2 ولت و کمی بیشتر دارم منتهی اون دوتای پایه دیگه 1.5 ثابت هستش . روی پایه دو هم ولتاژ گیری میکنم سیستم خاموش میشه و همراهش ال ای دی کنار سوکت شارژر هم چراغش قطع میشه !!
ای او رو دراوردم و دوباره سرجاش قرار دادم بازم همینطور هستش .
نظرم روی ای او هستش منتهی میخواستم همکاران عزیز راهنمایی کنند
با سپاس

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام

ایسی IO تعویض شد و هردوتا ای سی رو دوباره پروگرام کردم . تصویر اومد . ولی بعضی مواقع تصویر نداشتم الان سیستم در حال تست هست و یکی ز رم ها مشکل داره . اینم بگم که قبل با رم مطمئن خودم تست کردم تصویر نمیداد .
با سپاس

بالا