آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: اطلاعات در مورد پروگرامر

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام.
البته یک گلایه به دوستان در شرکت tnm وارد است.
همه مان می دانیم که بخش اعظم این دو میلیون و پانصدی که قیمت دستگاه tn5000 است بابت هزینه های طراحی و نگهداری نرم افزار و ... است و قیمت قطعات مورد استفاده در ساخت فکر نمی کنم چیز زیادی بشود.
اما دوستان با افزایش قیمت دلار پا به پای اجناس وارداتی قیمتشان را بالا بردند.
عزیز من هزینه پرسنل و آب و برق و ملکت که با دلار بالا نرفته.
نمونه اش دستمزد ما تعمیرکارهاست که از پارسال تا الان بالا که نرفته شاید به دلایلی هم کمتر شده.
یک مقدار این عملکرد شرکت در خصوص افزایش قیمت ناعادلانه است.
البته برداشت من است و شاید اشتباه کنم.
اما شما دوست من که میخوای انتخاب کنی که کدام دستگاه را بخری
100 در 100 tnm بهتر است .ولی نه با این تفاوت قیمت.
اولا اینکه همان دستگاه tni هم مطمعنم به خوبی کار شما را راه می انداز و با پولی که بابت زیف ها نمی دهید حداقل یک سوم قیمت با شما تمام می شود.
اگر تفاوت جزیی بود و یا هم قیمت بودند(که زمانی قیمت این دو دستگاه نزدیک هم بود و اختلافشان 100 تومان 200 تومان بود نهایتا) انتخاب tnm درست بود اما با این تفاوت قیمت بالا خریدش به نظر من اشتباه است.
دوستانی هم که در مورد خرابی دستگاه و نگرانی از هدر رفتن همان یک میلیون شما دارند هم به این نکته توجه کنید که در صورت خرابی دستگاه tnm هم معلوم نیست که هزینه تعمیرش با توجه به انحصاری بودنش کمتر از این پولها در بیاید.
حمایت از تولید ملی درسته و وظیفه همه است ولی نه درجایی که تولید کننده ملی دلش به حال مصرف کنند داخلی ضعیف نسوزه.
داداش من اگر جات بودم همان tni را میخریدم .قیمتش اینطور که شما می فرمایید قیمت 3 سال پیش یه چیزی هم کمتر است.
حالا شما خود دانی.

الحق که زیبا گفتی .مرسی... من هم در عجب بودم چرا اخه برا زیف سوکت ها اینهمه تفاوت قیمت داره یه باکس مشابه .. خیلی اختلاف بالاست و دقیقا با شما موافقم..یه نگاه به قسمت پروگرامر های یونیورسال تو سایت های فروش اروپایی بندازید و بعد اینم در نظر بگیرید که یه کارگر اونجا دستمزد رو به یورو میگیره نه معادل با تومن... پروگرامر های تایید شده شرکت های معروف نهایتش ۴۰۰ یورو (که هزینه یه تاکسی درون شهری اونجا حدود ۵ یورو حداقل هست) یک پاکت سیگار معمولی حداقل۳۰ یورو)حقوق بیکاری فقط(بدون احتساب هیچ ملاکی) حداقل هفته ای۲۲۴ یورو که اگه چشمت یک نمره ضعیف باشه بیشتر میشه.اگه خونه اجاره کنی خیلی بیشتر میشه.اگهدسابقه کار داری بالاتر میره.اگه حتی گربه یا سگ داری مخارج اونم میدن... منظورم اینه که یک آدم بیکار تو خونه پدرش بخابه بخوره۲۲۴ یورو
در هفته درآمد داره.که کمه برا زندگی اروپا ولی من ۴۰۰ پو رو قیمت پروگرامر بروز و معتبر با هزارتا تاییدیه رو یه لحظه گفتم واایی.. چهااارصدد یورو (بعد فکر کردم )?????? ... خدایییش وضع ما خیلی خرابه ....

آخرین ویرایش:
بالا