آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل اسپیکر Vker fml - مدل AMP _6

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
سلام من یه اسپیکر دارم که ای سی صدا 2030 سوزوند تعویض کردم روشن شد کار میکنه اما هر دقیقه یه صدای خش خش ازش در میاد و دیودهای منبع تغذیه و یکی از همون ایسی های صدا خیلی داغ میکنه در خد سوزوندن دست
DSC03429.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز دیود های اولیه و دیود زینر و مقاومت های اولیه را تست کنید
اون آی سی که داغ میکنه احتمالا سوخته یا ولتاژ به اون زیاد میرسه باید بررسسی کنید بعد از تعویض حتما از خمیر سیلیکون استفاده کنید و مهره ها را کاملا سفت کنید
در آخر برد را با اسپری خشک یا تینر 10000 بشورید
موفق باشید

farah naz

کاربر
2012-05-13
18
52
در صورت خرابی دیودهای ورودی اسپیکر کلا کار نخواهد کرد احتمال خرابی از خود آیسی هست ممکنه دیود زنری خراب شده باشد و یا مقاومتی تغییر اهم داده باشد آیسی رو که عوض کردی دقت کن که در پایه هایش اتصالی بوجود نیومده باشد

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
با تشکر
یه نکته که یادم رفت بگم اینه که این صدای مزاحم فقط از اسپیکر چپ در میاد و بافر و اسپیکر سمت راست سالم هستن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز در این نوع اسپیکرها چند نوع آی سی وجود دارند همون هایی که به بدنه پیچ است یکی مال باند چپه ، یکی مال باند راسته ، یکی هم مال ساب .
شما در نهایت باید آی سی مربوط به باند چپ را عوض کنید و بقیه مطالب که دوستان فرمودند را انجام دهید صد در صد مشکل حل میشود
فقط یک مسئله میمونه ؟ آیا از باند و ارتباطات و سوکت مطمئن هستید اینها را در مرحله اول باید چک کنید
موفق باشید

بالا