آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

لامپای LED دستگاه یو وی رو چطور تست کنم ؟؟؟؟

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
سلام یه تعدادی دستگاه یو وی مخصوص کاشت ناخن برام آوردن که مشکلات عجیبی دارن متاسفانه من هیچ سر رشته ای از کار با لامپای LED ندارم و نمیدونم چطور باید تست کنم
مثلا دستگاه مشکلش چشمک زدن یه قستمی از LED هاش بود ال ای دی هارو که تست دیود میگیرم با نور خیلی ضعیف روشن میشن و مدار هم کاملا متصل هست ولی باز هم چشمک دارن
یا مثلا دستگاه سالمه بعد از چند دقیقه شروع میکنه به چشمک زدن!!!!
کلا چطور باید لامپ های LED رو از نظر سلامت چک کنم ؟
منبع تغذیه در ظاهر سالمه و 31 ولت خروجی داره
ضمنا LED هارو لحیم سردی هم گرفتم ولی افاقه نکرد
سپاس

kkaka

کاربر
2008-07-14
323
377
بعد از کلی ور رفتن با این چندتا دستگاه به این نتیجه رسیدم که خرابی لامپ های یو وی ال ای دی به 3 صورته : یا کلا روشن نمیشن ؛ یا ضعیف میشن و نورشون کم میشه و یا روشن میشن ولی ثبات ندارن و بعد از چند لحظه شروع میکنن به چشمک زدن و چود در مسیر بصورته سری نصب میشن یدونش هم خراب باشه روی تمام مدار تاثیر میذاره بهترین روشی که پیدا کردم این بود که تک تک لامپ هارو با 12 ولت تست میکردم و و هر کدوم که مشکوک بود تعویض کردم البته این 100 درصد نیست چوون در حالت خرابی آخری پیش اومد که دستگاهو کامل جمع کردم و بعد از چند دقیقه شروع کرد به چشمک زدن . واقعا فکر نمیکردم دستگاه به این سادگی انقد تعمیرش دردسر ساز باشه .
وسیله خاصی برای تست LED وجود داره ؟؟

AbbasRamezan

کاربر vip
کاربر
2017-08-01
86
87
ال ای دی از داخل هم لجیم سردی پیدا میکنه یه ابزاری هست به اسم تستر بک لایت برای تست ال ای دی های اینشکلی به کار میره میتونه کمکت کنه

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام
بهترین راهش اینه که مجموع ولتاژ کل ال ای دی ها رو به دست بیاری و برق تامین انرژیشو از جای دیگه مثلا با تغذیه تامین کنی تا متوجه بشی که ایراد از برد هست یا ال ای دی ها،نحوه کار هم این طور هست که اول حسابی دقت کن ببین کل ال ای دی ها سری ،موازی یا سری موازی هستن، مثلا دو تا دسته هایی که هر دسته با هم سری و دو دسته ده تایی با هم موازی شدن بعد ولتاژ یه ال ای دی رو به دست بیار ضرب تعداد کل شون فرضا شما دو تا دسته 15 تایی ال ای دی داری که هر دونه از ال ای دی ها با 5 ولت روشن میشن پس اینجا میشه 15*5 حالا و چون دو دسته ده تایی موازی هستن ولتاژ کل همون 75 ولت هست.

بالا