آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن لپ تاپ Lenovo G580-20157

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

لپ تاپ ذکر شده ، ظاهرا دچار آب خوردگی شده و قبلا باز شده ، هیچ اثری از سولفاته روی مادربرد نیست و نمیدونم چرا تعمیرکار قبلی فلت مادربرد به صفحه نمایش رو درآورده و چند تا از پین های سوکتی

که میخوره به صفحه شکسته است .

در حال حاضر لپ تاپ روشن میشود و بعد از 10 ثانیه خاموش میشود یا بعضی وقتها روشن نمیشود ،فلت ندارم بخوام تست کنم ، اما در خروجی توی اون 10 ثانیه که روشن میشود ، تصویر ندارم .

آی سی بایوس هم قبل از سوییچ کردن ، ولتاژ نداره ، اما بعد از سوییچ شدن ولتاژ داره . بایوس رو هم پروگرام کردم ، فرقی نکرد .

چیپ PCH وقتی که فقط لپ تاپ روشن میشود ، داغ میشود .

CPU داغ نمیشود ( CPU برای تست ندارم )، مادربرد در حالت خاموش آمپر نمیکشد و بعد از سوییچ شدن ، نیم آمپر میکشد .

شماره مادربرد
LG4858L UMA MB
12206-1
48.4WQ02.011

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پیوست‌ها

• 4.1 مگابایت بازدیدها: 135
  • 3.8 مگابایت بازدیدها: 130

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با این توضیحات شما ،احتمال زیاد مشکل همون PCH هست که بدون بوت شدن شروع به داغ شدن می کنه .از طرفی می تونه بخاطر دستکاری نفر قبلی باشه که با توجه به فرمایش شما در مورد شکسته شدن پین ها ،احتمالا خیلی بی دقت و بی حوصله اقدام به باز کردن و جدا کردن فلت ها کرده اند .متاسفانه دستکاری توسط برخی همکارنماها باعث مضاعف شدن مشکل و تحمیل هزینه اضافی به مشتری می شه در صورت حل شدن مشکل .
بهتره از خازن های اطراف PCH تست بوق و دیود بگیرید .اگر شورتی داشتن پس چیپ دچار مشکل شده .البته قبلشCPU رو از برد جدا کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
خیلی ممونم از شما .

بله خازن ها شورتی دارن .

LED لپ تاپ رو هم تست کردم ، متاسفانه مشکل داره ، نمیدونم از اول ایراد داشته یا نفر قبل خرابکاری کرده .

به مشتری زنگ میزنم بیاد ببره ، معلوم نیست چه بلاهای دیگه ای سرش اومده .

باز هم سپاسگزارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا