آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: سرویس فن های پرسی لپتاپ

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
سلام خدمت بزرگواران

همینطور که مستحضر هستید بعضی فن های لپتاپ پره هاشون راحت جدا میشن برای روغن کاری مثل تصویر زیر:

1.jpg

ولی بعضیا پرسی هستند و پره بیرون نمیاد:

2.jpg
از بزرگواران کسی راهی برای بیرون آوردن و یا سرویس بدون بیرون آوردن فن داره؟
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yx700

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
با سلام

به نظرم فن لپتاپ تعویض بشه خیلی بهتره چون برگشتی شدن احتمالش خیلی بالاس

ولی از یه طرف هم خودم یکی دوبار اسیر مدلای خاص شدم که قطعاتشون گیر نمی اومد

اخریش یه acer بود که حتی دست دومشم گیرم نیومد

به نظرم دنبال فن جایگزین یونیورسال گزینه بهتریه ، چون به مشتری هم میگیم نو انداختم و مزد بهتری هم میشه گرفت و کیفیت کارم بهتره

ولی هر چی بالا پایین کردم چیزه مناسبی پیدا نکردم ، مخصوصا که ما شهرستانم هستیم و دسترسی خیلی کمی داریم

آخرین ویرایش:

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
ممنون از پاسخ شما صحیح میفرمایید ولی متاسفانه فن رو پیدا نکردم حتی مشابه
asus k451
چاره ای فعلا جز سرویس همین ندارم

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام. من تا حالا دو بار فن لپ تاپم را تمیز کردم و خدا رو شکر مثل اولش کار میکنه. فکر می کنم 9 سال هست که این لپ تاپ را دارم. اگر روغن کاری بشن معمولا مثل اولشون کار میکنن چون چیز خاصی ندارن که خراب بشه. البته اگر کیفیت فن پایین نباشه!

اما تا حالا تجربه در آوردن فن پرسی را نداشتم. به هر حال وقتی پرسی هست یعنی باز شدن پرس مساوی با از کار افتادنش هست. اما شما اگر بتونید سر یک سوزن را کج کنید و در حالی که فن را برعکس گرفتید از بالای فن روغن بریزید گوشه سوراخ فن احتمالا مشکلش تا حد زیادی برطرف بشه.

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام. من تا حالا دو بار فن لپ تاپم را تمیز کردم و خدا رو شکر مثل اولش کار میکنه. فکر می کنم 9 سال هست که این لپ تاپ را دارم. اگر روغن کاری بشن معمولا مثل اولشون کار میکنن چون چیز خاصی ندارن که خراب بشه. البته اگر کیفیت فن پایین نباشه!

اما تا حالا تجربه در آوردن فن پرسی را نداشتم. به هر حال وقتی پرسی هست یعنی باز شدن پرس مساوی با از کار افتادنش هست. اما شما اگر بتونید سر یک سوزن را کج کنید و در حالی که فن را برعکس گرفتید از بالای فن روغن بریزید گوشه سوراخ فن احتمالا مشکلش تا حد زیادی برطرف بشه.

اگه قرار باشه روغن بزنیم که با اسپری چرب میشه خیلی راحت اینکارو کرد ولی کار اساسی نمیشه و چند ماه بعد دوباره برمیگرده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
من با همین روغن کاری و البته تمیز کردن خاکی که دور میله وسط رو گرفته تا یکی دو سال همون فن مجدد برام کار کرده. شما غیر از تمیز کردن و روغن زدن چه کاری انجام میدین؟

manhant

کاربر
2009-07-01
107
591
سلام من با سشوار معمولی بهش حرارت میدم بعد از چند مین جدا میشه و سرد بشه راحت جا میفته البته گرما دادن به جنس پلاستیک فن هم بستگی داره بعضیاشون تاب بر میداره و وقتی روشن کنی شروع به لنگر انداختن میکنه باید مراقب باشی خیلی مراقب باش گرما زیادی بهش ندی قبلش اگه میتونی رو چند تا فن خراب تست کن بعد این کار رو انجام بده .
موفق باشی
:smile:​

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
من یه کمپرسور 50 لیتری دارم که فشارش تا 120 psi میرسه ، با تانک پر ، باد میگیرم داخله فن و بعدش شروع میکنه با دور خیلی خیلی بالا چرخیدن و سوت زدن

حتی فنای خشک شده گرافیک رو نرم میکنه اینطوری ، بدون خراب شده فن

ولی وقتی روغن میزنم به میله وسط فن حتی برجسب جدیدی هم میزنم رویه سوراخ فن ، بازم بعد از یه مدت دوباره گرد و خاک به مغزی فن میرسه و دوباره صدا میوفته بهش

مخصوصا فن cpu اینتل pc

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
570
چون از این فن نیست خیلی ریسک بالایی داره حرارت دادن بهش، باز هم ممنون از پاسختون، شاید نهایتا همین کار رو انجام بدم

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
از پاساژ توکل برو بگیر و نصبش کنید .
تو اصفهان و شیراز و تهران لوازم تعمیری کامپیوتر و الکترونیک بهتر پیدا می شود .
جالبه که تو مشهد نایاب است .

بالا