آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: آموزش ساخت مصرف کننده برای منبع تغذیه (جهت تست عملکرد)

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20
سلام . دوستان یک مصرف کننده برای منبع تغذیه می خوام . من دو مدل منبع تغذیه ، یکی 5 ولت 40 آمپر و یکی 12 ولت برای تعمیر قبول کردم ولی وسیله ای برای تست اونها بعد از تعمیر ندارم .
وقتی به یک مصرف کننده جهت تست احساس نیاز کردم که بعد از تعمیر و روشن شدن یک منبع تغذیه و تحویل اون به صاحبش متوجه شدم ، وقتی اون بده خدا سعی می کنه از اون منبع تغذیه استفاده کنه منبع تغذیه کم میاره !
عملا به نظر می رسه منبع تغذیه بعد از تعمیر و زیر بار ولتاژ کمتری رو توی خروجی خودش داره ولی در حالت بی باری و موقع تست با مولتی متر مشکلی نداره .
لطفا کمک کنید یک مصرف کننده درست کنم یا چیزی رو بهم معرفی کنید که بتونم به عنوان تست منبع تغذیه ازش استفاده کنم .
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: b_cral

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,414
سلام

ساده ترین راه استفاده از بار مقاومتی است . مقدار مقاومت از فرمول اولی و توان ان از فرمول دومی به دست میاد
ولتاژ= مقاومت *جریان
توان=جریان*ولتاژ

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20
سلام

ساده ترین راه استفاده از بار مقاومتی است . مقدار مقاومت از فرمول اولی و توان ان از فرمول دومی به دست میاد
ولتاژ= مقاومت *جریان
توان=جریان*ولتاژ
متشکرم بابت راهنماییتون . چطوری باید بسازمش ؟ که مقدار ولتاژ و توانی که این منبع تغدیه تولید می کنه رو تست کنه .

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام روز همه دوستان وهمکاران گرامی بخیر.
من خودم برای تست پاورهای 5ولت 40 آمپر و12 ولت 30 آمپر ازلامپ استفاده می کنم وتا الان جواب داده وحتی یک دانه برگشتی نداشتم که زیربارکم آورده باشه.
بنظرمن برای کارشما لامپ بهترینه
موفق باشید

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
876
5,238
شیراز
از المنت اطو هم میتونید استفاده کنید به مقدار مورد نیاز ببرید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yasinshop

yasinshop

کاربر
2017-09-08
33
20
سلام روز همه دوستان وهمکاران گرامی بخیر.
من خودم برای تست پاورهای 5ولت 40 آمپر و12 ولت 30 آمپر ازلامپ استفاده می کنم وتا الان جواب داده وحتی یک دانه برگشتی نداشتم که زیربارکم آورده باشه.
بنظرمن برای کارشما لامپ بهترینه
موفق باشید
سلام . اتفاقا یکی از همکارا هم همین رو بهم گفت . برای 12 ولت از لامپ هالوژنی 12 ولت می شه استفاده کرد ؟
برای 5 ولت چطور ؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام
من خودم از المنت سشوار استفاده میکنم.
به این صورت که اول یه آمپر متر با المنت سری میکنم و یه ولت متر هم میزنم به دوسر تغذیه و المنت رو کم کم کوتاه میکنم تا جایی که ولتاژ از حد مجاز کمتر بشه و اونوقت آمپر رو میخونم.
تا الان با این روش مشکلی نداشتم.
نیاز هم نیست المنت رو برش بدی میتونی با گیره سوسماری ازقسمت های مختلف المنت تست بگیری

بالا