آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: راهنمايي در خصوص تعمير مايكروفر پاناسونيك مدل nn-st686s

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
با سلام خدمت استاد اختر عزيز
ايراد دستگاه اين بود كه به محض لمس كليد استارت ، فيوز دستگاه مي سوخت. بعد از بررسي مدار و مطالعه ي مقاله ي آموزشي كه در خصوص تعمير مايكروفرهاي پاناسونيك در انجمن قرار داديد ، ايراد رو پيدا كردم ولي چند تا سوال برام پيش اومده.
١- ايراد از اتصال كوتاه پايه هاي قطعه ي وسط روي هيت سينك بود ولي هيچ شماره اي روي آن درج نگرديده كه بخوام تهيش كنم
٢- در مقاله ي آموزشي ، روش تست igbt رو ، گرفتن اهم بين پايه هاي ١ و ٣ بيان كرده.( قطعه سمت راست). در صورتيكه قطعه اين مدار بين پايه هاي ١و ٢ اهم نشون ميده
٣- مولتي متر ديجيتال ، هيچ اهمي رو چه در باياس معكوس و چه موافق در ديودهاي sk نشون نميده. آيا اين به دليل استفاده از مولتي متر ديجيتاله يا سري بودن ٨ ديود در هر كدام از ديودهاي مذكور ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165
در ضمن هر چي تلاش كردم عكس بذارم ، ارور ميده

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
شماره igbt :GT30j322

به نام خدا
سلام
دوست محترم ظاهرا شماره قطعه رو پیدا کردید
با تست اهمتر نباید اهم داشته باشی
در عین حال در مورد تست قطعات به بخش قطعه شناسی مراجعه شود
با تشکر

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165

به نام خدا
سلام
با تشکر

سلام. اين شماره igbt سمت راسته كه گذاشتم. مشخصاتقطعه ي وسط رو من خواستم.
استاد عزيز بنده تعمير كار هستم. شايد مثل شما سواد درست حسابي نداشته باشم ولي هم قطعات رو ميشناسم و هم طريقه ي تست كردنشون. يا بنده سوالم رو نتونستم خوب بيان كنم يا شما درست منظور بنده رو متوجه نشدين.
ديودهاي sk متشكل از ٨ قطعه ديوده كه بصورت سري قرار گرفته اند. سوال بنده اين بود كه آيا اين امر باعث ميشه مولتي متر ديجيتال هيچ اهمي نداشته باشه ؟

kazavezeh

کاربر
2014-08-27
82
165

به نام خدا
سلام
با تشکر

1.jpg

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
سلام. اين شماره igbt سمت راسته كه گذاشتم. مشخصاتقطعه ي وسط رو من خواستم.
استاد عزيز بنده تعمير كار هستم. شايد مثل شما سواد درست حسابي نداشته باشم ولي هم قطعات رو ميشناسم و هم طريقه ي تست كردنشون. يا بنده سوالم رو نتونستم خوب بيان كنم يا شما درست منظور بنده رو متوجه نشدين.
ديودهاي sk متشكل از ٨ قطعه ديوده كه بصورت سري قرار گرفته اند. سوال بنده اين بود كه آيا اين امر باعث ميشه مولتي متر ديجيتال هيچ اهمي نداشته باشه ؟

به نام خدا
سلام دوست محترم
توجه کنید دوست عزیز
چطور هم ق[hide]طعات رو ميشناسید و هم طريقه ي تست كردنشونمیدونید ؟که روی دیود فرکانسی گیر کردید؟
اگر یک کوچولو زحمت جستجو رو میکشید در تاپیک های قبلی طریقه تست دیود با ولتاژ بیرونی و باتری موجود بود
شما با اهمتر در رنج خیلی بالا باید مثل دیود معمولی تست کنید
یا ولتاژ حدود 6 ولت به یک طرف دیود اعمال شود و با ولتمتر ولت گیری گردد برعکس دیود هیچ ولتی[/hide] نباید داشته باشد

بالا