آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست شماتیک مدار ماشین لباسشویی Midea WMF1297-S و راهنمایی برای حل مشکل قعطی نمایشگر نمایشگر

سلام خدمت همکاران محترم

بنده تعمیرات برد های الکترونیکی انجام میدم
یک عدد برد ماشین لباسشویی Midea مدل WMF 1297-S توسط سرویس کار برای من آورده شد. عیب برد هم عنوان شد که همه فانکشن های ماشین به درستی کار می کنند. ولی نمایشگر برد هیچ علامتی نشان نمی دهد و همیشه خاموش است.
بنده تمام قطعات قسمت نمایشگر رو تست کردم حتی قطعه های SMD و آی سی ها (آی سی 74hc574 را با پروگرامر TNM و آی سی ها KID65004A رو هم از مدار خارج کردم و طبق datasheet آن را تست کردم [ با هر کانال یک led روشن کردم]) همه سالم بودند. حتی خود نمایشگر رو از مدار خارج کردم و با ولتاژ 2 ولت منبع تغذیه آن را تست کردم همه سگمنت ها سالم بودند.

درخواست شماتیک این مدل راهم داشتم تاشاید به حل مشکل کمک کند.
به نظر اساتید مشکل از کجا می تواند باشد.
عکس از برد نمایشگر و برد اصلی را پیوست کردم.

توضیح اینکه روی برد نمایشگر کد ترانزیستور های smd ی 2Q9 تا 2Q14 عبارت BA و کد ترانزیستور های 2Q1 , 2Q15, 2Q16 عبارت BC نوشته شده است. آی سی ها 2U2 , 2U3 کد KID65004A و آی سی 2U1 کد 74HC574 می باشد.

پیوست‌ها

• 1.4 مگابایت بازدیدها: 169
  • 1.1 مگابایت بازدیدها: 139
  • 1.5 مگابایت بازدیدها: 142
  • 1.1 مگابایت بازدیدها: 149
  • 1.5 مگابایت بازدیدها: 137
آخرین ویرایش:

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
335
505
اذربایجان شرقی
با سلام
به احتمال زیاد ولتاژ پنج ولت برد پنل از برد اصلی قطع میباشد . طبق دیتاشیت ای سی ها ولتاژ تغذیه ای سی ها را اندازه بگیرید در صورت نبودن ولتا ژ مسیر برد اصلی را بررسی کنید

با سلام
ولتاژ های 5 و 12 ولت در خروجی منبع سوئیچینگ به درستی تولید می شوند. و همچنین روی برد نمایشگر این ولتاژ ها و جود دارند. تغذیه تمام آی سی ها را هم چک کردم. برای 2U1, 2U3 مقدار 5 ولت و برای 2U2 مقدار 12 ولت روی پایه آی سی و جود دارد. حتی با اسیلوسکوپ پایه هایی که از میکروکنترلر به برد نمایشگر می روند( پایه هایی که با سیم بین برد اصلی و نمایشگر هست) را چک کردم. روی 3 پایه که برد میکرو می رود یک موج مربعی بود که ظاهرا برای درایو کلید ها هست و با فشار کلید ها این موج به پایه های دیگری از میکرو بر میگرد. پس می توان نتیجه گرفت میکروکنترلر فشار دادن کلید ها را می تواند تشخیص دهد

روی مابقی پایه هاکه مربوط به راه اندازی نمایشگر و LED ها هست هیچ شکل موجی مشاهده نشد.

آخرین ویرایش:
بالا