آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روشن نشدن آیفون تصویری کالیوز مدل cu-432

2020-08-13
3
2
26
روشن نشدن ال ای دی صفحه لمسی آیفون کالیوزcu432کسی میدون عیب از کجاست ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

am-irantk65

کاربر
2017-02-05
1
1
آیفون من هم cu432 هست که وقتی روشن میکنم رله روی بورد اصلی صدا میده و درگیر میشه و آی سی lsp5526 هم که سوخته بود تعویض شد ولی هنوز مشکل داره.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

ma_bokhar

کاربر
2021-04-20
2
0
65
باعرضسلام خدمت دوستان وهمکاران عزیز یکدستگاه آیفون تصوی کالیوز مدلcu-432 است که مرتب زنگ میخوره پس از بررسی های زیاد به این نتجه رسیدم که اشکال در برد اصلی میباشد از همه عزیزان خواهشمندست راهنمایی بفر مایید وچنانچه شماتیک آن دراختیار دارید ارسال نمایی با تشکر فراوان

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
764
2,540
تهران -شانکهای
با احترام
دوستان و همکاران عزیز ، هیچ مرجع و نقشه مشخصی برای کالیوز وجود نداره ، ولی چون شباهت زیادی با برخی بردهای دیگه مانند سوزوکی و آلدو داره ، لطفا عکس برد رو ضمیمه کنید تا شاید بشه کاری انجام داد. سوالهای علم غیبی، به جواب نمیرسه .
سپاس

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
764
2,540
تهران -شانکهای
باعرضسلام خدمت دوستان وهمکاران عزیز یکدستگاه آیفون تصوی کالیوز مدلcu-432 است که مرتب زنگ میخوره پس از بررسی های زیاد به این نتجه رسیدم که اشکال در برد اصلی میباشد از همه عزیزان خواهشمندست راهنمایی بفر مایید وچنانچه شماتیک آن دراختیار دارید ارسال نمایی با تشکر فراوان

با احترام
دوست عزیز، زمانیکه گوشی خود به خود زنگ میخوره ، 99% مربوط به شورتی دیود زنر هستش . مسیر سوکت پین صدا رو چک کنید.
موفق باشید

Hmskt

کاربر
2021-11-25
1
2
شماره ش lsp5526 هست
موجود نیست در بازار
قیمت ش هم 80 ین کشور دوست و یرادر چین کومونیست

آخرین ویرایش:

Д

کاربر
2014-09-12
20
14
کرج
سلام. علت داغ کردن آی سی چون این مدل آی سی حتما باید اصلیشا بندازی قیمتشم ۹تومنه فرعیش ۱۷۰۰ تا ۲تومنه .
اصلیش ؟ بخدا توی توپخونه کلا یه مدل از این ایسی به سختی پیدا میشه ،
مگر اینکه من اطلاع ندارم از قطعه فروشی های دیگر ؟؟

سلام ایسی lsp5526 که یک ایسی موسفت هست با تعویض این ایسی و دو عدد خازن 100میکرو 25 ولت مشکل حل میشه موفق باشید
بله تایید میشه ، با تعویض ایسی lsp5526 ، مشکل خاموشی صفحه حل شد ، اما فقط بعد از 1 ساعت ، مجددا" آیسی داغ شد و سوخت و بوش درومد ...
خازن های اطراف این ایسی ؟ این خازن ها موجوب سوختگی سریع و دوباره آیسی شدن ؟

سلام.این مشکل دقیقا برای من هم پیش آمده .می خواستم بدانم با تعویض این آی سی مشکل رفع شد یا سایر قسمتهای دیگر نیز بایستی تعویض شوند. علت سوختن آی سی مشخص شد؟با تشکر
من هم خیلی مشتاقم که "دلیل" سوختن چند باره ی این ایسی رو متوجه بشم.
کسی میدونه ؟

.مشاهده فایل‌پیوست 151007مشاهده فایل‌پیوست 151007

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
کارخانه یا کارگاه تولیدی کالیوز در یکی از شهرک صنعتی های اصفهان هست واین آی سی اینجا بوفور هست . اصل وفرع هم زیاد داره مبدل dc ب dc هستش .بنده هم افتخار همکاری با خود کارخانه را هم داشتم. اگر مطمعن هستی آی سی اصلی میندازی آی سی زنگ را از مدار خارج کن احتمال خیلی زیاد دیگه داغ نمیشه چون وقتی این آی سی میترکه و خال میزنه ولتاژ ۱۲ولت میندازه رو آی سی زنگ درجایی که باید ۳و۳ولت باشه

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام بنده هم همین مشکل رو داشتم ولی چون عجله داشتم کل برد دو عوض کردم. الان هم ماله طبقه ی پایین مشکل رله پبدا کرده . وقتی کلید روشن خاموش رو روشن می کنم رله گیر کرده و خاموش روشن می شه . نمی دونم رله رو عوض کنم یا قسمت ورودی ولتاژ DC 15 ولت که همون خازن و آیسی رگولاتوره مشکل داره؟! برد پاور AC to DC هم سالمه چک کردم. ممنون می شم من رو هم راهنمایی کنید.♥

سلام. رله گیر نمیکنه دوست عزیز . خروجی ولتاژ پایه ۳و۲ توی سیم کشی اتصالی داره پاور که میکنی سریع خاموش میشع وچون رله هم قط و وصل میشه ...سوکت را از مانیتور جدا کن و روشن کن صفحه آبی میشه بعد پایه ۱و۲ را اتصال کن باید زنگبخوره و مانیتور سالمه . اگه غیر از این بود احتمالا توی خروجی پاور همون ۱۵ ولت نوسان ولتاژ داری یا مدار پاور جریان کافی نمیده که اغلب با تعویض خازن کم ظرفیت الکترولیتی بغل آی سی در برد پاور نشتی میکنه اگه اشتباه نکنم ۲۲ یا ۳۳ میکرو ۵۰ولت هست.

بالا