آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تصویر ندادن مادربرد ASUS P5PL2.E با خظای بوق یک بوق-سه بوق-یک بوق

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
سلام دوستان برا من مادربرد asus p5pl2.e آوردن مادربرد روشن میشه ابتدا یه بوق بلند بعدش سه بوق پشت سر هم میزنه و چند ثانیه بعد یه بوق مثل بوت شدن مادربرد میزنه ولی تصویر ندارم.
از کارت گرافیک میتونه باشه؟یا دنبال موردهای دیگه باشم به گفته ی مشتری کارت گرافیک قبلا هم تصویر رو به صورت خط هایی افقی نشون میداد یعنی تو تصویر خطهای افقی عین نویز دوربین مداربسته وجود داشت

کارهایی که بنده انجام دادم شستوشوی اسلات گرافیک و بعد پروگرم کردن بایوس بود ولی باز همون تعداد بوق و عدم تصویر رو داشتم با عوض کردن کارت گرافیک برد تصویر داد و خطای بوق هم از بین رفت

amir1368

کاربر
2012-02-26
88
107
اساتید محترم با عرض معدرت اصلاحیه ای که باید به موضوع اضافه کنم به شرح زیر هستش
بنده یادم رفته بود که دکر کنم تصویری که با تعویض کارت گرافیک گرفتم از قسمت HDMI کارت بود.و الان دوباره کارت گرافیک جدید رو جا انداختم و خواستم که تصویر از VGA بگیرم مادربرد باز به همون شکل اول یک بوق-سه بوق-یک بوق رو زد و تصویر نداد.
راه حل انجام شده برای تصویر گرفتن
یک آی سی 14 پایه زیر اسلات کارت گرافیک هستش که با فشار بر روی اون و کمی فشار برای کج شدن مادربرد تصویر گرفتم و فهمیدم که مشکل اصلی من یا میتونه قظعی در روی برد و یا لحیم سردی باشه چون برد از اول هم کمی کج بود که با لحیم سردی برد با موفقیت کار کرد و مشکل قطعی از برد بخاز کج بودن برد رو هم به دلیل تصویر دادن از پورت HDMI کنار گداشتم.
نکته ی جالب تر اینکه کارت گرافیک اصلی برد هم که تصویر نداشت به وسیلهی لحیم سردی به GPU و کریستال و قطعات کناری فعلا از بین رفته. با آرزوی موفقیت برای تمامی همکاران در امر تعمیرات. چون کسب یک تجربه کوچک هم در تعمیرات چنان یک تعمیرکار رو خشنود میکنه که انگار کل دنیا رو بهش دادن

بالا