آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوختن فیوز پاور Perfect

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام مهندس شرمنده من دوباره مزاحم شدم من امروز قطعات گرفتم پاور زدم به برق باهمون مدار لامپ تست
لامپ 60وات یک ثانیه بعد ازonکردن پاور روشن شد و بعد خاموش(خیلی کم روشن شد)
پین 15 و16 رو بهم وصل کردببینم فن میچرخه یانه دیدم نمیچرخه
خروجی هارو از کانکتورها گرفتم هیچی نشون نمیداد(شرمنده مهندس من یکدفعه یک پاور تعمیر کردم این خازن های خروجیش فقط باد کرده بود بعد ازتعویض خازن کاملا داره کار میکنه پاور الان یک ماهی هست نکته عجیب با ولت متر ولتاژهای خروجی اونم میکرفتم چیزی نشون نمیدادعلتشو نمیدونم)
یک نکته دیگه رفتم بازار به جای اون ترانزیستور bu3150مشابه بگیرم مشابهش بود2SD1877 ولی خب سایز ترانزیستور وپایه هاش خیلی بزرگتر بود(به اصطلاح پکیجش فرق میکرد) نمیشد بکنیش تو برد برای همین من جاش یه13007 گذاشتم
یه چیز دیگه مهندس من خیلی اتفاقی این عکس دیدم شبیه برد پاور من هست نگاه کنین توی اون کادر مشکی دوتا دیود هست یا دتونه من اول کار پرسیده بودم اونجا ممکنه قطعه ای بوده باشه یا نه
شما گفتین نه میخواستم باز نظرتون بدونم جسازت شد باز ببخشید
مشاهده فایل‌پیوست 150309
مشاهده فایل‌پیوست 150310
مشاهده فایل‌پیوست 150312
مشاهده فایل‌پیوست 150311
سلام دوست عزیز ۱۳۰۰۷رو نمیشه ب جای ۳۱۵۰جازد شاید اتصال برطرف شه ولی پاور سویچ نمیشه چیزی ک یک بار امتحان کردم و نشده اگر تهران ساکن هستید ادرس بدم ک تک فروشی هم میکنن این ترانزیستور ک همین امروز گرفتم ب قیمت ۳۰۰۰تومان سپاس

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
پاسخ : Re: پاسخ : سوختن فیوز پاور Perfect

سلام مهندس شرمنده من دوباره مزاحم شدم من امروز قطعات گرفتم پاور زدم به برق باهمون مدار لامپ تست
لامپ 60وات یک ثانیه بعد ازonکردن پاور روشن شد و بعد خاموش(خیلی کم روشن شد)
پین 15 و16 رو بهم وصل کردببینم فن میچرخه یانه دیدم نمیچرخه
خروجی هارو از کانکتورها گرفتم هیچی نشون نمیداد(شرمنده مهندس من یکدفعه یک پاور تعمیر کردم این خازن های خروجیش فقط باد کرده بود بعد ازتعویض خازن کاملا داره کار میکنه پاور الان یک ماهی هست نکته عجیب با ولت متر ولتاژهای خروجی اونم میکرفتم چیزی نشون نمیدادعلتشو نمیدونم)
یک نکته دیگه رفتم بازار به جای اون ترانزیستور bu3150مشابه بگیرم مشابهش بود2SD1877 ولی خب سایز ترانزیستور وپایه هاش خیلی بزرگتر بود(به اصطلاح پکیجش فرق میکرد) نمیشد بکنیش تو برد برای همین من جاش یه13007 گذاشتم
یه چیز دیگه مهندس من خیلی اتفاقی این عکس دیدم شبیه برد پاور من هست نگاه کنین توی اون کادر مشکی دوتا دیود هست یا دتونه من اول کار پرسیده بودم اونجا ممکنه قطعه ای بوده باشه یا نه
شما گفتین نه میخواستم باز نظرتون بدونم جسازت شد باز ببخشید
مشاهده فایل‌پیوست 150309
مشاهده فایل‌پیوست 150310
مشاهده فایل‌پیوست 150312
مشاهده فایل‌پیوست 150311

شما حتما باید از خود اون ترانزیستور استفاده کنی اگه قرار بود با همین تیپ کار کنه طراح از اول همه رو 13007 مینداخت.

shahpoor71

کاربر
2014-06-04
19
17
سلام خدمت همه دوستان حقیقتش ادم واقعا لذت میبره توی این انجمن دیگر اعضا چقدر دلسوزانه راهنمایی میکنن و دانش وتجربشون در اختیار بقیه میذارن(برعکس خیلی از انجمن ها برق-الک معروف که بهشون برمیخوره سوال میپرسن)
من ساکن اصفهانم
نبود هرچی گشتم این ترانزیستور(خیابان طالقانی در اصفهان راسته بچه های الک هست گشتم نبود)
مشابهش پیدا کردم تو نت 2SD1877 خریدم ولی پکیجش فرق میکنه(یه چیز جالب که توی برد بود روی برد برای دوتا ترانزیستورهای13007دونوع سوراخ برای پکیج های مختلفtr طراحی شده بود توسط طراح بورد ولی برای اینbu3150 یکی نه نمیدونم چرا با اینکه جاشو داشته)
نقشه این پاور روهم هنوز نتونستم پیدا کنم ببینم ایا قطعه ای از برد حالا به هر علتی کنده شده یا نه
چشم لامپ 100و200هم امتحان میکنم
بازم ازهمه اساتید و دوستان ممنون بازم میگردم ببینم میتونمtrپیدا کنم یانه

shahpoor71

کاربر
2014-06-04
19
17
سلام خدمت اساتید ترانزیستورc3150رو تهیه کردم جایگزین کردم ولی بعد از روشن کردن پاور لامپ تست روشن میشه وهیچ خروجی در سوگت ها دیده نمیشه فقط خواستم اطلاع بدم

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57
میتونی بجاش از 2SC5027 استفاده کنی و اگه پیدا نکردی از توی یه پاور اوراقی یا خراب دیگه بردار

بالا