آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: خاموش و روشن شدن مادربرد P61A-D3

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام و درود خدمت دوستان گرامی
یه مادربرد P61A-D3 گیگا واسم آوردن که وقتی سوییچ میزنم روشن میشه و 1 ثانیه بعد خاموش میشه و دوباره روشن میشه و خاموش میشه و این روند ادامه داره تا پاور رو خاموش کنم. با دیباگر هم چک کردم وقتی روشن میشه چراغ ریست هم روشنه. ولتاژ ها رو هم دارم و ولتاژ خازن هی دور چیپ رو هم دارم. لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟؟:smilie_help::smilie_help:
باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
احتمال داره چیپ سوخته باشه. خازن های اس ام دی اطرافشو چک کنین اتصال کوتاه هاست یا نه

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

درود
بله یه تعداد از خازن های اطراف چیپ اتصال کوتاه هستن. یعنی قطعا چیپ سوخته؟

• Like

hasa2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-04
423
2,507
احتمال سوختن چیپ زیاده معمولا این عیب باتعویض چیپ رفع میشه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بهتره قدم به قدم نسبت به عیب یابی و محدود کردن منطقه عیب اقدام کنید .ابتدا ولتاژ پین سوئیچ و ریست و همچنین کریستال پل جنوبی و Vcore رو اندازه گیری و اعلام بفرمائید .با پاور و سی پی یو و رم دیگه ای تست کنید .سوکت CPU رو از نظر کج شدن یا شکستن پین ها بررسی کنید .معمولا روشن و خاموش شدن های پی دی پی می تونه بخاطر پین شکسته یا اتصالی در سوکت سی پی یو باشه .
موفق باشید .

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
دوست خوبم
بهتره قدم به قدم نسبت به عیب یابی و محدود کردن منطقه عیب اقدام کنید .ابتدا ولتاژ پین سوئیچ و ریست و همچنین کریستال پل جنوبی و Vcore رو اندازه گیری و اعلام بفرمائید .با پاور و سی پی یو و رم دیگه ای تست کنید .سوکت CPU رو از نظر کج شدن یا شکستن پین ها بررسی کنید .معمولا روشن و خاموش شدن های پی دی پی می تونه بخاطر پین شکسته یا اتصالی در سوکت سی پی یو باشه .
موفق باشید .
سلام و عرض ادب
قبل از هر توضیحی اینکه ممنون بابت راهنماییتون. با پاور،رم و cpu دیگه تست کردم نتیجه همین بوده. و اینکه در مورد زیف cpu شک خودم رو همین هست چون cpu رو که در آوردم خیلی کثیف بود و یکی از پایه ها یه ذره بنظر کج بود که درستش کردم اما بعد بقیه رو کامل چک کردم و بنظر که سالم میان. ضمنا مادربرد رو کاملا شستشو دادم.
ولتاژ ها رو بصورت دقیق تر گرفتم:
ولتاژ پین سوییچ: 3.3V
ولتاژ کریستال پل: یکی از پایه ها 0.69 و یکی دیگه 0.23
و در مورد Vcore اینکه فقط ولتاژ 12V رو دارم. توی عکس مشخص کردم روی کدوم قطعات 12v رو دارم. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید. photo_2018-07-17_16-09-36.jpg

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
دوست خوبم
موفق باشید .
سلام مجدد
در مورد نتیجه ولتاژگیری نظری ندارید؟ اگه واستون مقدور هست راهنمایی کنید ممنون میشم.

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
نداشتن وی کور می تونه چند تا دلیل باشه .هر چند تکرار می شه ولی بازم یکی از دلایلش اتصال ناقص سی پی یو هست .مخصوصا این سری از سوکت ها که با کوچکترین فشاری پین ها جابجا می شن و بازم اگر مقدور هست با حوصله زیر لوپ بررسی کنید پین ها رو .بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کنید .
مورد دیگه می تونه بخاطر معیوب بودن ای سی PWM باشه .یه فت هم زیر پائین ترین سلف هست .اونم چک کنید حتما .در نهایت اون خازن هایی که فرمودید شورت هستن ،به عدد نشان داده شده هم دقت کنید .بعضی مواقع با اینکه خازن از هر دو سمت بوق می زنه ولی دلیل قطعی برا شورتی نیست .
موفق باشید

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
سلام دوست عزیز
آیا شما بادر آوردن برق سی پی یو امتحان کردین و آیا روشن خاموش می شود لحظه ای یا روشن ماندگاره ؟

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
دوست خوبم
نداشتن وی کور می تونه چند تا دلیل باشه .هر چند تکرار می شه ولی بازم یکی از دلایلش اتصال ناقص سی پی یو هست .مخصوصا این سری از سوکت ها که با کوچکترین فشاری پین ها جابجا می شن و بازم اگر مقدور هست با حوصله زیر لوپ بررسی کنید پین ها رو .بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کنید .
مورد دیگه می تونه بخاطر معیوب بودن ای سی PWM باشه .یه فت هم زیر پائین ترین سلف هست .اونم چک کنید حتما .در نهایت اون خازن هایی که فرمودید شورت هستن ،به عدد نشان داده شده هم دقت کنید .بعضی مواقع با اینکه خازن از هر دو سمت بوق می زنه ولی دلیل قطعی برا شورتی نیست .
موفق باشید
سلام و درود
فت زیر سلف رو با یه سالم تعویض کردم بازم همونطور بود. و خازن ها هم تست شد همه سالم بودن. تنها موردی که چک نکردم سوکت سی پی یو زیر لوپ هست و آی سی PWM که چشم اونا رو هم چک میکنم و اعلام میکنم.
ممنونم بابت راهنمایی های کاملتون.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا