آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن

Saati.sms

کاربر
2018-07-14
1
0
با عرض سلام و خسته نباشید.
بنده یک لپ تاپ ایسوس مدل gl702vm دارم.دیروز با هندزفری داشتم فیلم تماشا میکردم که به طور ناگهانی لپ تاپ خاموش شد.(البته به شارژر متصل بود) بعد هرچه قدر سعی کردم روشنش کنم روشن نشد.(یعنی هیچ واکنشی به فشردن کلید ندارد.) در ضمن وقتی شارژر رو متصل میکنم چراغ مربوط به شارژر روشن نمیشود.
خیلی فوری هستش .
ممنون میشم اگر یک راهنمایی خوب بکنید .

آخرین ویرایش:

hasa2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-04
423
2,507
سلام دوست عزیزابتدا باطری لب تاب را جدا کنیدمدت 5تا 10 دقیقه همزمان شارژر را هم از برق بکشید بعد اول شارژر را وصل و دستگاه را روشن کنیداگر روشن نشد باید ولتاژ شارژر را اندازه بگیریدببین خروجی داره یانه اگر نداشت ایرادمال ترانس هست میتونید هیچکدام از این کارها را نکنی یک ترانس دیگه پیدا کن از کسی بگیر تستش کن معلوم میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Saati.sms

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
اول طبق راهنمایی های استاد عمل کنید مشکل شایعی که تو لپ تاپ ایسوس هست خراب شدن سوکت شارژه اگر سالم بود خرابی از مداره پاوره

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با عرض سلام و خسته نباشید.
بنده یک لپ تاپ ایسوس مدل gl702vm دارم.دیروز با هندزفری داشتم فیلم تماشا میکردم که به طور ناگهانی لپ تاپ خاموش شد.(البته به شارژر متصل بود) بعد هرچه قدر سعی کردم روشنش کنم روشن نشد.(یعنی هیچ واکنشی به فشردن کلید ندارد.) در ضمن وقتی شارژر رو متصل میکنم چراغ مربوط به شارژر روشن نمیشود.
خیلی فوری هستش .
ممنون میشم اگر یک راهنمایی خوب بکنید .

[hide]دوست عزیز ابتدا ولتاژ خروجی شارژر را تست کنید و از سالم بودن شارژر اطمینان حاصل کنید باطری لب تاب رو بیرون بیاورید و دستگاه را با شارژر مستقیم به برق شهر وصل کنید و اگر دستگاه روشن شد باطری لب تاب شما خراب شده هست و باید باطری تعویض شود و اگر روشن نشد امکان دارد شارژر خراب باشد ویا فیوزهای مدار شارژ لب تاب اتصال کوتاه و سوخته باشند که باید تعویض شوند و یا پایه های سوکت شارژ لب تاب لحیم سردی و یا شکستگی داشته باشند در ضمن نتیجه را اعلام کنید[/hide]

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
کاربر گرامی
لطفا عنوان رو طبق قوانین انجمن ویرایش کرده و مدل دستگاه بهمراه شرح مختصری از مشکل ،ذکر بفرمائید
از همکاران گرامی هم خواهشمندم در مواجهه با تاپیک هایی با عناوین ناقص به هیچ عنوان اقدام به ارسال پاسخ نکنند
با سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jaxtor
بالا