آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی پاور

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
سلام .یه پاور دارم که همه ولتاژاش اومده پایین.12شده8
5شده3
3شده 2
مشکلش چی میتونه باشه؟
یه پاورم دارم که خازنای بزرگش سوخته بود تعویض کردم ولی الان هرچی فیوز میزارم بلافاصله میسوزه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
با اجازه از اساتید اونی ک ولتاژ کم داره از خازن های خروجی هست ب احتمال زیاد
پاور دوم باید با لامپ سری کنی اگر روشن شد و دیگه خاموش نشد تو قسمت ۲۲۰ اتصال وجود داره ک باید پل دیود رو چک کنی خازن های بزرگ و سینک و در کل قطعات سینک اول رو کامل چک کن موفق باشی

آخرین ویرایش:

Eminx2

کاربر
2018-07-05
2
4
اون پاوری که ولتاژکم میاره با بررسی در قسمت دوم پاور و فکر کنم باعوض کردن خازن مشکلت حل بشه و شایدم از دیود های شاتکی باشه . در مورد پاور دوم موس فت هارو چک کن

آخرین ویرایش:

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
باسلام مجدد.دوستان پاور اول خازنای ورودی عوض کردم.ولی الان وقتی با لامپ سری روشن میکنم لامپ کمو زیاد میشه نورش و دور چرخش فنم کمو زیاد میشه.

• Like

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
دوستان من پاور اول خازنارو عوض کردم درست نشد و الان لامپ سری کمو زیاد میشه ووقی به لامپ سری وصل میکنم حتی اگه سیم سبزو سیاه رو اتصال ندم و پاورو روشنم نکنم باز لامپ سری روشن میشه.در مورد پاور دومم ولتاژ که گرفتم روی خازنای ورودی هیچ ولتاژی نیست.پل دیود معیوب بود تعویض کردم فیوز سوخته تعویض شد دو تا13009هم تعویض شد.ولی بازم هیچ ولتاژی روی خازنا نیست و روشن نمیشه.ولی سیم بنفش 5ولت رو داره.

آخرین ویرایش:
  • Like

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
حالا از لامپ سری استفاده نکن بینم نتیجه چی می شه
لامپ سری هم قرار ندادم و مستقیم زدم.بازم ولتاژی روی خازنای ورودی نیست.اکثر قطعاتشو تست کردم.دیگه نمیدونم کدوم قطعه رو تست کنم.همه خازنای خروجی تعویض شد.بازم نشد.

• Like

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ب نظر من رو پاور ها یکی یکی کار کن یعنی پاور اول رو ک نتیجه گرفتی برو سراغ پاور دوم

• Like

hadiddd

کاربر
2015-04-18
97
100
البرز
ب نظر من رو پاور ها یکی یکی کار کن یعنی پاور اول رو ک نتیجه گرفتی برو سراغ پاور دوم
اره الان همین کارو کردم رفتم سراغ پاور اول.10تا پاور دستم رسیده که این 10پاور تقریبا همشون یه مشکل دارن.تقریبا همشون مثل همین هستن و ولتاژگیری میکنم رو خازن ورودی هیچ ولتاژی نیست.بگذریم از بقیه.
این پاور که روش کار میکنم هیت سینک خروجی هم روش دیودارو تست کردم سالم هستن.احتمال داره از ای سی باشه؟

• Like

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
شما کدوم پاور رو داری کار می کنی اونی ک نوسان ولتاژ داره یا اونی که فیوز می سوزونه

• Like
بالا