آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: اتصال کوتاه شدن مودم تی پی لینک TD-W8901G

Bluesoft20

کاربر
2014-08-26
4
5
سلام؛ این مودم کلید پاورش خراب شده بود کلیدش رو با یه کلید دو پایه عوض کردم و قبل از بستن تست کردم همه چی اوکی بود. اما بعد از بستن قاب موقع روشن کردن چراغ پاور چشمک می زنه و مودم روشن نمیشه. بازش کردم دیدم کلا مثبت و منفی برق ورودیش اتصال کوتاه شده!
لطفاً اگه کسی می تونه راهنماییم کنه اگرم نه حداقل شماتیکشو لطفاً اگه دارید بزارید که خودم بررسیش کنم شاید فرجی شد.

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
سلام؛ این مودم کلید پاورش خراب شده بود کلیدش رو با یه کلید دو پایه عوض کردم و قبل از بستن تست کردم همه چی اوکی بود. اما بعد از بستن قاب موقع روشن کردن چراغ پاور چشمک می زنه و مودم روشن نمیشه. بازش کردم دیدم کلا مثبت و منفی برق ورودیش اتصال کوتاه شده!
لطفاً اگه کسی می تونه راهنماییم کنه اگرم نه حداقل شماتیکشو لطفاً اگه دارید بزارید که خودم بررسیش کنم شاید فرجی شد.

به نام خدا
فکر نکنم ورودیت برق کلا اتصال شده باشه چون اگر اتصال بود کلا روشن نمیشد.
به احتمل زیاد توی خازن ورودیت برق ذخیره شده بوده و گمرات کرده

Bluesoft20

کاربر
2014-08-26
4
5
به نام خدا
فکر نکنم ورودیت برق کلا اتصال شده باشه چون اگر اتصال بود کلا روشن نمیشد.
به احتمل زیاد توی خازن ورودیت برق ذخیره شده بوده و گمرات کرده

ممنون اما من با مولتی متر تست بوق گرفتم و اتصالی نشون میده!

Bluesoft20

کاربر
2014-08-26
4
5
سوکت مادگی فیش آداپتور رو از روی برد برداشتم و متوجه شدم مادگی آداپتور اتصال کوتاه شده! الان دیگه روی پایه های برق ورودی اتصالی ندارم اما به محض فشار دادن کلید پاور مودم حدود دو آمپر و خورده ای جریان کشی داره. با مولتی متر تست گرفتم دیدم پایه منفی برد یا همون GND به پایه مثبت بعد از کلید اتصال داره! (قبل از کلید پایه مثبت اتصالی نداره)

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سوکت مادگی فیش آداپتور رو از روی برد برداشتم و متوجه شدم مادگی آداپتور اتصال کوتاه شده! الان دیگه روی پایه های برق ورودی اتصالی ندارم اما به محض فشار دادن کلید پاور مودم حدود دو آمپر و خورده ای جریان کشی داره. با مولتی متر تست گرفتم دیدم پایه منفی برد یا همون GND به پایه مثبت بعد از کلید اتصال داره! (قبل از کلید پایه مثبت اتصالی نداره)

[hide]دوست گرامی ابتدا اداپتور رو از نظر اتصال کوتاه و ولتاژ خروجی چک کنید بعد قطعات ورودی نظیر وریستور یا فیوز چک شود احتمال دارد خرابی یا اتصال کوتاه از کلید باشد که سعی کنید کلید را تعویض کنید و نتیجه رو اعلام کنید[/hide]

بالا