آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: آبی شدن تصویر آیفون تصویری تابا 1040c بعد از رعد و برق

behzadsen

کاربر
2009-04-06
34
31
دوستان و استاد محترم سلام.
چند روز پیش بعد از اومدن چند تا رعد و برق شدید ، باعث شده مانیتور آیفون تصویری منزل مون دیگه تصوری نشون نده و موقع فشار دادن شاسی تصویر فقط رنگ آبی نشون میده و تصویر دوربین بیرون رو نشون نمیده ولی منو شدت نور و... رو نمایش میده !
این اتفاق دقیقا برای پنل مانیتور هر دو طبقه منزل مون اتفاق افتاده!
یه پنل مانیتور دیگه آوردم همه چی درسته و مطمئن شدم مشکل از پنل بیرون نیست.
به نظر تون قطعات کدوم قسمت ش خراب شده، و یابد تعویض ش کنم؟

عکس های برد پنل

آخرین ویرایش:

behzadsen

کاربر
2009-04-06
34
31
یه سوال : ولتاژی که از برد صدا به برد LCD اعمال میشه باید حتما 12 ولت باشه یا اگه یه بیشتر هم باشه اشکالی ندار؟
چون الان ولتاژی که به برد LCD من اعمال میشه حدود 14.2 ولت.

amirh263

کاربر
2012-10-02
120
236
سلام خدمت شما اگه از سیمها مطمعن هستید احتمالا دوربین شما مشکل پیدا کرده با یک پنل دیگه تست کنید و خبر بدین . و حتی مانیتور هم جای تست کنید احتمال داره خازن سر راه تصویر سوخته باشه در ضمن ولتاژ ترانس رو هم چک کنید

آخرین ویرایش:

behzadsen

کاربر
2009-04-06
34
31
سلام خدمت شما اگه از سیمها مطمعن هستید احتمالا دوربین شما مشکل پیدا کرده با یک پنل دیگه تست کنید و خبر بدین . و حتی مانیتور هم جای تست کنید احتمال داره خازن سر راه تصویر سوخته باشه در ضمن ولتاژ ترانس رو هم چک کنید

سلام دوست من.
همون طور که تویه پست اولم عرض کردم با یه پنل مانیتور سالم سیم کشی و دوربین پنل بیرون رو تست کردم، و از این لحاظ مطمئن هستم که هم سیم کشی و هم دوربین سالم و مشکل از خود پنل مانیتور هاست.
تنها خازنی هم که من جلو چشمم خورد که مرتبط با سیم تصویر یه خازن SMD خیلی کوچیک بود (فکر کنم سایز 1206 با شماره برد C202) که کنار آی سی ‌‌TW هستش، که اونم چک کردم، اما باز مشکل حل نشده! اگه با توجه به تصویر خازن های دیگه ای هم هست که باید تعویض شون کنم، لطفا شماره برد خازن هارو با توجه به عکس پست قبلی م بفرمایید.
نکته دیگه اینکه الان ولتاژی که از برد صدا برای تغذیه برد LCD بهش اعمال میشه حدود 14.2 ولت، به نظر تون این ولتاژ طبیعی یا باید حتما 12 ولت باشه؟

آخرین ویرایش:

amirh263

کاربر
2012-10-02
120
236
سیم 1 تصویر هست اول مسیر سیم 1 به برد کنترل رو چک کنید اختمالا یه خازن 100 میکرو سر راهش هست در بیارین و تست کنید بعد اگه سالم بود روی برد ال سی دی سیم زرد که از برد کنترل رو میاد چک کنید بعد مسیر سیم زرد به درایور ال سی دی اگه سالم یاشن ای سی تصویر شما سوخته و بهتر با یک نو تعویض بشه

behzadsen

کاربر
2009-04-06
34
31
سیم 1 تصویر هست اول مسیر سیم 1 به برد کنترل رو چک کنید اختمالا یه خازن 100 میکرو سر راهش هست در بیارین و تست کنید بعد اگه سالم بود روی برد ال سی دی سیم زرد که از برد کنترل رو میاد چک کنید بعد مسیر سیم زرد به درایور ال سی دی اگه سالم یاشن ای سی تصویر شما سوخته و بهتر با یک نو تعویض بشه
ممنون، چک میکنم، بعد نتیجه رو اعلام میگم.
فقط یه نکته الان ولتاژ خروجی رگلاتور برد کنترل 12 ولت، اما ولتاژی که از برد کنترل به برد LCD میر 14.2 ولت!
به نظر تون ولتاژ 14.2 ولتی که از برد کنترل به برد LCD میر طبیعی یا باید حتما 12 ولت خروجی رگلاتور باشه؟

soroush85

کاربر
2013-04-10
77
753
در این مواقع برد پشت ال سی باید تعویض شود.وقت نذارین برا این موارد.

بالا