آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل کم بودن ولتاژ خروجی یو پی اس فاراتل 1250

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام مهندس عزیز پراپ کارت اسکوپ به خروجی یو پی اس زده شده که در حالت وصل برق شهر شکل موج سینوسی مشاهده شد و وقتی برق شهر را قطع کردم در حالت باطری شکل موج به مربعی تغییر یافت به نظر گرامیتان اگر دستگاه سالم است چرا ولتاژ خروجی اش افت داره و 160 ولته؟ایا وصل نبودن ارت میتونه این مشکل ایجاد کنه ؟ مهندس با لامپ 100 وات رشته ای تست کنم خوبه ؟ از توجه شما ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام مهندس عزیز پراپ کارت اسکوپ به خروجی یو پی اس زده شده که در حالت وصل برق شهر شکل موج سینوسی مشاهده شد و وقتی برق شهر را قطع کردم در حالت باطری شکل موج به مربعی تغییر یافت به نظر گرامیتان اگر دستگاه سالم است چرا ولتاژ خروجی اش افت داره و 160 ولته؟ایا وصل نبودن ارت میتونه این مشکل ایجاد کنه ؟ مهندس با لامپ 100 وات رشته ای تست کنم خوبه ؟ از توجه شما ممنون

درود
توان لامپ مهم نیست ۱۰۰ وات یا کمتر و بیشتر بهر حال مشخص میکنه اگه ۱۶۰ ولت باشه نورش خیلی کمتر از نرمال میشه
با اسیلوسکوپ همه کفر و کائناتش مشخص میشه که فرکانس و ولتاژش چیه و نیاز به تست لامپ نیست درصورت وجود اسکوپ
اما این چه اسکوپیه که خروجی ترانس ups را مربعی نشون میده که محاله مربعی باشه چون با التماس و عامدانه هم نمیتونیم از ترانس مربعی واقعی بگیریم.
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام استاد طبق دستور شما از لامپ استفاده کردم و در دوحالت وصل برق شهر و قطع برق شهر تغییر محسوسی در نور لامپ مشاهده نشد پس نتیجه میتوان گرفت دستگاه سالم است مرسی

درود

بله دستگاه سالمه
به همون دلایلی که عرض کردم ولتمتر معمولی قادر به اندازه گیری ولتاژ این مدل فاراتل نیست و موجب گمراهی ولتمتر و بتبع آن موجب نگرانی شده بود.
اگه ولتاژ موثر و جریان موثر بمقدار کمی هم متفاوت با برق شهر باشه براحتی با لامپ تنگستنی مشخص میشه چه رسد به ۱۶۰ ولت که چشم منم براحتی قادر به تشخیص آن هست چون این لامپ یا هر مصرف کننده اهمی خالص با مقدار موثر کار میکنه
البته درصورتیکه مقادیر موثر برق شهر با دیگر منابع مساوی باشه اما مقدار ماکزیمم و می نیمم خیلی متفاوت باشه موجب صدمه مصرف کننده میشه که در ups چنین اتفاقی عملا حادث نمیشه و بدلایلی تقریبا محاله و بنابرین مطمئن باش دستگاه سالمه.

سپاس

afrapol

کاربر
2019-10-19
4
7
43
وقت بخیر، مشکل‌تون حل شد؟ یه ups برام اومده که دقیقا همین مشکل رو داره، هر قطعه‌ای که میتونستم رو تست کردم ولی عیب مشخص نشد! همه‌چی ظاهرا سالمه، وقتی به برق وصله، خروجی 220 ولت دارم و باتری هم شارژ میشه، وقتی برق قطع میشه، سوئیچ میکنه، ولی ولتاژ خروجی 160 ولته، فرکانس خروجی هم 50 هرتزه. لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

afrapol

کاربر
2019-10-19
4
7
43
وقت بخیر، مشکل‌تون حل شد؟ یه ups برام اومده که دقیقا همین مشکل رو داره، هر قطعه‌ای که میتونستم رو تست کردم ولی عیب مشخص نشد! همه‌چی ظاهرا سالمه، وقتی به برق وصله، خروجی 220 ولت دارم و باتری هم شارژ میشه، وقتی برق قطع میشه، سوئیچ میکنه، ولی ولتاژ خروجی 160 ولته، فرکانس خروجی هم 50 هرتزه. لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

راستی اینم بگم که وقتی لامپ رشته‌ای به خروجی ups وصله و برق ورودی رو قطع میکنم، نور لامپ کم میشه!

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
راستی اینم بگم که وقتی لامپ رشته‌ای به خروجی ups وصله و برق ورودی رو قطع میکنم، نور لامپ کم میشه!

درود

زمانیکه برق را قطع میکنی و بار به خروجی متصله و ولتاژ خروجی افت میکنه ولتاژ باطری چند ولته ؟
احتمالا باطری ضعیفه
ولتاژ این مدل با ولتمتر معمولی قابل اندازه گیری نیست و اگه با لامپ ضعیف ۲۲۰ ولت تست کنی مشخص میشه ۲۲۰ ولته یا نه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام دوستان من هم همین مشکل رو با ups آلفا۱۰۰۰ دارم ولی خروجی ۱۷۵ولت هست

درود

ولتاژ مدل های شبه سینوسی با ولتمتر معمولی قابل اندازه گیری نیست و اگه با لامپ ۲۲۰ ولت تست کنی با مقایسه و دقت در شدت نور لامپ مشخص میشه ۲۲۰ ولته یا نه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا