آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ vostro 3550

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام خدمت دوستان عزیز

این لپ تاپ دو تا تیکه فلز ( زیر در قاب ram هست مثل 5010 و 5110 ) ، روی برد افتاده بوده و روشن نمی شود و وقتی که شارژر رو وصل میکنم ، چیپ PCH داغ میکنه و ولتاژ 3.3 و 5 رو هم دارم

، روی پایه های بایوس 3.3 رو دارم و همینطور روی USB ،ولتاژ 5 رو دارم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پیوست‌ها

• 3.9 مگابایت بازدیدها: 74
  • 3.8 مگابایت بازدیدها: 75

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام و درود بر شما.
دوست عزیز ، یکبار کل برد را به دقت بررسی نمایید و دنبال قطعات سوخته و یا خال زده روی برد باشید.
در مرحله بعد یکبار بایوس را پروگرام نمایید و وضعیت آمپر کشی در زمان خاموشی و زمان پاور کردن را بررسی و نتیجه را اعلام نمایید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
به نام خدا
سلام و درود بر شما.
دوست عزیز ، یکبار کل برد را به دقت بررسی نمایید و دنبال قطعات سوخته و یا خال زده روی برد باشید.
در مرحله بعد یکبار بایوس را پروگرام نمایید و وضعیت آمپر کشی در زمان خاموشی و زمان پاور کردن را بررسی و نتیجه را اعلام نمایید.

سلام ، ممنونم از شما

دیود D8201 ، سوخته بود ،تعویض کردم اما مشکل حل نشد ، بایوس رو هم پروگرام کردم ،آمپری که میکشه در زمان خاموشی و پاور کردن ، 0.18A ( هجده صدم آمپر ) است

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به افتادن قطعات فلزی و بروز اتصالی ،مطمئنا قطعه سوخته دیگه ای هم روی برد وجود داره .ولتاژ روی پایه های ای سی بایوس و همچنین سوئیچ پاور رو اعلام بفرمائید .قطعات مسیر دیود 8201 رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
با توجه به افتادن قطعات فلزی و بروز اتصالی ،مطمئنا قطعه سوخته دیگه ای هم روی برد وجود داره .ولتاژ روی پایه های ای سی بایوس و همچنین سوئیچ پاور رو اعلام بفرمائید .قطعات مسیر دیود 8201 رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

ممنونم از شما
از لحاظ ظاهری قطعات سالم هستند و ولتاژ آی سی بایوس و سوئیچ پاور درست هست

بالا