آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ Lenovo z500

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام .

لپ تاپ فوق روشن نمیشود ، بررسی کردم آی سی PU401 ، پایه ی شماره 16 که ولتاژ ورودی هست با زمین اتصالی دارد و از اونور ماسفت های u38 و

u39 سالم هستند ، البته ولتاژی ندارن ، از کجا میشه فهمید ایراد از آی سی pu401 هست یا نه ، البته آی سی اصلا داغ نمیشود ، روی آی سی های

بایوس ولتاژ ندارم و روی دکمه ی پاور هم ولتاژ ندارم . شماتیک رو هم ارسال کردم .

با تشکر از دوستان

پیوست‌ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
این ای سی ولتاژ 5 و 3 رو تولید میکنه و باید ببینید اصلا ولتاژ روی سلفهای 3. 5 ولت دارید
ولی طبق گفته شما پایه 16 که میشه ولتاژ اصلی 19 ولت اتصال زمین داره پس مشکل شما روشنه و مشکل از ولتاژ اصلی یعنی 19 ولت میباشد اگر اینطوری باشه و پایه ذکر شده با زمین اتصال داشته باشه
اگه از این مطمئنیذ که ولتاژ19 اتصالی داره میتونید طبق دیتاشیت هرجا که 19 ولت میره رو چک کنید و بهتره هرجایی که قبل از ورود ولتاژ 19 به مدار جامپر یا سلف وو سرراهش قرار داره رو دربیارید اینطوری مانع از ورود ولتاژ به اون بخش مدار میشید و راحتتر میتونید عیب رو محدودتر کنید
موفق باشید

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام
این ای سی ولتاژ 5 و 3 رو تولید میکنه و باید ببینید اصلا ولتاژ روی سلفهای 3. 5 ولت دارید
ولی طبق گفته شما پایه 16 که میشه ولتاژ اصلی 19 ولت اتصال زمین داره پس مشکل شما روشنه و مشکل از ولتاژ اصلی یعنی 19 ولت میباشد اگر اینطوری باشه و پایه ذکر شده با زمین اتصال داشته باشه
اگه از این مطمئنیذ که ولتاژ19 اتصالی داره میتونید طبق دیتاشیت هرجا که 19 ولت میره رو چک کنید و بهتره هرجایی که قبل از ورود ولتاژ 19 به مدار جامپر یا سلف وو سرراهش قرار داره رو دربیارید اینطوری مانع از ورود ولتاژ به اون بخش مدار میشید و راحتتر میتونید عیب رو محدودتر کنید
موفق باشید

سلام . سپاسگزارم از شما .

جامپر pj401 رو اتصالش رو برداشتم ، الان دیگه پایه 16 ، آی سی pu401 اتصالی نداره ، میشه راهنمایی بفرمایید کدوم قسمت ها رو چک کنم ، من متاسفانه نقشه خوانیم ، افتضاحه

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام . سپاسگزارم از شما .

جامپر pj401 رو اتصالش رو برداشتم ، الان دیگه پایه 16 ، آی سی pu401 اتصالی نداره ، میشه راهنمایی بفرمایید کدوم قسمت ها رو چک کنم ، من متاسفانه نقشه خوانیم ، افتضاحه

همکار عزیز بهتون پیشنهاد میدم حتما نقشه خوانیتون رو بهتر کنید چون پیش نیاز و خیلی خیلی کمک میکنه
خب الان دیگه میشه گفت مسیر 19 ولت ایراد داره یعنی بخش اصلی برق مدار و باید ببینی کدوم جاها 19 ولت میره
بهتون پیشنهاد میدم از ورودی جک شروع کنید تا خود ای سی شارژر و قطعات دوربرش بعد هرجا ولتاژ B+ میره رو بررسی کنید برای بررسی هم طبق روال بالا جامپرها رو بردارید هرجا اتصالی رفع شد اون قسمت مشکل داره
ضمنا نگفتید وقتی شارژر رو وصل میکنید ولتاژ 19 دارید یا نه ؟ از جک ورودی ولتاژ بگیرید اینطوری بهتره

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
همکار عزیز بهتون پیشنهاد میدم حتما نقشه خوانیتون رو بهتر کنید چون پیش نیاز و خیلی خیلی کمک میکنه
خب الان دیگه میشه گفت مسیر 19 ولت ایراد داره یعنی بخش اصلی برق مدار و باید ببینی کدوم جاها 19 ولت میره
بهتون پیشنهاد میدم از ورودی جک شروع کنید تا خود ای سی شارژر و قطعات دوربرش بعد هرجا ولتاژ B+ میره رو بررسی کنید برای بررسی هم طبق روال بالا جامپرها رو بردارید هرجا اتصالی رفع شد اون قسمت مشکل داره
ضمنا نگفتید وقتی شارژر رو وصل میکنید ولتاژ 19 دارید یا نه ؟ از جک ورودی ولتاژ بگیرید اینطوری بهتره

ممنونم از شما ، فردا صبح حتما انجام میدم ، در مورد نقشه خوانی هم چشم ، اما در مورد 19 ولت : روی جک 19 رو دارم ، روی آی سی شارژ هم 19

ولت میاد ، خیلی ولتاژ گیری نکردم ، اما اطرف آی سی pu401 ، نوزده ولت ندارم

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
ببینید پایه ورودی 19 ولت که وارد میشه تبدیل
RT8205_B+
میشود
پس شما باید جامپر PJ401 رو خالی کنید و بعدا ببینید قبل از جامپر اتصالی دارید یا بعد جامپر الان شما میگید خود اون پایه اتصالی نداره یعنی
RT8205_B+
اتصالی اینجا نیست پس میمونه ورودی برق
CPU_B+
باید اینجا رو تست بفرماید

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
ببینید پایه ورودی 19 ولت که وارد میشه تبدیل
RT8205_B+
میشود
پس شما باید جامپر PJ401 رو خالی کنید و بعدا ببینید قبل از جامپر اتصالی دارید یا بعد جامپر الان شما میگید خود اون پایه اتصالی نداره یعنی
RT8205_B+
اتصالی اینجا نیست پس میمونه ورودی برق
CPU_B+
باید اینجا رو تست بفرماید

ممنونم ، جامپر pj401 ، رو خالی میکنم ، پایه 16 آی سی دیگه اتصالی نداره .

اما در مورد تست قسمت یا قطعات CPU_B+ ، قسمت هایی میشه که با این نام شروع میشن رو باید تست کنم ، مثلا در صفحه 51 شماتیک pc501 و pc502 رو تست کنم الی آخر؟؟ (نمیشه

محدودتر کرد)

موقع تست کردن قطعات، جامپر pj401، پر باشه یا خالی ؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
ببینید هرجا که بعد ورودی جامپر هست رو خالی کنید ببینید کجا اتصالی داره

ببینید قبل pc501
جامپر 501 هست اون جامپر رو خالی کردی میتونی از هردو طرف تست بگیرید میتونید از مین خازن یا ورودی ولتاژ 19 ماسفت PQ501
خلاصه هرچا جامپر دیدی خالی کن و قبل و بعد جامپر رو تست کن اینطوری میتونی زودتر عیب رو مشخص کنید
موفق باشید

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
ببینید هرجا که بعد ورودی جامپر هست رو خالی کنید ببینید کجا اتصالی داره

ببینید قبل pc501
جامپر 501 هست اون جامپر رو خالی کردی میتونی از هردو طرف تست بگیرید میتونید از مین خازن یا ورودی ولتاژ 19 ماسفت PQ501
خلاصه هرچا جامپر دیدی خالی کن و قبل و بعد جامپر رو تست کن اینطوری میتونی زودتر عیب رو مشخص کنید
موفق باشید

واقعا ممنونم از شما بابت پیگیری ،

فقط جامپر pj401 رو خالی میکنم ، اتصالی پایه 16 آی سی قطع میشه ، و تقریبا جاهایی که توی عکس مشخص کردم 19 ولت دارن ، بقیه جاها ولتاژ ندارن ،قطعات هم اونایی رو

که شک داشتم تست کردم سالم هستن ،

ببخشید جاش نیست اینو بگم ، اما واقعا کم آوردم سر این لپ تاپ

پیوست‌ها

• 3.9 مگابایت بازدیدها: 180
  • 3 مگابایت بازدیدها: 175
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا