آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل نصب ویندوز بصورت UEFI

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
با سلام و خسته نباشید خدمت شما همکاران و دوستان گرامی
بنده یه کامپیوتر با مادربرد گیگابایت h81m-s2pt دارم و از uefi پشتیبانی میکنه میخوام ویندوز سون با قابلیت uefi نصب کنم متاسفانه مشکل دارم و نمیشه نصب کرد. از همکاران و دوستان گرامی درخواست کمک دارم.
کارهای انجام شده :
1- دانلود فایل iso ویندوز 7 64bit (پوشه Uefi دارا میباشد)

2- تبدیل هارد ازMBR به GPT

3- بوتیبل کردن فلش طبق آموزش زیر
هیچ پیغامی به نمایش داده نمیشود مثلا پیغام :
press any key to boot from

این تنظیمات رو تو مادربرد انجام دادم ولی متاسفانه تاثیری نداشت
4okk_۲۰۱۸۰۲۲۴_۱۱۴۳۰۸.jpg

cd7x_۲۰۱۸۰۲۲۴_۱۱۴۳۳۰.jpg

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
سلام فلش bootable نباشه این مشکل پیش می اید با یک فلش دیگر تست کنید البته در ابتدا با کلید f12 بوت از فلش usb را انتخاب کنید .

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام فلش bootable نباشه این مشکل پیش می اید با یک فلش دیگر تست کنید البته در ابتدا با کلید f12 بوت از فلش usb را انتخاب کنید .

جناب مهندس،طبق این آموزش : آموزش کامل نصب ویندوز از روی فلش دیسک - فروشگاه اینترنتی
فلش را بوتیبل کردن و کلید f12 را میزنم و بوت را روی فلش میزارم هیچ گونه عکس العملی نشون نمیده

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
کسی پیدا نمیشه به ما کمک کنه باید چکار کنیم؟قبلا فعالیت انجمن خیلی بیشتر بود :narahat:

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام ،جناب AMD بزرگوار اگه امکان داره راه حلی واسه مشکل بنده پیدا کنید.ممنون میشم

reza388

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-09
296
658
با سلام
با یک درایو نوری نصب کنید یا از خود سایت مایکروسافت Windows-USB-DVD-tool را دانلود کرده و اقدام به ساخت بوتیبل usb کنید

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
با سلام
این روزا خیلیا با نصب ویندوز به صورت UEFI مشکل دارند و این مشکل فقط بخاطر نداشتن ویندوز مخصوص UEFI میباشد
به نظر من مشکل از ویندوز شماست و اینکه امکان داره فلشتون درست بوتیبل نشده باشه
پیغام press any key to boot from وقتی برای شما نمایش داده مشه که در حال حاضر یه ویندوز روی دستگاهتون نصب باشه اگه درایو C رو فرمت کرده باشین که هیچ ویندوزی روی سیستم نباشه این پیغام ظاهر نمیشه و مستقیم از روی سی دی یا فلش بوت میشه .
در ضمن اگه ویندوز شما پوشه UEFI رو دارد دلیل نمیشه که اون ویندوز در این حالت نصب بشه باید نسخه ویندوز مخصوص UEFI رو داشته باشین یا اینکه دانلود کنید تاکید میکنم باید نسخه ویندوزتون UEFI باشه و پشتیبانی کنه این حالت رو .
امیدوارم توضیحات کافی باشه و منظور بنده رو متوجه شده باشین
موفق و پیروز باشین

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام مجدد خدمت شما همکاران گرامی
ویندوزی که دانلود کردم سون 64بیت هستش و پوشه uefi داره.شما درست می فرمایید وجود پوشه uefi دلیل بر این نمیشه که ویندوز قابلیت uefi داشته باشه.درایو c کاملا پاک کردم و جهت بوتیبل فلش از برنامه Rufus استفاده کردم.از دوستان و همکاران کسی هست که ویندوز با قابلیت uefi تست شده در اختیارم بزاره شاید هم مشکل از ویندوزم باشه

بالا