آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ذخیره نشدن تنظیمات در اینورتر LS سری IC5

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,824
فارس
سلام
یه اینورتر 1 اسب LS سری IC5 برای تعمیر اوردن که قسمت تغذیه 24 ولت اون به دلیل آب خوردگی سوخته بود و با تعویض فت تغذیه و مقاومت و ترانزیستور های SMD اون قسمت دستگاه روشن شد و همه چی به درستی کار میکنه و خروجی ها درسته ، اما من دستگاه رو ریست فکتوری کردم و حالا هرچی تنظیمات رو تغییر میدم با قطع برق دوباره به حالت کارخونه بر میگرده ، مثلا پتانسیومتر داخلی و دکمه استارت پنل رو فعال میکنم و با قطع برق دوباره غیر فعال میشه
کسی تجربه ای داره؟
برای ذخیره تنظیمات کار خاصی باید انجام داد؟

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,824
فارس
سلام
در ls باید وقتی پارامتر ها رو تغییر میدی بعد از دوبار چشمک زدن ok رو بزنی تا ذخیره بشه

سلام
بله در حالت نرمال فرمایش شما درسته اما مشکل این اینورتر این بود که تنظیمات تغییر میکرد اما با قطع برق ذخیره نمیشد.
مشکل این بود که این اینورتر بعد از 3 ثانیه بعد از قطع برق خاموش می شد اما بقیه اینورتر ها بعد از 5 ثانیه خاموش میشن و 2 ثانیه آخر عبارت LVT روی نمایشگر نشون داده میشه که به معنی کم شدن ولتاژ تغذیه هست ، حدس من اینه که برنامه نویس برای ذخیره تنظیمات این اینورتر ها از تابع Brownout استفاده کرده ، یعنی در زمانی که دستگاه کم شدن ولتاژ رو تشخیص میده (در لحظه خاموش شدن) بلافاصله تنظیمات رو ذخیره میکنه و خاموش میشه و چون این اینورتر زودتر خاموش میشد پس تابع Brownout اجرا نمی شد و تنظیمات ذخیره نمی شد ، با اتصال یه منبع 24 ولت به دو سر خازن صافی زمان خاموش شدن به 5 ثانیه افزایش یافت و مشکل برطرف شد.

مشکل حل شد ، پایان تاپیک

بالا