آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال الکترونیکی تعیین ترانزیستور

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
بنده یه سوال فنی دارم :
من یه تلویزیون دارم که چون لامپ هاش سوخته بود ال ای دی متری نصب کردم حالا همه چیز اوکیه فقط میخوام که ال ای دی ها یکسر روشن نباشن و حتما با یه ترازیستور به صورت هوشمند روشن بشن (موقعه ای که تلویزیون روشن بشه ) ولتاژ ۱۲ ولت با ۳ آمپر مقدار مصرف ال ای دی ها هست که از یه آداپتور دیگه گرفتم .. حالا این وسط چه چیزی و چطوری قرار بدم که با تحریک ۳.۳ ولت که از برد اصلی میاد ولتاژ ۱۲ ولت به ال ای دی ها برسه و وقتی ۳.۳ قطع بشه ولتاژ ۱۲ ولت قطع بشه

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
بنده یه سوال فنی دارم :
من یه تلویزیون دارم که چون لامپ هاش سوخته بود ال ای دی متری نصب کردم حالا همه چیز اوکیه فقط میخوام که ال ای دی ها یکسر روشن نباشن و حتما با یه ترازیستور به صورت هوشمند روشن بشن (موقعه ای که تلویزیون روشن بشه ) ولتاژ ۱۲ ولت با ۳ آمپر مقدار مصرف ال ای دی ها هست که از یه آداپتور دیگه گرفتم .. حالا این وسط چه چیزی و چطوری قرار بدم که با تحریک ۳.۳ ولت که از برد اصلی میاد ولتاژ ۱۲ ولت به ال ای دی ها برسه و وقتی ۳.۳ قطع بشه ولتاژ ۱۲ ولت قطع بشه

[hide]

سلام
مدار زیر مناسب کار شما میباشد

Screenshot_40.png

[hide/][/hide]

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
[hide]
سلام
مدار زیر مناسب کار شما میباشد 1.PNG
[hide/][/hide]
[hide]
/////////////////////////////
با سلام مدار توصیه شما ایرادی دارد که تصحیح میکنم (وقتی اپتوکوپلر روشن بشه +12 ولت را مستقیما به بیس امیتر ترانزیستور وارد کرده و بلا فاصله خواهد سوخت یک مقاومت در مسیر بیس قرار دهید
در لینک زیر مدار ساده تری ارایه شد :
[hide] https://www.irantk.ir/attachment.php?attachmentid=147407&d=1517319662 SWITCH.PNG [/hide]
[hide/][/QUOTE][/hide]

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
تشکر میکنم از همه دوستان .. واقعا ازتون ممنونم
فقط آقای gadraj میشه نوع دیود استفاده شده رو بفرمایید ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
تشکر میکنم از همه دوستان .. واقعا ازتون ممنونم
فقط آقای gadraj میشه نوع دیود استفاده شده رو بفرمایید ؟
با سلام
در شکل داخل لینک ؟ بستگی به رله بکار برده شده داره اگر از مینی رله استفاده کنید یک دیود شیشه ای 4148 کافیست برای رله های بزرگ از 4001 یا بالاتر استفاده کنید.
موفق باشید .

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
مممون فقط من متوجه خروجی پایه های رله نشدم رله مدلt-73 تهیه کردم ولی نقشه در قسمت رله کمی مبهمه
راستی ترانزیستور a1015 فقط گیرم اومد

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
سلام
نوع ترازیستور بنظرم اشتباها pnp هست فکر میکنم باید بهnpn عوض بشه

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
با تعویض ترازیستور 1015 به c945 مشکل حل شد ..تشکر فراوان از همه دوستان

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
/////////////////////////////
با سلام مدار توصیه شما ایرادی دارد که تصحیح میکنم (وقتی اپتوکوپلر روشن بشه +12 ولت را مستقیما به بیس امیتر ترانزیستور وارد کرده و بلا فاصله خواهد سوخت یک مقاومت در مسیر بیس قرار دهید
در لینک زیر مدار ساده تری ارایه شد :
hidden content may not be quoted
[hide/]
[/QUOTE]
سلام.
ااگه داخل مدار دیود وجود نداشته باشه چه اتفاقی می افته؟
چرا دیود نصب شده؟

بالا