آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن دیود شاتکی دو سو در اینورتر mma-200

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
در اینورتر mma-200 که یکی از دیود های دو سو D92-02 سوخته بود و با تعویض همون یک دیود دستگاه به حالت عادی جوش میزد ولی بعد از حدود 1 ساعت کار یاز یکی از دیود ها سوخت دلیل سوختن دیود شاتکی d92-02 از چی میتونه باشه ؟ ( دیود نو که گذاشتم نسوخته ) الان دیود محل D2 خراب است . در حالت قبلی برای پبدا کردن دیود سوخته تک تک دیود ها را خارج کرده بودم و یادم نیست که آیا دیود محل D2 خراب بوده و دوباره همون D2 خراب شده یا نه . دلیل سوختن دیود آیا قطعه ای دیگه خراب است که باعث سوختن دیود میشه یا خود دیود ها به مرور زمان خراب میشه یا دلیل دیگه داره؟ . با تشکر

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
سلام
زنر هارو چک کنید
اگه امکانش هست تمام دیود دوبل ها رو تعویض کنید
به گفته خودتون امکان ضعیف شدن یا نشتی پیدا کردن وجود داره دقیق خارج از برد تستشون کنید

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,235
IRAN IN MY HEART
سلام
در اینورتر mma-200 که یکی از دیود های دو سو D92-02 سوخته بود و با تعویض همون یک دیود دستگاه به حالت عادی جوش میزد ولی بعد از حدود 1 ساعت کار یاز یکی از دیود ها سوخت دلیل سوختن دیود شاتکی d92-02 از چی میتونه باشه ؟ ( دیود نو که گذاشتم نسوخته ) الان دیود محل D2 خراب است . در حالت قبلی برای پبدا کردن دیود سوخته تک تک دیود ها را خارج کرده بودم و یادم نیست که آیا دیود محل D2 خراب بوده و دوباره همون D2 خراب شده یا نه . دلیل سوختن دیود آیا قطعه ای دیگه خراب است که باعث سوختن دیود میشه یا خود دیود ها به مرور زمان خراب میشه یا دلیل دیگه داره؟ . با تشکر
سلام
متاسفانه در اینورتر ها برای تست دیودهای شاتکی همونطور که فرمودین باید دیودها رو آزاد وخارج از بورد تست کنید این دیود ها بدلیل جریانی که ازونا عبور میکنه معیوب میشن
تک تک دیودها از لحاظ نشتی چک و دیود مرغوب جایگزین کنید%

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
با تعویض دوباره دیود جدید دستگاه کار میکنه و به صورت عادی جوش میزنه یک عدد سیم جوش کامل برای تست جوشکاری کردم . برای تست کافی هست یا نه ؟ اگه مشکلی نداره دستگاه را میبندم . با تشکر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام
شما میبایست دیود کناری دیود دوبل معیوب هم عوض میکردید اون وقت این مشکل پیش نمیومد.

بالا