آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: کمک در طراحی ارتباط 2 وسیله نسبت بهم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام
میخواهم ارتباط 2 وسیله به صورت رادیویی جوری بهم وصل کنم که اگر فاصله بین این 2 از فاصله ای تعیین شده زیاد شد یکی از ماژول ها یک خروجی فعال بشه

دوستان در این موضوع میتونید راهنمایی کنید؟ توسط چه قطعات و یا ماژولی و به چه شکلی میتوانم این کارو انجام بدم?
:dubbio00:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
سلام آقا مهران عزیز
توی چه فاصله ای میخوای کار کنی؟ مسافت مدنظرت چند متره؟

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
چه جور ارتباطی ؟ BAUD RATE یا سرعت انتقال اطلاعات چقدره ؟ ارتباط دو طرفه یا یکطرفه است ؟میشه میکرو وصل کرد ؟ مثلا میتونی یک جفت ماژول رادیویی را ضعیف کنی که بیشتر از متراژ ات جواب نده و از یک میکروکنترولر هم کمک بگیری که در صورت قطع ارتباط آلارم بده

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام
چه جور ارتباطی ؟ BAUD RATE یا سرعت انتقال اطلاعات چقدره ؟ ارتباط دو طرفه یا یکطرفه است ؟میشه میکرو وصل کرد ؟ مثلا میتونی یک جفت ماژول رادیویی را ضعیف کنی که بیشتر از متراژ ات جواب نده و از یک میکروکنترولر هم کمک بگیری که در صورت قطع ارتباط آلارم بده

سلام
خوبی آقا مهــــــــــــــــــــــــران عزیز
ارتباط 2 طرفه
سرعت انتقال زیاد مهم نیست و این یک طرح آزمایشی هست که برای یک مشتری میخوام انجام بدم
و طرح هم به این صورت هست
که فرد نابینا بعد از فراموشی عصا بردی که در جیبش قرار داره بوق بزنه و طرف برگرده و عصا رو برداره فاصله ای حدود 1متر
بله خوب گفتید الان فهمیدم چیکار کنم اما ماژول فرستنده و گیرنده رو با چه چیزی گیرندگیشو کم کنم؟ یعنی اون سیم پیچ دکلش کم کنم؟

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
بهترین گزینه را استفاده از مدارات موس بیسیم می بینم.موفق باشید

بالا