آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آیا امکان جایگزینی خازن شیمیایی بدون قطب به جای قطب دار وجود دارد ؟

reza-r

کاربر
2006-12-09
121
283
تبریز
سلام
من اخيرا چندين خازن شيميايي لازم داشتم كه در ان مقادير در بازار نبود .
يكي از فروشنده گان به من گفت خازن بدون پولار ( بدون قطب ) در همان مقدار بجايش بزن .
استادان محترم : اين روش درست است و جواب مي دهد

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,234
IRAN IN MY HEART
سلام
يكي از فروشنده گان به من گفت خازن بدون پولار ( بدون قطب ) در همان مقدار بجايش بزن .
سلام
این کار بنظرم درست نیست ....ظرفیت خازنی رو که میخوای و گیر نمیاد چنده؟ میتونی با سری یا موازی کردن دو خازن ظرفیت مورد نظرتون رو بسازی%
یه خازن الکترولیتی NON-POLAR ترکیبی از دو خازن قطب داره که پایه های منفی شون بهم متصل شدن %

reza-r

کاربر
2006-12-09
121
283
تبریز
سلام
باتشكر
طريقه موازي كردن خازن هاي شيميايي را تو ضيح نماييد.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,703
iRanTK.iR
سلام
باتشكر
طريقه موازي كردن خازن هاي شيميايي را تو ضيح نماييد.

درود

وقتی خازن ها را با هم موازی کنید ظرفیتشون باهم جمع میشه اما ولتاژ را باید ولتاژ خازنی که ولتاژ کمتری دارد در نظر بگیرید .

مثلا اگر یک خازن 22mf / 50v را با یک خازن 33mf / 25v موازی کنید ، ظرفیت می شود مجموع میکروفاراد و ولتاژ می شود ولتاژ خازن کم ولتاژ تر ، پس یک خازن 55mf / 25v داریم .

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام
با سلام:
شما می توانید خازن بدون قطب یا NON POLAR را بجای خازن قطب دار ، بدون در نظر گرفتن قطب، هم در ولتاژ D.C و A.C مورد استفاده قرار دهید. اما خازن های قطب دار را فقط می توانید در ولتاژ D.C با توجه به قطب ها مورد استفاده قرار دهید. من نمونه استفاده از خازن بدون قطب در ولتاژ های دی سی را در دستگاه های مدرن الکترونیکی زیاد مشاهده کرده ام.

بالا