آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد گیگا h61m-usb3-b3

ava1234

کاربر
2012-10-19
61
26
باسلام خدمت همکارن
یه مادربرد h61 دارم بوت نمی شه
بایوس پروگرام کردم وحتی ای سی عوض کردم بازم جواب نمی ده البته نه همیشه بعضی موقع ها بوت میشه ودوباره ریسیت میشه
روشنش که می کنم دیباگر کد FF میده و هی ریسیت میشه یا اصلا روشن نمی شه اما تا clear cmose می کنم روشن میشه(البته با کلید پاور روشن نمی شه clear cmose که اتصال کوتاه می کنم روشن میشه) اما بازم کد دیباگر ff بعضی موقع ها بوت میشه میاد بالا صفحه لوگو مادربرد که نشون میده دوباره ریسیت میشه
ممنون از راهنمایی تون

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه با هر بار روشن شدن محتویات فایل بایوس تغییر می کنه ،معیوب بودن پل جنوبی محتمل هست .مخصوصا که با هر بار کلیر سیموس کردن روشن می شه .روی پل جنوبی فشار اورده و سیستم رو روشن کنید یا هیت نرم بگیرید روی پل جنوبی .در مورد کدها نمی شه بهشون استناد کرد .چه بعضی مادربردها با وجود بوت شدن درست ،هیچ کدی روی دیباگر نشون نمی دن .
موفق باشید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
باسلام خدمت همکارن
یه مادربرد h61 دارم بوت نمی شه
بایوس پروگرام کردم وحتی ای سی عوض کردم بازم جواب نمی ده البته نه همیشه بعضی موقع ها بوت میشه ودوباره ریسیت میشه
روشنش که می کنم دیباگر کد FF میده و هی ریسیت میشه یا اصلا روشن نمی شه اما تا clear cmose می کنم روشن میشه(البته با کلید پاور روشن نمی شه clear cmose که اتصال کوتاه می کنم روشن میشه) اما بازم کد دیباگر ff بعضی موقع ها بوت میشه میاد بالا صفحه لوگو مادربرد که نشون میده دوباره ریسیت میشه
ممنون از راهنمایی تون

تعویض ایسی بایوس و پروگرام آخرین نسخه بایوس

ava1234

کاربر
2012-10-19
61
26
آی سی بایوس تعویض و پروگرام کردم حل شد و بوت میشه
فقط یه مشکل است بعضی موقع ها که مادربرد روشن نمی شه یا یه بار روشن و سریع ریسیت میشه و بعد دوباره راه اندازی میشه
مشکل میتونه چی باشه؟

ava1234

کاربر
2012-10-19
61
26
دفعه اول که پاور وصل می کنم و مادربرد استارت می کنم یه لحظه استارت میشه وخاموش میشه
دوباره باید پاور قطع و وصل کنم و مادربرد استارت کنم تا شروع به کار کنه

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
آی سی بایوس تعویض و پروگرام کردم حل شد و بوت میشه
فقط یه مشکل است بعضی موقع ها که مادربرد روشن نمی شه یا یه بار روشن و سریع ریسیت میشه و بعد دوباره راه اندازی میشه
مشکل میتونه چی باشه؟

با برنامه @bios
تحت ویندوز آخرین بایوسش رو اپدیت کن . همچنین جای رم را عوض کن . گاهی به خاطر نوع رم هست .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دفعه اول که پاور وصل می کنم و مادربرد استارت می کنم یه لحظه استارت میشه وخاموش میشه
دوباره باید پاور قطع و وصل کنم و مادربرد استارت کنم تا شروع به کار کنه

اگر دو بایوس داره . بایوس بکاپش هم پروگرام کن .

ava1234

کاربر
2012-10-19
61
26
بله هر دو رو پروگرام کردمه بودم و این مشکل وجود داره.
حالا @bios تست میکنم

آخرین ویرایش:

ava1234

کاربر
2012-10-19
61
26
I/O بررسی کردم لحیم سردی نداشت
بایوس با @Bios آپدیت کردم مشکل کماکان وجود داره.
بار اول که مادربرد روشن میکنم یه لحظه (یک ثانبه )استارت میخوره خاموش میشه
بعد باید برق پاور قطع و دوباره وصل کنم تا روشن بشه(تو این حالت هم اول ریست میشه و دوباره روشن میشه میشه و بوت میشه)

بالا