آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم بوت شدن لپ تاپ R541NA

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
با سلام یه لپ تاپ ایسوس r541na با رم 4 هارد 500 و سی پی یو intel 2 core N33150 تازه برای مشتری اوردم و روش لینوکس اورجینال نصبه . من تو SETUP بوتو میزارم روی DVD و همه تنظیمات اوکی هست ولی داخل بوت نمیاد و مستقیم میاد داخل لینوکس اول گفتم شاید DVD خراب باشه ولی وقتی رفت داخل لینوکس اونجا DVD کار میکرد . میخواستم ببینم مشگل کجاست . یکی میگفت چون لینوکس اورجینال داره سخت میشه ویندوز روش نصب کرد . دوستان ایا به این مشگل برخوردن و راه حل چیه ممنون

من این کارو کردم tab security گزینه Secure boot control را که یصورت پیش فرض Enabled است را Disabled کردم ولی گزینه launch CSM رو نداره که اوکی کنم

راستی ناگفته نمونه خود فروشنده اصلی هم نتونست ویندوز روش نصب کنه همه گزینه ها هم داخل بایوس ستاپ تست شده ولی جواب نداد و اصلا نمیزاره سیستم از روی دی وی دی بوت بشه تا بتونیم ویندوز نصب کنیم

دوستان یه مشگلی که الان متوجه شدم اینه که وقتی مییرم تو SETUP و میرم تو گزینه BOOT سیستم هنگ میکنه و باید لپ تاپو خاموش روشن کنی . برام جالبه که وقتی تو بقیه گزینه ها میری لپ تاپ هنگ نمیکنه و فقط به گزینه بوت حساسه و وقتی میری داخلش سیستم هنگ میکنه و وقتی هم تو لینوکسه به هیچ عنوان هنگ نمیکنه یعنی از چی میتونه باشه . به نظرم چون لینوکسه اورجینال داره اینطوری شده و نیزاره ویندوز عوض کنم . راه حل دوستان چیه ؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام دوستان کسی پیشنهادی نداره بهم بده . خیلی کارا کردم ولی بازم بوت نمیشه مشتری لپ تاپو میخواد امشب تولده بچشه میخواد کادو بده در صورت امکان سریعتر بهم پاسخ بدید با سپاس . امید جان اگه تایپیکو دیدی شما هم یه راه حلی پیشنهاد بده مهندس جان

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
بسیاری از مشتریان در هنگام نصب ویندوز نوت بوک های جدید ASUS مانند X554L در قسمت کپی فایل ها بعد از اتمام با پیغام خطا مواجه می شوند.جهت رفع این مشکل نوت بوک را روشن کرده و با کلید F2 وارد تنظیمات بایوس شوید. در قسمت Security گزینه Secure Boot را فعال کنید. (Enabled)و در قسمت Boot گزینه Launch CSM را غیرفعال نمایید. (Disabled)

با کلید F10 تنظیمات بایوس را ذخیره کنید. DVD نصب ویندوز "10 نسخه 64بیتی" را درون دستگاه قرار دهید. دستگاه را روشن نمایید و با کلید Esc بوت منو ظاهر می گردد، گزینه UEFI را جهت نصب ویندوز انتخاب نمایید.

در هنگام انتخاب پارتشین نصب ویندوز اگر قبلاً هارددیسک را پارتیشن بندی کرده بودید تمام درایوها را کاملاً پاک Delete کنید و از ابتدا هارددیسک را پارتیشن بندی کنید. تا پارتیشن بندی بطور خودکار از حالت MBR به GPT تبدیل گردد. مشاهده خواهید کرد که ویندوز براحتی قابل نصب می باشد.

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
بسیاری از مشتریان در هنگام نصب ویندوز نوت بوک های جدید ASUS مانند X554L در قسمت کپی فایل ها بعد از اتمام با پیغام خطا مواجه می شوند.جهت رفع این مشکل نوت بوک را روشن کرده و با کلید F2 وارد تنظیمات بایوس شوید. در قسمت Security گزینه Secure Boot را فعال کنید. (Enabled)و در قسمت Boot گزینه Launch CSM را غیرفعال نمایید. (Disabled)

با کلید F10 تنظیمات بایوس را ذخیره کنید. DVD نصب ویندوز "10 نسخه 64بیتی" را درون دستگاه قرار دهید. دستگاه را روشن نمایید و با کلید Esc بوت منو ظاهر می گردد، گزینه UEFI را جهت نصب ویندوز انتخاب نمایید.

در هنگام انتخاب پارتشین نصب ویندوز اگر قبلاً هارددیسک را پارتیشن بندی کرده بودید تمام درایوها را کاملاً پاک Delete کنید و از ابتدا هارددیسک را پارتیشن بندی کنید. تا پارتیشن بندی بطور خودکار از حالت MBR به GPT تبدیل گردد. مشاهده خواهید کرد که ویندوز براحتی قابل نصب می باشد.

سلام امید جان مشگل اینه که داخل boot گزینه ای به نام Launch CSM ندارم که فعال یا غیر فعالش کنم . راستی روی این لپ تاپ لینوکس اورجینال نصبه . یه نکته ای هم که هست اینه که وقتی esc رو میزنم و میرم روی dvd به جای اینکه بره برای نصب ویندوز مجدد میره داخل SETUP . اصلا نمیزاره dvd ویندوزو بخونه و سریع میره داخل لینوکس بوت هم روی dvd هست . چنتا عکس انداختم بی زحمت نگاه کن . تا به حال به این مشگل نخورده بودم
photo_2017-11-25_13-33-13.jpg
photo_2017-11-25_13-33-28.jpg
photo_2017-11-25_13-35-29.jpg

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
دوستان من که نتونستم ویندوز نصب کنم . عکسارو هم گذاشتم لطفا نظر بدید اصلا گزینه Launch CSM نداره

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
فلش بوتیبل uefi با rufus و ایزو ویندوز 10 64 بیت درست کنید

سلام فلشو ساختم و وقتی تو لپ تاپ خودم میزارم بوت میشه و تا نصب ویندوز میره ولی وقتی تو این لپ تاپ میزارم به هیچ عنوان شناخته نمیشه واقعا علامت سوال شده اینطوریشو تو عمرم ندیده بودم شانسن هم طرف تولد پسرشه و شدیدا لپ تاپو میخواد . یه نکته ای که هست اینه که وقتی dvd ویندوز داخل dvd رایتر نیست اسم dvice dvd از داخل setup پاک میشه و وقتی dvd رو میزاری داخلش داخل setup نمایش داده میشه .

به هیچ صراطی مستقیم نیست . میگه نصب نمیشم که نمیشم اصلا فلشو نمیشناسه به هیچ عنوان . راستی چرا داخل dvd ویندوز 10 داخل پوشه efi و پوشه boot فقط فایل bootx32.efi هست و bootx64.efi نیست . کل ویندوز 10 هارو نگاه کردم به هیچ عنوان فایل bootx64.efi نبود بالای 5 تا ویندوزو نگاه کردم اونا هم bootx64.efi رو نداشتن . میگم شاید از این باشه یا ربطی به این فایل نداره خب هر طوری هم که باشه dvd باید ویندوزو بخونه و داخل setup باید فلشو بشناسه . ولی به هیچ عنوان فلشو نمیشناسه . همین فلشو تو لپ تاپ خودم زدم و بوت شد و تا ویندوز رفت . امید جان نظرت چیه ایا به این مشگل خورده بودی . ناگفته نمونه رو این لپ تاپ لینوکس اورجینال نصبه

سلام بالاخره با فلش بوت شد ولی این ارور رو میده .

photo_2017-11-26_17-56-52.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
فکر کنم فایلای فلش خراب شدن. دوبارت فلش بوت بسازین.
این ایسوسا عیبای عجیبی دارن جدیدا. بایوسش رو اپدیت کنین شاید مشکل حل بشه.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام دوستان مشگل حل شد و به صورت کلی براتون تو تایپیک بعدی توضیح میدم یا اگه اقا امید صلاح بدونه یه تایپیک مجزا براش درست کنم . چون خیلی این مشگلو دارن

بالا