آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تستر قطعات الکترونیکی LCR-T4

mohasalman

کاربر
2021-04-20
81
104
سلام یک تستر مدل t4 دارم که اشتباها هنگام تست خازن خراب شد چند عدد خازن smd از رنج خارج شده را تعویض کردم همچنین یک ترانزیستورش را .اما قطعه 431 همان رگلاتور مشهور دو پایه اش به راه میدهد با برداشتن اتمگا 328 همچنان مشکل باقی است .سوال یا مشکل دیگر در رابطه با این تستر ها اینست که توانای تست خازن های کوچک کمتر از 20 پیکو را ندارند ایا اساتید و دوستان راه حلی برایش دارند یا این اشکال فقط در این ماژول می باشد.ممنون برای راهنمایی و توجه اساتید و دوستان با تجربه.

آخرین ویرایش:

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
وانای تست خازن های کوچک کمتر از 20 پیکو را ندارند ایا اساتید و دوستان راه حلی برایش دارند یا این اشکال فقط در این ماژول می باشد
طبق اطلاعات فروشنده کمتر از 20 پیکو فاراد را تشخیص نمیدهد برای تست یک بار با یک خازن مثلا 100 پیکو موازی کنید و تست بگیرید و بعد از مقدار ظرفیت خازن 100 پیکو موازی شده کم کنید با دقت نسبتا خوبی به دست می آید

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام یک تستر مدل t4 دارم که اشتباها هنگام تست خازن خراب شد چند عدد خازن smd از رنج خارج شده را تعویض کردم همچنین یک ترانزیستورش را .اما قطعه 431 همان رگلاتور مشهور دو پایه اش به راه میدهد با برداشتن اتمگا 328 همچنان مشکل باقی است .سوال یا مشکل دیگر در رابطه با این تستر ها اینست که توانای تست خازن های کوچک کمتر از 20 پیکو را ندارند ایا اساتید و دوستان راه حلی برایش دارند یا این اشکال فقط در این ماژول می باشد.ممنون برای راهنمایی و توجه اساتید و دوستان با تجربه.

سلام
پشت دستگاه رو باز کنید چند تا تصویر واضح از روی فیبر و زیر فیبر بگذارید .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
طبق اطلاعات فروشنده کمتر از 20 پیکو فاراد را تشخیص نمیدهد برای تست یک بار با یک خازن مثلا 100 پیکو موازی کنید و تست بگیرید و بعد از مقدار ظرفیت خازن 100 پیکو موازی شده کم کنید با دقت نسبتا خوبی به دست می آید

اگر روی پایه 1 و 3 اندازه گیری بصورت ریل تایم باشد می توان از یک پیکو با روش ساده ای تست گرفت
ببینید:

[hide] photo_2021-07-24_09-35-16.jpg[/hide]

mohasalman

کاربر
2021-04-20
81
104
سلام پشت دستگاه رو باز کنید چند تا تصویر واضح از روی فیبر و زیر فیبر بگذارید .​
[/QUOTEممنون مدارش همینی است که در این بخش موجود است.متاسفانه امکان تهیه عکس با کیفیت ندارم.

آخرین ویرایش:

mohasalman

کاربر
2021-04-20
81
104
اگر روی پایه 1 و 3 اندازه گیری بصورت ریل تایم باشد می توان از یک پیکو با روش ساده ای تست گرفت ببینید:hidden content may not be quoted​
ممنون برای توجه دوستان و اساتید .مشکل با مدل t4 mtester میباشد که تصاویر مدارش در همین لینک موجود است.البته این مشکل عدم سنجش خازن های پایین تر از 22 پیکو را در مدل های جدید مولتی متری مثل vc97 هم دیده ام.یاد اوری نمایم دکمه تشکر نبود .همینجا تشکر دوباره دارم.ایا این مشکل با خازن های کوچک در برنامه اصلاحی که در این مطلب مفید در صفحات قبلی موجود است بر طرف شده است.ممنون برای توجه و پاسخگویی.

آخرین ویرایش:

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952

اگر روی پایه 1 و 3 اندازه گیری بصورت ریل تایم باشد می توان از یک پیکو با روش ساده ای تست گرفت
ببینید:

hidden content may not be quoted

تستر شما نسخه ی بالاتریست تستر های t4 منظور بنده هست که مشخصاتش موجوده

بالا