آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در پروگرام کردن برد lcr-t4

mehdieftekha

کاربر
2012-01-23
127
294
با عرض سلام خدمت تمام اساتید و دوستان محترم.
بنده یه دستگاه تستر قطعات داشتم که آی سی میکرو کنترلش به شماره atmega 328p سوخت. آی سی رو از تو بازار پیدا کردم نرم افزارشم همراه با تنظیمات فیوز بیت ها تو نت پیدا شد .از طریق اتصال isp پروگرامش کردم اما فقط بکلایت ال سی دی روشن شد.
بعد از کلی اتلاف وقت بیخیالش شدم .الان یه دستگاه دیگه عین همون دستم رسیده که سالمه .به این فکر افتادم فایل هگزشو از دستگاه سالم کپی کنم . ولی در کمال تعجب دیتا رو که از ای سی سالم میخونه همه خو نه های حافظه خالین !!!!!
میخواستم دلیلشو بدونم کلافه شدم بخدا الان 3 روزه همه وقتمو صرفش کردم و بینتیجه تو کف موندم !!!
2.jpg

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام اساتید محترم.بنده داشتم چند عدد خازن الکترولیت با تستر اندازهگیری میکردم که خراب شد. حتما کمی ولتاژ داخل خازن بوده. تمام قطعات چک شده سالم هستن. موقع ریست کردن هم سه عدد سوکت یک و دو و سه رو به هم وصل میکنم پیش میره خازن 100 نانو و حتی بالاتر رو که میگه بگذارین.قرار میدم تا اخر میره میزنه تست تمام شد ولی در اخر باز پیغام میده قطعه خرابه و کالیبره نمیشه.
هر قطعه ای رو میگذارم میگه خرابه.
لطفا کمکم کنین درستش کنم خیلی لازمش دارم.ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: WeFixIT

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
دوست عزیز با تست خازن دشارژ نشده مطمئنا یکی یا دو تا پایه مرتبط با تست از داخل میکرو آسیب دیده
نداشتن پروتکت در ورودی باعث این مشکل میشه

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
سلام اساتید محترم.بنده داشتم چند عدد خازن الکترولیت با تستر اندازهگیری میکردم که خراب شد. حتما کمی ولتاژ داخل خازن بوده. تمام قطعات چک شده سالم هستن. موقع ریست کردن هم سه عدد سوکت یک و دو و سه رو به هم وصل میکنم پیش میره خازن 100 نانو و حتی بالاتر رو که میگه بگذارین.قرار میدم تا اخر میره میزنه تست تمام شد ولی در اخر باز پیغام میده قطعه خرابه و کالیبره نمیشه.
هر قطعه ای رو میگذارم میگه خرابه.
لطفا کمکم کنین درستش کنم خیلی لازمش دارم.ممنون
سلام..فایل hex و eprom اورجینال
[hide]مشاهده فایل‌پیوست t4 tester.zip[/hide]

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام. منظور از نداشتن پروتکت در ورودی چیه ؟
لطف میکنین راهنماییم کنین که دیگه این اتفاق پیش نیاد.
بینهایت ممنون میشم.
در ضمن باید ایسی تعویض بعد با فایلهایی که گذاشتین پروگرام شه؟ منظور hex.deep هست؟یا فقط پروگرام کافیه؟

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام. منظور از نداشتن پروتکت در ورودی چیه ؟
لطف میکنین راهنماییم کنین که دیگه این اتفاق پیش نیاد.
بینهایت ممنون میشم.
در ضمن باید ایسی تعویض بعد با فایلهایی که گذاشتین پروگرام شه؟ منظور hex.deep هست؟یا فقط پروگرام کافیه؟

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
با سلام و تبریک سال جدید.
ممنون میشم بفرمایید که نداشتن پروتکت در ورودی یعنی چی.
اگه کاری میشه انجام داد که lcr-t4 دوباره به مشکل نخوره مخصوصا زمان تست خازن ممنون میشم یادم بدین.
در ضمن از فروشگاه انجمن ایسی رو خریدم که احتمالا تا فردا به دستم میرسه. اگه لطف بفرمایین فایل هگز و ایپ و تنظیم فیوز بیت واسه مدل no strip grid رو اگه دارین و تست شده بهم بدین بینهایت ممنون میشم. اخه خیلی لازمش دارم.ممنون

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
با سلام و تبریک سال جدید.
ممنون میشم بفرمایید که نداشتن پروتکت در ورودی یعنی چی.
اگه کاری میشه انجام داد که lcr-t4 دوباره به مشکل نخوره مخصوصا زمان تست خازن ممنون میشم یادم بدین.
در ضمن از فروشگاه انجمن ایسی رو خریدم که احتمالا تا فردا به دستم میرسه. اگه لطف بفرمایین فایل هگز و ایپ و تنظیم فیوز بیت واسه مدل no strip grid رو اگه دارین و تست شده بهم بدین بینهایت ممنون میشم. اخه خیلی لازمش دارم.ممنون
سلام...فایل اورجینال و آپدیت شده در پست های بالا موجود است...در ضمن فایل pdf زیر کامل در مورد این تست توضیح داده ....صفحات 11 و 12 در مورد محافظت از ورودیها دو روش بیان شده

[hide]مشاهده فایل‌پیوست ttester.pdf[/hide]

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
سلام از این که میکرو نسوخته متعجبم شاید به گفته دوستمون پایه ها از داخل خراب شدن هچنین امکان داره که مقاومت های 470k , 680R اندازه گیری خراب شده باشه چک کنید البته احتمالش کمتر مورد اوله

بالا