آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: لپ تاپ Acer E1-510روشن میشود وتصویر ندارد

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
سلام دوستان واساتید عزیز
لپ تاپ ایسر مدل E1-510 برام آوردن
روشن میشه و تصویر ندارد
اولا cpu داغ نمیکنه
دوما ولتاژ پایه های ای سی بایوس 1.8 هسش
سوما ای سی ec این مدل همرا I/O هستش آیا؟؟؟؟

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
عکس از برد و مدل i/o لطفا
ولتاژ گیری از روی سلف ها با توجه به دیاگرام مادربرد.
تست حرارت دستی بری روی ای سی های تغزیه.
ای او اگر ene kb9012 a4 هست ec داخل ای او هست

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
گرافیک شاید مشکل داشته باشه حرارت بده شاید درست شد

Sent from my GT-I9060I using Irantk Forum mobile app

دوست خوبم
فلسفه حرارت دادن در ابتدای کار رو می شه توضیح بدید ؟بدون اینکه هیچ تستی از نظر حرارت غیر طبیعی یا حتی پروگرام کردن بایوس و اقدامات اولیه انجام بشه ،چه الزامی بر حرارت دادن چیپ هست ؟

shayanactive

کاربر
2010-06-18
60
39
اتریش
دوست خوبم
فلسفه حرارت دادن در ابتدای کار رو می شه توضیح بدید ؟بدون اینکه هیچ تستی از نظر حرارت غیر طبیعی یا حتی پروگرام کردن بایوس و اقدامات اولیه انجام بشه ،چه الزامی بر حرارت دادن چیپ هست ؟
دوست عزیز من تجربه خودم رو گفتم من ۹۰ درصد لپ تاپ ها رو اینجوری تعمیر میکنم وقتی لپ تاپ روشن میشه و هارد لود میکنه ولی هیچ تصویری نیست حتی با کابل اچ دی ام آی یا وی جی ای تصویر نداشته باشه روی تلویزیون یا مانیتور ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با حرارت ۱۰۰ الی ۱۵۰ درجه حرارت دادن روی چیپ گرافیک درست میشه بدون تعویض چیپ حالا اگه نیومد هیچ مشکلی روی چیپ یا برد ایجاد نمیشه علت این امر این است که وقتی لپ تاپ داغ میکنه و باید سیلیکن زده و تمیز بشه رسیدگی نمیکنن این مشکل پیش میاد داغ میکنه در مرحله بعد پروگرام کردن بایوس باید انجام داد حالا جایی که من زندگی میکنم مثل ایران نیست واقعا ایران از نظر تعمیرات یک هست توی اروپا همه تعویض کارن تعمیر کار نیستند از نظر قطعه محدود هست نسبت به ایران . ولی من خوشحال میشم بفهمم مشکل دوست چیه و چطوری رفعش میکنه .

موفق و سربلند باشید

Sent from my GT-I9060I using Irantk Forum mobile app

roohia

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-11
233
260
سلام
با پروگرام کردن بایوس حل شد این مشکلش
روشن شد و تصویر داد فقط یه مشکل اینکه هارد و dvd r/w را میشناسه ولی از روشون بوت نمیشه

بالا