آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: باز کردن ژله روی برد الکتریکی لباسشویی samsung 1075 و هر بردی مشابه این

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
با سلام
ماده ضد شارلاک از انتهای خیابان لاله زار نرسیده به میدان امام خمینی ره ، خریداری کردم.
اونها می گفتند برای از بین بردن لاک روی سیمها کاربرد دارد .
و خیلی خطرناک است ، مثل اسید سولفور بود ، استیل را سیاه کرد و داشت می سوزاند .
با دستورالعمل کار کردم ولی فقط سطح ژله ای را چسبناک کرد .
و برد الکتریکی را سیاه کرد .
دنبال یک روش جدید هستم .

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
249
سلام
ببین دوست عزیز اگه یه عکس از برد بفرستی بهتر میتونم کمکت کنم،
ولی به صورت کلی ، شما برای درآوردن برد از داخل قالب پلاستیکی که چسبیده به برد باید اول به وسیله کاتر چسب های دور تا دور برد رو ببری و تا جایی که جا داره به وسیله یه پیچ گوشتی باریک از زیر برد فشار بیاری به ژله ای ، بعد که اطرافش یه خورده آزاد شد با تیتر فوری 20000، اطرافش رو خیس کن و بذار یه مدت کوتاهی بمونه بعد دیگه کم کم با یه فشار ملایم میتونی درش بیاری.. .
موفق باشی...

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
سلام
سرتا سر برد را پوشانده اند . حتی زیر آن هم ژل تزریق شده است و هر فشاری آن را می شکند .
یه جوری کرده اند که نتونیم تعمیر کنیم .

پیوست‌ها

• 1.9 مگابایت بازدیدها: 543

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
فقط یک راه است .
اگر بتوانیم قاب خالی تهیه کنیم ، قاب پلاستیکی را می شود شکست و به راحتی تعمیر شود .
مشکل نهایی هم تهیه قاب خالی است .

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
249
سلام
البته علاوه بر کارهایی که گفتم ، واسه این مدل خاص میتونی یه مستطیل3*4 از زیر قاب رو برش بزنی و از زیر هم تینر تزریق کنی و با فشار ملایم پیچ گوشتی بیاریش بیرون ، و بعد از اتمام کار هم دوباره بچسبونیش...!

partis

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-09-28
252
481
سلام میشه از اسپری چسب شور که چسب روی ای سی رو بر میدارن در این موارد استفاده کرد

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام
سرتا سر برد را پوشانده اند . حتی زیر آن هم ژل تزریق شده است و هر فشاری آن را می شکند .
یه جوری کرده اند که نتونیم تعمیر کنیم .
مشکل برد چیه؟ نیاز به برداشتن ژل کامل نیست.هر قطعه ای رو با نوک پراپ تست کن خراب بود از پشت پلاستیک سفید رو برش بزن تا به پایه اش برسی

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
درود

ژل مخصوص داره ، باید ژل حدود 2 الی 4 ساعت روی سیلیکون باشه بعد راحت چسب ها برداشته میشه :

Selleys Silicone Remover

Features

Save time as it works in 2-4 hours
Less effort as it breaks down the silicone for easy

removal
Easy to use, as the gel consistency makes it ideal for vertical surfaces
No residue – leaves a residue free surface that can be painted

Available Sizes
375g Tub

Colours
Brown

Appearance
Gel

How to use this product
Ensure surface is completely dry, as water contamination will render the product ineffective. For fast results firsly remove as much of the old silicone as possible.
Read the safety directions before using the product. To open squeeze the cap as indicated while unscrewing. Use a scraper to spread a 5 mm thick layer of silicone remover evenly over the old silicone.
For effective removal leave for at least 2 hours. For thick deposits leave for 24 hours. In some cases a second application may be needed.
Use a scraper such as the 50mm ROTA COTA Soft Grip Scraper to remove the softened silicone from the surface.
Clean surfaces and tools immediately with a cloth soaked in methylated spirits.
An oily residue will be left on the surface which can be cleaned with a rag soaked in Methylated Spirits.
If Silicone Remover is allowed to dry on the surface a white powdery residue will be left. This is harmless and is best cleaned with a wet rag.
If you are applying new silicone refer to SELLEYS Silicone Sealants.

Selleys Silicone Remover.jpg

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,710
سلام بر اساتید .
برای اینکه بتوانم لحیم کاری زیر برد را با تعویض قطعه انجام بدهم .
روی قطعه که مشکلی ندارم ، برای زیر قطعه مشکل دارم .
قطعه مشکل دار هم پیدا کردم ، ولی برای تعویض هیچ دسترسی به زیر برد ندارم .
درب لباسشویی قفل کرده بود و پس از باز کردن آن متوجه سوختگی شدید روی برد و قفل لباسشویی شدم .

بالا