آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کار نکردن پورت HDMI در لپ تاپ HP pavilion g7 , model= g7-1358dx

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
مشکل اتصال با HDMI رو من هرکار کردم (اقدامات نرم افزاری) درست نشد. درایور های amd radeon 4680 G رو آپدیت کردم و با تنظیمات مختلف نرم افزاری ، رفرش ریت با فرکانس مختلف و ... تنظیمات را تغییر دادم هیچ تغییری نکرد. دستگاه پروژکتور که با آن می خواهم به لپتاپ وصل شوم و همچنین کابل را با گیرنده دیجیتال و دو سیستم و یک لپتاپ دیگر تست کردم بدون مکث و تنظیمی تصویر را بالا می آورد ولی روی این لپتاپ زمانی که کابل را متصل می کنم صفحه یک لحظه قطع و وصل می شود و HDMI را شناسایی می کند و حتی صدای لپ تاپ قطع می شود رزولیشن تغییر می کند ولی در پروژکتور هیچ نشانه ای از اتصال نیست. فقط یک بار از Device manager اقدام به DISABLE کردن گرافیک کردم که بدون گرافیک و با امکان گرافیکی بیسیک خودش امتحان کنم ببینم چطوره، فقط در این حالت زمانی که کابل متصل شود و به سمت بالا کشیده شود که پورت را به بالا حول دهد یک تصویر بسیار بی کیفیت و ناخوانا و نا مفهوم با حاله ها و نوار های زرد رنگ ارائه می دهد و زمانی که پورت را رها کنی باز قطع می شود. نمی دانم شکستی مدار است یا لحیم سردی پورت یا چیزی دیگری چون تا حالا به HDMI استفاده نشده و اولین باری است که نیاز دارم.
تصاویر با کیفیت بالا گرفته شده و تصویر همینطوری بی کیفیت هست.
لطفا اگر کسی تجربه این چنین چیزی را دارد یا می داند مشکل از کجاست دریغ نکند.
با تشکر

پیوست‌ها

• 133.7 کیلوبایت بازدیدها: 101
  • 140.8 کیلوبایت بازدیدها: 77
آخرین ویرایش:

shayanactive

کاربر
2010-06-18
60
39
اتریش
سلام

۱ مطمئن بشید که کابلتون سالمه
۲ چک کردن پایه های پورت HDMI
۳ اگه شماره یک و دو اوکی بود میتونید یک تبدیل VGA به HDMI بخرید بعد کابل HDMI رو به اون وصل کنید
من قبلا این مشکل رو داشتم که قبلا کار میکرده پورتش بعد ویندوز عوض کردم و تمیزش کردم دیگه کار نکرده و اینکه این مدل لپ تاپ ها دوتا کارت گرافیک داره توی تنظیماتش میگفت ساپورت نمیکنه تی وی رو یک هفته در گیرش بودم آخرش رفتم یک تبدیل گرفتم .

ولی طبق حرف خودتون ممکنه شماره دو مشکل شما باشه حتما برسی کنید شاید با تعویض پورت درست بشه .

موفق باشید

Sent from my GT-I9060I using Irantk Forum mobile app

بالا